Watchmen (Strážci)
77/100 - 77×

Watchmen(Strážci)

Jeden z nejuznávanějších komiksů všech dob popisuje alternativní realitu osmdesátých let, kde hrozí válka supervelmocí. Jedinou nadějí se zdá být parta superhrdinů. Jenže ti řeší svoje vlastní problémy. V roce 2009 vznikl na motivy komiksu i úspěšný velkofilm režiséra Zacka Snydera.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | HBO | 60 minut
žánr
Drama, Komiksový, Sci-fi
hrají
Billy Crudup (Dr. Manhattan), Malin Akerman (Hedvábný přízrak), Jeffrey Dean Morgan (Komediant), Matthew Goode (mladší Ozymandias), Patrick Wilson (Sůva), Jeremy Irons (starší Ozymandias), Regina King (Angela Abar)

Komediant

Komediant
Sezóny 1
2009 - 2009

Vlastní jméno: Edward Morgan Blake

Přezdívka: Komediant (Comedian)

Někdo jako: Peacemaker, Nick Fury, režisér Blake Edwards (hříčka s jménem)

Zvláštní schopnosti: Žádné

Povaha: Nemilosrdný, cynický, brutální a sprostý rváč. Přesto zároveň velmi inteligentní a prohnaný.

Historie

Narodil se v roce 1924, maskovaným hrdinou se stal už v roce 1939, kdy se připojil k prvním ochráncům zákona. Tam ho upoutala především Hedvábný přízrak, kterou se pokoušel (neúspěšně) znásilnit v roce 1940. Především díky tomu byl vyloučen z této skupiny, o rok později byl pobodán a vážně zraněn. Následně odchází bojovat do války, stane se oslavovaným hrdinou především díky akcím v Pacifiku. S Hedvábným přízrakem se opět setká v roce 1948, o rok později se narodí Laurie (druhý Hedvábný přízrak), ale kromě její matky nikdo neví o tom, že otcem je Blake.

V padesátých letech byl jediným vládním superhrdinou, sloužil často jako ochranka. Při zavraždění JFK buď asistoval nebo znal vraha, ale jeho vina se nikdy neprokázala. Společně s Doktorem Manhattanem bojovali ve Vietnamu, kde Blake sloužil hlavně pro špinavou práci. S jednou vietnamskou dívkou tam měl dítě, ale stačil jí zabít ještě před porodem. Je naznačeno, že Blake přímo zabil autory reportáže o Watergate, než ji stačili uveřejnit a díky tomu zůstal Nixon v úřadě. Po přijetí zákona o zákazu hrdinů byl Blake spolu s Manhattem jediný oficiální ve službách vlády.

V příběhu

Komediant je hned na začátku zavražděn, čímž se spustí spletitý koloběh vyšetřování a konspirací. Rorschach později odhalí jeho pravou identitu a jméno, které byly celou dobu skrývány.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
StrejdaCZ

Škoda ho :/ a ještě takhle ze začátku, škoda že místo něj nemohl zemřít třeba Nite Owl… Asi s Rorschachem moje nejoblíbenější postava.

23.11.2015 | 14:50:12

Nepřehlédněte

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Seriál Watchmen se již brzy představí na obrazovkách stanice HBO a již nějakou dobu víme, že jednu z hlavních rolí ztvární legendární Jeremy Irons. Nyní bylo odhaleno, že si zahraje slavného záporáka.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama