9-1-1 (Záchranáři L.A.)
93/100 - 50×

9-1-1(Záchranáři L.A.)

Seriál se zaměřuje na hasiče, záchranáře, policisty a telefonní operátory, kteří jako první reagují na stav nouze.

USA | 2018 | Vysílá se
vysílání
8 sezón | FOX, ABC | 43 minut
žánr
Akční, Drama, Lékařský
hrají
Peter Krause (Robert "Bobby" Nash), Angela Bassett (Athena Grant), Oliver Stark (Evan "Buck" Buckley), Aisha Hinds (Henrietta "Hen" Wilson), Kenneth Choi (Howard "Chimney" Han), Jennifer Love Hewitt (Maddie Buckley), Ryan Guzman (Edmundo "Eddie" Diaz), Connie Britton (Abigail "Abby" Clark), Rockmond Dunbar (Michael Grant), Corinne Massiah (May Grant), John Harlan Kim (Albert Han)

Buckův příběh nabral nový směr, ke kterému se podle Olivera Starka schylovalo už hodně dlouho

Buckův příběh nabral nový směr, ke kterému se podle Olivera Starka schylovalo už hodně dlouho

Stá epizoda nebyla velkým milníkem jen pro samotný seriál, ale i pro postavu oblíbeného hasiče Bucka, kterého nová situace zavedla na zcela novou cestu sebepoznání, po níž bude kráčet dál. A je nutno podotknout, že dle jeho představitele už bylo načase.

7 1
9.4.2024

Minulý týden si odbyla svou premiéru stá epizoda seriálu, která se mimojiné věnovala i jedné zápletce, která je v hlavách fanoušků už od druhé série. Řeč není o ničem jiném, než o vztahu mezi Buckem a Eddiem. Ti dva jsou už spoustu sérií nejlepšími kamarády a mají k sobě velice blízko, a to natolik, že Buck je jediným člověkem, kterému Eddie důvěřuje, když jde o jeho syna Christophera. Právě tuto trojici si spoustu fanoušků začalo představovat jako jednu rodinu, když ve druhé sérii během Vánoc jedna paní Buckovi řekla, že on a Eddie mají milého syna a Buck nepopřel, že by k sobě nepatřili. Tehdy se v hlavách fanoušků zrodil vztah s názvem „Buddie“. Během následujících řad se sem tam objevovaly drobečky, že by se jejich pouto mohlo vyvinout někam dál, dokonce se ani jednomu z nich nedařilo udržet si dlouhodobý vztah s opačným pohlavím, ale nakonec nikdy nepřesáhli hranici přátelství.

Stá epizoda se ale rozhodla s tím něco začít dělat. Když mezi Bucka a Eddieho pronikne nový kamarád Tommy (Lou Ferrigno Jr.), vyvěrá na povrch žárlivost z Buckovy strany. Tommy je bývalý hasič, který sloužil u 118 v době, kdy tam začínali Chimney a Hen a nyní pracuje jako pilot pro vzdušné operace LAFD. Tommy tak naruší dynamiku mezi Buckem a Eddiem, když s ním chce Eddie trávit spoustu času a na Bucka nemá čas. Buck se proto na sebe snaží všelijak upoutat pozornost, ale jak závěr epizody ukáže, nechce upoutat Eddieho pozornost, ale naopak tu Tommyho. To Tommyho překvapí, ale nerozhodí, načež Bucka políbí a ten si to nechá líbit. Stá epizoda tedy pro Bucka znamená velký milník po sexuální stránce, neboť odteď o něm můžeme hovořit jako o bisexuálovi.

(O tomto polibku nyní mluví všichni fanoušci seriálu.)

Showrunner Tim Minear prozradil, že nadhodil tento polibek Buckovu představiteli Oliveru Starkovi jen pár týdnů před natáčením a on mu na to odpověděl, že věří, že k Buckovu sexuálnímu probuzení se schylovalo už hodně dlouho. Herec se o Buckově novém sebeobjevu rozmluvil ještě více.

Upřímně věřím, a nejspíš jsem tomu věřil už hodně dlouho, že jsme měli k tomuto dospět. Sociálním sítím se moc nevěnuji, protože si tam všimnete těchto věcí o Buckovi a já s nimi souhlasil… ale nemohl jsem projevit souhlas, že? Bylo to jako na tenkém ledě, protože kdyby se tyto věci nestaly, byl bych nařčen z queerbaitingu. Takže děkuji fanouškům, že se tohoto příběhu drželi, a doufám, že vám to taky připadá správné. Taky doufám, že budete pokračovat ve sledování a užijete si příběh, který odvyprávíme.

Minear a Stark také odpověděli na několik otázek ohledně celé této zápletky. Jedním z dotazů například bylo, proč se Buckovým prvním bisexuálním partnerem stal zrovna Tommy, přestože měla doposud většina fanoušků představu o Buckovi s Eddiem. Minear přiznal, že volba Tommyho ho napadla ve chvíli, kdy herečka Arielle Kebbel neměla volno, aby si zopakovala roli Lucy, a jelikož chtěl do role pilota někoho, kdo už měl nějaké vazby na tým ze 118, padl výběr na Tommyho. Odsud se už nápad na sblížení s Buckem rozvinul přirozeně.

