American Horror Story S02E01: Welcome to Briarcliff

S02E01: Welcome to Briarcliff

S02E01: Welcome to Briarcliff

Teresa a Leo tráví své líbánky na nejděsivějších místech Ameriky, jednou z jejich zastávek je Briarcliff.

cz sk
18.10.2012
3 850 000
47 minut

Podrobný popis epizody:

Současnost

Děj první epizody začíná líbánkami Lea a Teresi, kteří objíždí dvanáct nejděsivějších míst v Americe a Briarcliff má být jejich poslední zastávkou. Když si residenci prochází a užívají si v ní, uslyší zvuky, které je zavedou k cele, zajímá je, co je uvnitř a tak si tam Leo posvítí mobilem, po chvíli se na mobilu něco mihne, ale Leo si toho nevšímá, což se mu stane osudným a přichází o ruku. Teresa se ho snaží dostat k autu, jenže je těžký a tak se rozhodne běžet do auta pro mobil. Doběhne ke vstupním dveřím, ale jsou zavřené. Zkusí tedy vyběhnout ven podzemním tunelem, který se nazývá skluzavka smrti, na jejím konci na ní čeká Bloody Face.

1964

Tato dějová linie začíná na benzinové pumpě, kde pracuje Kit Walker. Kitovi končí směna a začíná uklízet, někdo venku zazvoní a tak se jde podívat, kdo tam je. V té chvíli vypadne elektrika a Kit běží zpět k pokladně, ukáže se, že si z něj jen střílí jeho kamarád Billy, který od něj chce půjčit zbraň. Kit odmítá a Billy s kumpány odchází pryč. Kit se vrací domů, kde na něj čeká jeho černá žena Alma s večeří, místo večeře si to rozdají, poté se nad domem objeví světlo, Kit bere brokovnici a jde se podívat ven, myslí si, že je venku Billy. Záhy však zjistí, že nad jeho domem se vznáší mimozemšťané, Kit běží zpět do domu za Almou, v tu chvíli začnou praskat okna a vše se vznáší ke stropu včetně Kita. Kit i Alma jsou uneseni mimozemšťany.

Dostáváme se do léčebny, kam právě přijíždí novinářka Lana Wintersová pod záminkou, že píše o místní pekárně. Má domluvenou schůzku se sestrou Jude. Lanu však více zajímá člověk, který má být dnes převezen do Briarcliff, Kit Walker nyní již znám také jako Bloody Face.

Auto s Kitem přijíždí a ten je brán k přijímací proceduře. Následuje rozhovor mezi Kitem a sestrou Jude. Poté je Kit puštěn do společenské místnosti, kde se to blázny jen hemží a neustále dokola hraje jedna písnička. Kit chce vypnout gramofon, ale Grace mu vysvětlí, že je to pravidlo, že se vypnout nesmí. Poté se na Kita vrhá černoch, který ho zmlátí. Přichází zřízenci a odvádí Kita na samotku.

Na samotku za Kitem přichází Grace a nese mu jídlo, Kit se jí ptá, proč je tady a ona mu odpovídá, že prý rozsekala celou rodinu.

Poprvé se setkáváme s doktorem Ardenem, sestra Jude chce vědět, co dělá s pacienty, ten jí ale nehodlá nic prozradit a Jude odchází.

Dostáváme se do domu novinářky Leny, která mluví se svou přítelkyní o tom, že by chtěla zjistit, co se v Briarcliffu děje.

Sestra Jude se připravuje na večeři s Monsignorem Timothy Howardem, který je její nadřízený a ráda by zjistila, co doktor Arden dělá s pacienty, což Timothy zamítá.

Následuje rozhovor mezi Ardenem a sestrou Mary o tom, že je potřeba nakrmit to, co se skrývá v lese. Sestra odnáší tedy dva kbelíky masa k lesu a spěchá zpět do léčebny, cestou zpět ji zastaví Lana s tím, že se chce podívat do léčebny. Zatlačí na sestru Mary a ta ji tedy pustí dovnitř.

Lana chce vidět Kita a udělat s ním rozhovor, Mary ji odvádí na pánské oddělení. Lana hledá, kde je Kit zavřen, dozvídá se, že je na samotce. Lana pokračuje v pátrání, dostává se k cele, ve které Leo přišel o ruku, nahlíží otvorem dovnitř, v tu chvíli vězeň z cely vystrčí ruku a napadne ji.

Jsme zpět u Kita, který sedí na posteli, slyší zvuky, myslí si, že je to Grace, ale je to doktor Arden, který ho bere na své vyšetření.
Všímá si, že má na krku něco tvrdého, tak to vyřízne a vyndá, je to jakýsi kov (mimozemská technologie), kterému narostou nožičky a uteče pryč.

V další scéně sestra Jude křičí na Mary, že pustila Lanu dovnitř. Mary žádá trest, který nepřichází. Následuje rozhovor mezi sestrou Jude a Lanou, která je spoutaná na posteli. Sestra Jude ji říká, že měla nehodu, spadla, také jí vysvětluje, že jí čeká dlouhá léčba, že jí pomůže zbavit se homosexuálních sklonů.
Sestra Jude navštěvuje přítelkyni Lany, slečnu Paisovou, a chce, aby podepsala papíry o léčbě Lany. Nejprve odmítá, ale sestra Jude hrozí tím, že prozradí její homosexualitu, díky čemuž by přišla o práci. Slečně Paisové nezbývá nic jiného, než papíry podepsat.
Sestra Jude říká Laně, že teď dostane možnost prozkoumat, jak to v léčebně chodí na vlastní kůži.

Sestra Mary předává Jude klíče doktora Ardena. Jude má v plánu podívat se do cely, u které byla Lana zraněna. Odemyká celu a vidí doktora Ardena, jak celu uklízí. Na stěnách jsou vidět škrábance. Ptá se doktora, co v cele bylo ten odpovídá, že cela je roky prázdná a že ji chce použít jako sklad.

Tím končí první epizoda American Horror Story Asylum!Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
standwithfist

Našlapaný díl a tak nějak více hororové než díly první série. Blázinec je to solidní 96%

10.3.2017 | 10:52:08
keyzar

Perfektní! Opravdu nemám slov a od asyla čekám velké věci :)

15.11.2016 | 16:57:38
Tatko-Šmolko

Keď si to takto spätne pozriem, tak to je ešte lepšie <3

21.2.2016 | 0:54:30
slayerrrr

Po druhé kompletní projekci zvedám hodnocení na plnou pálku.

11.11.2014 | 16:33:07
arram

Doufám, že se Adam ještě vrátí…

redaktor
19.10.2012 | 17:32:01
KevSpa

No ty vole! :D

webmaster, korektor
18.10.2012 | 14:27:30

American Horror Story
91/100 - 510×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Brooke Thompson), Billie Lourd (Montana Duke), Leslie Grossman (Margaret Booth), Cody Fern (Xavier Plympton), Gus Kenworthy (Chet Clancy), Angelica Ross (Rita), John Carroll Lynch (Pan Jingles), DeRon Horton (Ray Powell), Matthew Morrison (Trevor Kirchner), Zach Villa (Richard Ramirez), Lily Rabe (Lavinia Richter), Dylan McDermott (Bruce), Leslie Jordan (Courtney), Sarah Paulson (Wilhemina Venable), Kathy Bates (Miriam Mead)

Stav překladu

Epizoda S09E09: Final Girl

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují @Ladick, @LadyAlex a @Miss.Fine.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás