Warrior (Bojovník) John Číňan se vydává zmlátit celé San Francisco v seriálu Warrior

John Číňan se vydává zmlátit celé San Francisco v seriálu Warrior

John Číňan se vydává zmlátit celé San Francisco v seriálu Warrior

Stanice Cinemax během dubna přišla s další akční seriálovou novinkou, která je plná pěstních soubojů. Pojďme se podívat, jak se dařilo Ah Sahmovi v dobývání San Francisca.

7 0
18.6.2019

Stanice Cinemax nás seriály rozhodně nezahlcuje, ale když už s něčím přijde, tak to stojí za zhlédnutí. Jejich první seriál Strike Back se pyšní velké oblibě a úspěch si odnesly i seriály Banshee, The Knick či C.B. Strike. Musíme uznat, že i Warrior se jim povedl.

Jednoduše za svým cílem – všechny zmlátit

Do Ameriky proudí davy Číňanů, aby našli lepší život, než který mají v Číně. Mezi nimi je i Ah Sahm, který do Ameriky přijel s trochu jiným cílem. Najít svoji sestru, ať to stojí, co to stojí. Hned po připlutí na sebe upozorní, když se popere s celníky. Všimne se ho Wang Chao, který ho prodá tongu Hop Wei. Ah Sahm se tak najednou stává členem jednoho z nejvlivnějších čínských gangů, tím však jeho cesta začíná.


Hned na začátku si musíme připustit, že Warrior maličko zaostává komplikovanosti děje týče. Celý příběh je dost přímočarý a všechny postavy ploché jako Nizozemsko. Hned víte, co od koho můžete čekat. Všichni se vám vybarví hned při prvním setkání a nikdo se vás nepokusí překvapit. To je nejspíš jediná věc, kterou bychom seriálu vytkly. Chtělo by to přidat na zajímavých zvratech.

Warrior tu ale není od toho, aby vás překvapoval komplikovaným dějem. Od toho tu máme jiné seriály. Bojovníkovi jde především o pěstní souboje, kterých nám seriál nabídne nespočet a všechny taneční kreace vás dostanou. Zařadíte-li seriál mezi oddechovky, u kterých můžete zcela vypnout, tak si seriál užijete.

Výborně se tvůrcům podařilo vystihnout i prostředí. Na jednu stranu vidíme staré rozvíjející se a blyštivé San Francisco, které záhy vystřídá špinavá Čínská čtvrť, kde většina lidí žije bídným životem, za kterým do Ameriky určitě nepřišli.

Hrají v tom samí kačeři a cibule

Nejedná se o žádný recept na vaření, celým seriálem vás bude provázet čínský slang, takže občas zazní slova jako cibul, kačer, kuli, tong. V případě, že holdujete seriálům v originále a bez titulků, tak tady pozor. Občas mezi sebou postavy mluví čínsky, takže byste pak mohli přijít o značnou část dialogů. Dialogy jsou v seriálu vyvážené a vhodné. Rozhodně vás nezačnou v žádné scéně nudit. Nikdo si tu nevylívá srdéčko a nikdo tu nemluví o jaderné fyzice.

Postav nám seriál nabídne požehnaně. Tichý a klidný Ah Sahm, kolem kterého se to celé točí se dá dohromady s mladým Ťunem. Ambiciózním bojovníkem, který hájí zájmy svého otce. Ah Toy nám představí svůj bordel, kam občas zavítá i místní starosta Samuel Blake, kterého má pod kontrolou jeho poradce Walter Buckley. Penelope Blakeová se stala paní starostovou jen proto, aby pomohla svému otci Byronovi Mercerovi dosáhnout výhodného kontraktu pro jeho společnost. Díky novému kontraktu se Byron dostane do křížku s Iry, které vede ranař Dylan Leary. Na vše se snaží dohlédnout policisté Bill O'Hara a Richard Lee. Obchodníkem se vším je v Čínské čtvrti Wang Chao, který dodává zboží i pro Mai Ling, která je hlavou tongu Long Zii. Krátkým výčtem postav jsme tak nacpali události první řady do 119 slov. Teď už je jen na vás, jestli dáte seriálu šanci.

Verdikt

Stanice Cinemax patří k těm stanicím, které bez mrknutí oka ukončí seriál hned, když jsou s ním nespokojení a stejně to funguje i s obnovováním. Warrior získal druhou řadu hned po třech epizodách, takže diváky stanice zcela jistě zaujal a zaujal i nás. Rozhodně nepůjde o davovou podívanou, notná dávka násilí rozhodně nebude všem pochuti. Zvláště když právě na soubojích seriál staví. Pokud toto překousnete užijete si skvělou akční jízdu, která vás bude bavit.

Hodnocení první řady: 85 %

Foto: Cinemax

Jak hodnotíte Warriora vy? Napište nám své hodnocení.

Thumbnail Play icon

Diskuze /5

-Hans-

Já se bavil, byl tam i příběh, odpočinková záležitost, těším se na 2. serii :)

18.6.2019 | 9:40:14
domas77

Skvělý seroš těším se na 2. serii :).
Souboje a prostředí jsou dost povedené.

redaktor
18.6.2019 | 11:19:43
hanach80

S Warriorem mám zajímavou zkušenost. Každý díl mě neskutečně bavil a říkala jsem si ať už je tu další ale pokaždé když už vyšel mi chvíli trvalo než jsem se k němu dokopala. Ten adrenalin a zábava prostě fungovala jsem chvíli. Ale další sérii chci určitě vidět. A nejspíš i podobným stylem. :-D

18.6.2019 | 15:34:46
chitka

Já se rozhodně bavila a z další serie jsem fakt nadšená :-)

18.6.2019 | 21:14:09
keksiksk

vyborny serial, odporucam

21.6.2019 | 22:39:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Oblíbené postavy

Reklama

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Reklama