Měl jsem pocit, že mezi Buckem a Tommym bude silná chemie. Lou nebyl v moc seriálech. Byl součástí chlapského týmu, který zprvu obtěžoval Hen a Chimneyho. Když jsem se ale podíval na těch pár krátkých scén s Louem a na ten jeho úsměv, řekl jsem si: „Tenhle chlápek má velké charisma.“ Skutečně jsem měl pocit, že jestli se bude chtít zapojit do tohoto příběhu, měl bych se mu ozvat.

Minear totiž chtěl pro Buckovu první zkušenost s mužem někoho, koho už diváci aspoň trochu znají, než přijít s úplně novou bisexuální postavou, s níž by Bucka čekalo jeho sexuální probuzení. Buckova dynamika s Tommym navíc odráží Buckovu dynamiku s Eddiem na začátku jejich příběhu. Tehdy Buck velmi žárlil na novou posilu jejich týmu, nicméně nyní žárlí ze zcela jiného důvodu.

(Buck se snažil celou dobu upoutat pozornost Tommyho.)

A co se vlastně během polibku mezi Buckem a Tommym odehrávalo v Buckově hlavě? To blíže objasnil Oliver.

V tu chvíli podle mě na polibek nemyslel, dokud k němu nedošlo. Po celou epizodu Buck v podstatě neví, co pociťuje. Nazýváme to žárlivostí, ale on ani jednou svým citům neporozuměl. Uvnitř něj všechno vřelo, ale nevěděl, co to ve skutečnosti znamená. Jakmile k tomu polibku došlo, nastalo jisté „vysvobození“. Byl to ten moment, kdy vám všechno dojde. Když jsem to sledoval, zasáhly mě emoce, což jsem nečekal. Jsem za Bucka opravdu moc rád, protože to byla chvíle prozření. Pořád něco hledal a tohle by ho nikdy dřív nenapadlo. Ale pak se to stalo a jemu došlo, že tohle bylo ono.

Minear se také nemůže dočkat, až fanoušci uvidí následný vývoj Buckova nového vztahu a jak se projeví na Eddiem a dalších lidech ze sto osmnáctky. Někteří z nich totiž budou touto novinkou překvapeni, zatímco jiní až tak moc ne.

Když jsem v minulosti dal někoho dohromady s někým, jejich příběh se vyvíjel ve svém vlastním světě. Nikdy se neprojevoval skrze další postavy. Tento příběh ovlivňuje Buckův vztah s Maddie, ovlivňuje jeho vztah s Eddiem a otevírá příležitosti ke konverzacím o hlubokých citech a zranitelnostech.

(Eddie už nebude nejdůležitějším mužem v Buckově životě.)

Stark také potvrzuje, že Buckova cesta za sebepoznáním zůstane jedním z klíčových témat sedmé řady.

Tento příběh nikam nezmizí. Navážeme na něj hned v pátém díle a už se nemůžu dočkat, jak se do něj ponoříme dále. Myslím, že ten nejúpřímnější způsob, jak odvyprávět příběh třicátníka, který toto objevuje poprvé, je takový, že si položí otázky jako: „Co to pro mě znamená? Žil jsem ve lži? Kdo jsem?“ Těším se na pátou epizodu, ve které tohle trochu více nakousneme.

Buckovo prozkoumávání své vlastní sexuality se nicméně setkalo i s nepříznivou reakcí u některých fanoušků seriálu. Pro některé totiž byla představa, že by Buck byl něco jiného než heterosexuál, nepřijatelná a odteď se odmítají na seriál dále dívat. Pro tyto lidi má ale Oliver Stark jednu odpověď.

Jestliže jste jedním z menší skupiny lidí, kteří komentují mé příspěvky a tvrdí, že tohle seriál zničilo, chci, abyste věděli, že je mi to jedno. Tohle je seriál o lásce a začlenění. Už od začátku v něm byly queer vtahy, včetně krásného černošského lesbického manželství, v němž působí jedny z nejlepších hereček, jaké jsem kdy viděl. Pokud vám vadí, že jedna další postava objevila nový aspekt své sexuality a uvědomila si svou bisexualitu, obávám se, že vám unikl celý smysl seriálu. Nejste povini ohlašovat svůj odchod od seriálu.

Celkově je ale herec nadšený z pozitivní reakce na čtvrtou epizodu Buck, Bothered and Bewildered a na Buckovo sebepoznání a je na tento jeho příběh velmi hrdý.

(Vztah Bucka a Tommyho se bude v dalších dílech vyvíjet.)

Zdroje: TVLine, Deadline
Foto: ABC

Jak se k Buckově objevu ohledně jeho sexuality stavíte vy?

Diskuze /1

Jana13.13

Myslím, že je to super a jsem ráda, že se tímto směrem seriál vydal, Buck je skvělá postava a myslím, že bude zajímavé sledovat, kam se jeho příběh bude vyvíjet, samozřejmě bych ho raději viděla s Eddiem, ale Tommy je sympaťák a doufám, že jim to bude klapat :)

9.4.2024 | 20:26:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Buckův příběh nabral nový směr, ke kterému se podle Olivera Starka schylovalo už hodně dlouho

Buckův příběh nabral nový směr, ke kterému se podle Olivera Starka schylovalo už hodně dlouho

Stá epizoda nebyla velkým milníkem jen pro samotný seriál, ale i pro postavu oblíbeného hasiče Bucka, kterého nová situace zavedla na zcela novou cestu sebepoznání, po níž bude kráčet dál. A je nutno podotknout, že dle jeho představitele už bylo načase.

Reklama

9–1–1: Lone Star

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama