Watchmen (Strážci) Komediant

Komediant

Komediant
Sezóny 1
2009 - 2009

Vlastní jméno: Edward Morgan Blake

Přezdívka: Komediant (Comedian)

Někdo jako: Peacemaker, Nick Fury, režisér Blake Edwards (hříčka s jménem)


Zvláštní schopnosti: Žádné

Povaha: Nemilosrdný, cynický, brutální a sprostý rváč. Přesto zároveň velmi inteligentní a prohnaný.

Historie

Narodil se v roce 1924, maskovaným hrdinou se stal už v roce 1939, kdy se připojil k prvním ochráncům zákona. Tam ho upoutala především Hedvábný přízrak, kterou se pokoušel (neúspěšně) znásilnit v roce 1940. Především díky tomu byl vyloučen z této skupiny, o rok později byl pobodán a vážně zraněn. Následně odchází bojovat do války, stane se oslavovaným hrdinou především díky akcím v Pacifiku. S Hedvábným přízrakem se opět setká v roce 1948, o rok později se narodí Laurie (druhý Hedvábný přízrak), ale kromě její matky nikdo neví o tom, že otcem je Blake.

V padesátých letech byl jediným vládním superhrdinou, sloužil často jako ochranka. Při zavraždění JFK buď asistoval nebo znal vraha, ale jeho vina se nikdy neprokázala. Společně s Doktorem Manhattanem bojovali ve Vietnamu, kde Blake sloužil hlavně pro špinavou práci. S jednou vietnamskou dívkou tam měl dítě, ale stačil jí zabít ještě před porodem. Je naznačeno, že Blake přímo zabil autory reportáže o Watergate, než ji stačili uveřejnit a díky tomu zůstal Nixon v úřadě. Po přijetí zákona o zákazu hrdinů byl Blake spolu s Manhattem jediný oficiální ve službách vlády.

V příběhu

Komediant je hned na začátku zavražděn, čímž se spustí spletitý koloběh vyšetřování a konspirací. Rorschach později odhalí jeho pravou identitu a jméno, které byly celou dobu skrývány.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
StrejdaCZ

Škoda ho :/ a ještě takhle ze začátku, škoda že místo něj nemohl zemřít třeba Nite Owl… Asi s Rorschachem moje nejoblíbenější postava.

23.11.2015 | 14:50:12

Nepřehlédněte

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Seriál Watchmen se již brzy představí na obrazovkách stanice HBO a již nějakou dobu víme, že jednu z hlavních rolí ztvární legendární Jeremy Irons. Nyní bylo odhaleno, že si zahraje slavného záporáka.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Reklama