American Horror Story S02E02: Tricks and Treats

S02E02: Tricks and Treats

S02E02: Tricks and Treats

Do Briarcliffu přijel doktor Oliver Thredson, který má za úkol napsat posudek na Kita.

cz sk
25.10.2012
3 061 000
45 minut

Podrobný popis:

Současnost
Druhý díl začíná přesně tam, kde skončil ten první. Teresa se snaží dostat ven z Briarcliffu, běží ven skluzavkou smrti a na jejím konci na ní čeká Bloody Face. Teresa se otáčí a běží zpět za Leem, ale Bloody Face je jí v patách. Teresa chytne Lea za ruce a snaží se ho odtáhnout do jedné z cel, ale když jsou ve dveří cely Bloody Face chytne Lea za nohy a odtáhne ho kousek dál. Teresa se zavírá do cely a otvírá si otvor ve dveřích, Bloody Face stojí nad Leem a ten mu říká, ať mu pomůže, v tu chvíli ho Bloody Face zabijí několika bodnými ranami do hrudníku. Poté se Bloody Face snaží dostat do cely za Teresou.

1964
Děj začíná v domě slečny Payserové, která má na návštěvě dvě kamarádky a právě lituje toho, že podepsala papíry k léčbě Lany. Říká, že se potřebuje vysprchovat, prospat a zítra dostane Lanu ven. Po sprše slyší od okna nějaké zvuky, tak se jde podívat k oknu, nic tam není, zavře ho a jde do postele. V tom se zjeví Bloody Face a zabijí ji.
 

Zpátky v léčebně.
Na ženské oddělení přichází sestra Jude s zřízenci, všechny budí a musí na chodbu před své cely. Zřízenci hledají nepovolené věci na pokoji. Sestra Jude nechá prohledat pokoj Lany, kde jsou nalezeny poznámky k článku, který chce napsat o Briarcliffu a zabavuje je.
Poté jde sestra Jude za doktorem Ardenem, kterému naznačí, že by mohl zkusit elektrošokovou terapii na Laně, aby zapomněla na svou minulost. Doktor souhlasí a následně jí také zkusí za asistence sestry Jude.

Do Briarcliffu přijel doktor Oliver Thredson, který má za úkol napsat posudek na Kita, předvolá si ho na pohovor, kde se ho vyptává. Nakonec stanoví diagnózu: akutní klinické šílenství. Následně přijde Kit do společenské místnosti, kde se posadí vedle Grace a Lana vyslechne jejich rozhovor o útěku.

Sestra Mary se vrací z lesa s košíčkem, cestou jí zastaví doktor Arden a vyzvídá, jestli neprozradila sestře Jude, co pro něj dělá. Mary odpovídá, že ne a snaží se zjistit, koho chodí k lesíku krmit. Doktor Arden jí nechce nic prozradit a dává jí karamelové jablko. Vše v okně pozoruje Shelly.

Sestra Jude se poprvé setkává s doktorem Oliverem Thredsonem. Nelíbí se mu zdejší praktiky, jako je trestání rákoskou a elektrošoková terapie. Sestra Jude ho odbyde tím, že jeho prací je napsat posudek na Kita a ostatních věcí, ať se nevšímá. Jude odchází do své kanceláře, kde na ni čekají rodiče farmářského chlapce.
Rodiče vysvětlují sestře Jude co se děje s jejich synem, když do mísnosti vejde doktor Thredson. Sestra Jude se ho snaží vyhodit, ale rodiče chtějí, aby zůstal. Rodiče začnou popisovat, co se děje jejich synovi. Otec říká, že včera přišel do stodoly a viděl svého syna, celého od krve, jak jí jednu jejich krávu a mluví nesrozumitelným jazykem. Doktor říká, že by potřeboval syna vidět, aby mohl stanovit diagnózu.
Jdou se tedy podívat na syna do cely, chvíli je to mladý vystrašený hoch, ale pak je jeho hlas temný a mluví jiným jazykem. Thredson říká, že chlapec potřebuje léky, ale sestra Jude dobře víc, co s chlapcem je a ví, co potřebuje.

Vracíme se zpátky k Laně a Grace. Lana říká Grace, že ví, kudy by se dalo uprchnout, že ví o tajném tulenu. Grace říká, že půjde jedině, když s sebou vezmou Kita, s tím Lana nesouhlasí.

Doktor Arden si balí domů nějaké jídlo, když k němu přijde nymfomanka Shelly a nabízí se mu, chce po něm, aby mohla jít na chvilku na slunce. Také se dozvídáme, že nymfomanie se u ní začala projevovat již od pěti let a také se dozvíme, jak se dostala od léčebny. Podvedla svého manžela s dvěma námořníky, ten jí za to zbil a odvezl do Briarcliffu.

Do Briarcliffu přijíždí vymítač ďábla (otec Malechiho), aby zachránil mladého chlapce. Přijíždí i Monsignor, za kterým okamžitě přichází doktor Thredson, který je znepokojeným tím, co se chystá. Monsignor mu oznámí, že bude muset být přítomen, protože církev vyžaduje u vymítání doktora.

Ve společenské místnosti se Grace snaží zjistit od Lany, kde je ten tunel, ta jí to samozřejmě říct nechce. Přichází k nim Kit a bere Laně její poznámky. V tu chvíli přicházejí zřízenci s tím, že všichni musí zpět do svých cel. V cele si Kit čte Laniny poznámky.

Doktor Arden připravuje večeři, v tom zazvoní jeho společnost – prostitutka. Ráda by šla rovnou na věc, ale doktor má v plánu romantiku.

Začíná vymítání ďábla, vymítač pošle sestru Jude pryč s tím, že tohle nebude nic pro ženy. Vymítač se začíná modlit a Oliver prohlíží chlapce, v tom se chlapec podívá na Olivera a říká mu, že je rád, že to s ním již dávno vzdal. Poté ďábel odhazuje otce Malechiho na zeď a ten je odveden na ošetřovnu. Monsignor jde pro sestru Jude, aby jim šla pomoci. Má se u ďábla modlit a hlavně s ním nemluvit. Monsignor odchází na ošetřovnu, v tom chlapec dostává křeče a křičí o pomoc, sestra Jude jde za chlapcem dovnitř a v tom se ho opět zmocní ďábel a začíná sestře Jude připomínat její minulost, dozvíme se, že byla zpěvačkou, která šla s každým a také to, že opilá srazila a zabila malou holčičku. Potom se sestra Jude otočí a začne chlapce s ďáblem v těle mlátit. Do cely vběhne Monsignor s Oliverem a odtáhnou sestru Jude před celu. Monsignor začne chlapce kropit svěcenou vodou, ale podle Olivera už není čas a dává mu sedativa, chlapec zmlkne, v cele praská žárovka a v celé léčebně vypadává proud. Po chvilce se opět probírá, má zástavu srdce, od úst mu jde pěna, do toho přibíhá sestra Mary s tím, že se na odděleních něco děje, Oliver se snaží chlapce oživit, ale marně a tak oznámí chlapcovu smrt. Náhle ze zdi spadne krucifix, rozsvítí se světla a sestra Mary omdlévá.

Poté co při vymítání ďábla dojde k výpadku proudu, se všechny cely otevřou. Lana přijde za Grace a řekne jí, že je to jejich šance. Utíkají pryč. Běží ke dveřím a Lana říká, že si myslí, že jsou to tyhle dveře, v tom je zastaví Kit, který volá na Grace, ta mu říká, ať jde s nimi, s čímž nesouhlasí Lana a strhne se hádka. Poté Grace říká, že to zvládnou i bez ní, chytá Kita za ruku a utíkají ke dveřím. Lana je zmatená neví, co má dělat a po chvíli začíná křičet, že ten vrah utíká, přibíhají zřízenci, kteří Kita zpacifikují.

Jsme zpět u doktora Ardena, který čeká, až se jeho dámská společnost převlékne za jeptišku. Když už je skoro hotová všimne si na stolečku krabičky a otevře ji. Objeví v ní fotky toho, co doktor Arden dělá prostitutkám. Arden je už nevrlí a ptá se, co jí tak dlouho trvá, prostitutka se snaží rychle uklidit fotky, ale spadnou jí na zem, Arden vtrhává do pokoje, řekne jí, ať vše uklidí a vleze si na postel. Blíží se k prostitutce, ta využije situace, skočí na Ardena, kousne ho, kopne do rozkroku a utíká pryč.

Sestra Jude oznamuje rodičům úmrtí jejich syna.
Doktor Arden přichází na ošetřovnu za sestrou Mary, která spí v košilce, doktor si jí prohlíží a říká jí, že ho rozptyluje, když jí vidí bez kostýmu, Mary se rychle schovává pod deku a doktor jí říká, ať odpočívá. Poté co doktor odejde, si Mary lehá a odhazuje ze sebe deku, až se krucifix na zdi zatřese.

Lana sedí v kanceláři sestry Jude a očekává trest. Jude jí říká, že jí trestat nebude a ať otevře dveře. Lana je otvírá a do místnosti zřízenci přivádí Grace a Kita. Lana má vybrat rákosku, kterou budou potrestáni, chce vybrat tu nejmenší, ale to se nelíbí sestře Jude a tak vybírá duhou nejmenší. Lana musí vše pozorovat. Sestra Jude chce začít trestem u Grace, ale v tom Kit vezme celou vinu na sebe a tím i celý trest 40 ran.

Tím končí druhá epizoda American Horror Story Asylum!Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
standwithfist

Jeden z nej dílu AHS a vymítání je moje nejoblíbenější hororové téma 98%

10.3.2017 | 10:53:51
keyzar

Přesně takhle si představuju hororové asylum.. šílený doktor, praštěné jeptišky a totální magoři, mezi kterýma se najdou i nepatřící nešťastníci :)

15.11.2016 | 16:58:56
Tatko-Šmolko

Pre mňa jednoznačne najdesivejšia časť celého AHS, a to sa už chystá šista séria ! :D

21.2.2016 | 0:57:24
anonymuser

Za dvě série zatím jednoznačně nejlepší díl.

1.11.2012 | 14:46:10

American Horror Story
91/100 - 510×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Brooke Thompson), Billie Lourd (Montana Duke), Leslie Grossman (Margaret Booth), Cody Fern (Xavier Plympton), Gus Kenworthy (Chet Clancy), Angelica Ross (Rita), John Carroll Lynch (Pan Jingles), DeRon Horton (Ray Powell), Matthew Morrison (Trevor Kirchner), Zach Villa (Richard Ramirez), Lily Rabe (Lavinia Richter), Dylan McDermott (Bruce), Leslie Jordan (Courtney), Sarah Paulson (Wilhemina Venable), Kathy Bates (Miriam Mead)

Stav překladu

Epizoda S09E09: Final Girl

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují @Ladick, @LadyAlex a @Miss.Fine.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás