American Horror Story S01E11: Birth

S01E11: Birth

S01E11: Birth

V roce 1984 se Nora stále snaží chránit malého Tata před svým synem, Thaddeusem. Poradí mu trik, jak se zbavit duchů, stačí jim říct, aby šli pryč. Tate se s Norou velmi sblíží, dokonce jí řekne, že si přeje, aby byla jeho matka.

14.12.2011
2 589 000
41 minut

Tate nedokáže dále slibovat Noře dítě, které splodil s Vivien, protože se bojí, že by se o tom dozvěděla Violet. Nora je však rozhodnuta si dítě vzít stůj co stůj. Ben vyzvedne Vivien z psychiatrické léčebny a spolu plánují odletět na Floridu, kde by Vivien porodila u své sestry.

Doktor je však od záměru letět velmi zrazuje, jedno z dvojčat, ač strávilo v děloze pouze šest měsíců, už vypadá zcela dovyvinutě a připraveno se narodit. Také jim sdělil, že toto dítě odebírá důležité živiny druhému dvojčeti, které tím prakticky zabíjí.

V domě se Chad a Patrick připravují na příchod dvojčat. Violet ani Constance se však jejich záměr nelíbí, poté, co se Constance nepodaří Chada přesvědčit (a dokonce mu při tom nechtěně prozradí, že Tate je otcem jednoho z dvojčat), požádají o pomoc Billie Dean. Ta hned zjistí, že je Violet mrtvá, ale na její prosbu to Constance neprozradí. Billie Dean jim poradí, že musí spálit něco, co mrtvým patřilo, a poté říci slovo „Croatoan“.

Ben se snaží sbalit věci v domě, při tom naléhá na Violet, aby odjela hned s ním. Ta mu sice řekne, že nemůže, protože spáchala sebevraždu a je mrtvá, Ben jí však toto vůbec nevěří.

Vivien mezitím začíná rodit. Constance jí pomůže do domu proti její vůli. V domě vypadne elektrika, nefunguje telefon a duchové – dvojčata baseballovými pálkami zničí auto. Porodu se ujme doktor Charles Montgomery, asistují mu sestřičky zabité v šedesátých letech.

Ve sklepě se Violet snaží spálit Patrickovy a Chadovy věci, neuspěje však a navíc se od Chada dozví, že Tate je opravdu znásilnil její matku a je tím pádem otcem jejího nevlastního ještě nenarozeného bratra.

V domě mezitím probíhá porod, první dítě je narozeno mrtvé, ochotně se ho ujímá Nora. Constance si bere druhé dítě a společně s Moirou se z něj těší, nicméně o toto dítě má zájem evidentně i Hayden. Vivien začíná silně krvácet, krvácení se nedaří zastavit, upadá do šoku. V tom okamžiku se jí zjeví Violet, omlouvá se jí a doporučuje jí vzdát se bolesti a připojit se k ní na druhou stranu. Poté Vivien umírá a Ben zůstává v domě zcela sám.

Violet se pohádá s Tatem, obviní ho, že je zodpovědný za matčinu smrt a donutí ho vzpomenout si i na běsnění na střední škole. Tate ji prosí o odpuštění, které mu ovšem Violet odepře a jako trest si přeje, aby Tate zmizel. To se také stane. Objeví se duch Vivien, který ji utěší a chválí ji za to, jak nesmírně statečné to od ní bylo.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
standwithfist

Tak hodně solidní díl opět 92%

10.3.2017 | 10:49:42
keyzar

Tak takhle vypjatý a napínavý porod jsem opravdu nečekal..

14.11.2016 | 15:49:52
Snorbicek

Největší zvraty v tomto díle.

20.12.2011 | 13:07:18

American Horror Story
91/100 - 510×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Brooke Thompson), Billie Lourd (Montana Duke), Leslie Grossman (Margaret Booth), Cody Fern (Xavier Plympton), Gus Kenworthy (Chet Clancy), Angelica Ross (Rita), John Carroll Lynch (Pan Jingles), DeRon Horton (Ray Powell), Matthew Morrison (Trevor Kirchner), Zach Villa (Richard Ramirez), Lily Rabe (Lavinia Richter), Dylan McDermott (Bruce), Leslie Jordan (Courtney), Sarah Paulson (Wilhemina Venable), Kathy Bates (Miriam Mead)

Stav překladu

Epizoda S09E09: Final Girl

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují @Ladick, @LadyAlex a @Miss.Fine.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás