American Horror Story S01E12: After Birth

S01E12: After Birth

S01E12: After Birth

První scéna je z doby před devíti měsíci, ve které se Vivien a Ben baví o novém domě v Los Angeles. Vivien nechce už s Benem nic mít, ten ji však přemlouvá, že cítí v kostech, že tenhle nový dům bude úžasná příležitost, jak začít znova.

21.12.2011
3 222 000
52 minut

Den po Vivienině pohřbu jde Ben ke Constance vyzvednout si svého syna. Ta mu ho předává jen velmi neochotně. Zároveň ho varuje, aby do domu nechodil a dítě tam nenosil kvůli hrozícímu nebezpečí.

Mezitím v domě vidíme Vivien a Moiru, jak si povídají o tom jaké to je, být duchem. Moira naléhá na Vivien, aby se Benovi neukazovala, že jen způsobí, že to jen způsobí to, že Ben nebude chtít z domu odejít. Ben přijde do domu a rozhodne se spáchat sebevraždu. Když už má vše připraveno, Vivien se mu přece jenom zjeví a naléhá na něj, aby vzal dítě a odjel někam daleko. Ben ji poslechne, ale na schodech ho přepadne Hayden, s pomocí ostatních duchů ho pověsí na lustru tak, že to vypadá jako sebevražda, a dítě si vezme. Neraduje se z něj však dlouho, Constance si pro něj přijde a s pomocí Travise ho Hayden vezme.

V domě pak Constance vypráví policii smyšlenou verzi všech událostí, ve které Violet vzala dítě a odnesla ho bůhvíkam.

Harmonovi jsou nyní zase všichni společně, nicméně chápou, že dům je nebezpečný pro jakoukoliv rodinu, která se tam může nastěhovat. Rozhodnou se tedy společně s Moirou a některými ostatními duchy (sestřičkou Gladys, Beauem, popálenou Lorraine, deratizérem a Černou Dahlií), že se pokusí podobné rodiny postrašit tak, aby se z domu odstěhovaly.

To se jim podaří v případě Ramosovy rodiny – Ben napadne paní Ramosovou v latexovém obleku a mezitím Vivien, Moira a Lorraine zase děsí pana Ramose. Oba pak dovedou až do sklepa, kde se Ben a Vivien navzájem zabijí. Ramosův syn je zase napaden Tatem, který jej chce zabít, aby měla Violet nějakou společnost. Celá rodina tedy v hrůze utíká z domu a Harmonovi jsou rádi, že se jim podařilo tyto sympatické vlastníky z domu dostat.

Tate má rozhovor s Benem, ve kterém nakonec přizná zodpovědnost za všechny masakry, které způsobil. Ben však odmítne Tatovi pomoci. Vivien zjistí, že druhé dítě nakonec velmi krátce před svou smrtí žilo, a tedy jeho duše žije v domě, kde se o ni do této doby starala Nora. Ta však evidentně svou roli nezvládá, dokonce si uvědomuje, že její posedlost mateřstvím je nejspíše způsobená tím, že byla zasažena ztrátou dítěte v okamžiku své smrti. Dítě tedy přenechává Vivien a odchází si „odpočinout“.

Vivien nabídne Moiře, aby se stala kmotrou dítěte. Všichni dohromady oslavují Vánoce a zdobí stromeček ozdobami, které našli na půdě. Přes okno je sledují Hayden a Tate, který říká, že na Violet bude čekat třeba celou věčnost.

O tři roky později vidíme Constance u kadeřnice, kde zjevně už tři roky nebyla. Vypráví kadeřnici o svém poslání, pro které byla předurčena, a které spočívá ve výchově tohoto velmi zvláštního chlapce Michaela, o kterém tvrdí, že to je dítě zemřelých příbuzných. Po návratu domů Constance nachází mrtvou slečnu na hlídání a Michaela od krve. Ten se na ni vesele směje a Constance mu úsměv opětuje.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
standwithfist

Tak solidní zakončení 87%

10.3.2017 | 10:50:48
keyzar

Luxusní zakončení série v podivném happy endu :D Moc se mi seriál líbí a jsem dost zvědavý na Asylum :)

14.11.2016 | 17:58:51
KevSpa

Bude se mi stýskat…

webmaster, korektor
23.12.2011 | 0:50:27

American Horror Story
91/100 - 510×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Brooke Thompson), Billie Lourd (Montana Duke), Leslie Grossman (Margaret Booth), Cody Fern (Xavier Plympton), Gus Kenworthy (Chet Clancy), Angelica Ross (Rita), John Carroll Lynch (Pan Jingles), DeRon Horton (Ray Powell), Matthew Morrison (Trevor Kirchner), Zach Villa (Richard Ramirez), Lily Rabe (Lavinia Richter), Dylan McDermott (Bruce), Leslie Jordan (Courtney), Sarah Paulson (Wilhemina Venable), Kathy Bates (Miriam Mead)

Stav překladu

Epizoda S09E09: Final Girl

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují @Ladick, @LadyAlex a @Miss.Fine.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás