Archer Archer unikl smrtce. Příští rok bude jedenáctá série

Archer unikl smrtce. Příští rok bude jedenáctá série

Archer unikl smrtce. Příští rok bude jedenáctá série

Dlouho předpokládaný konec Archera se letos nekoná. Na festivalu Comic-Con v San Diegu tvůrci oznámili, že seriál bude pokračovat i po aktuální desáté řadě, která se odehrává ve vesmíru. Příští rok uvidí diváci i sérii s číslem 11. A s ní i velké změny.

11 0
21.7.2019

Před třemi lety se rok 2019 jevil jako poslední. Alespoň pro Archera a jeho kolegy. Seriál tehdy po své sedmé řadě dostal od své domovské stanice FX(X) objednávku na tři další série. Ta údajně poslední, tedy desátá, skončí za několik týdnů. A dlouho se o ní mluvilo jako o zřejmě poslední. Hlavní tvůrce seriálu Adam Reed (který zároveň dabuje Raye), pak svá slova mírnil a uváděl, že spíš uvažuje o svém konci, ale že by show mohla pokračovat. A taky bude.

James Hibberd z webu Entertainment Weekly mluvil na Comic-Conu s producenty Archera, Mattem Thompsonem a Caseym Willisem. Ti se rozpovídali víc i o tom, co od jedenácté řady očekávat. Níže přinášíme shrnutí jejich rozhovoru.


Jedenáctá řada seriálu se bude odehrávat zpátky ve světě tajných agentů a špionů. Archer se po třech letech probudí z kómatu, do kterého upadl v sedmé sérii po kariéře soukromého očka. Kóma mělo pro Sterlinga sloužit jako tříleté a třížanrové (noirová detektiva, dobrodružný výlet do Tichomoří po druhé světové válce a sci-fi vesmírná odysea) uvědomění si, na čem mu v životě záleží a kdo jsou jeho nejbližší.

Tvůrci začali s těmito různými žánry koketovat ve chvíli, kdy je vyprávění špionských příběhů přestalo bavit. Teď se ale chtějí vrátit zpět k dobám Archerovy druhé a třetí řady. Diváci znovu uvidí tajné mise, znovu uvidí své oblíbené postavy. Ale všichni už Archera tak trochu hodili za hlavu a jeho návrat je vlastně spíš obtěžuje. Třeba Lana je znovu vdaná. A Sterling zjišťuje, že už není fyzicky ani mentálně tak úplně fit (ostatně bude chodit o bondovsky vytuněné holi) a že mu dost možná zbyla poslední kamarádka, a to je Pam.

Po třech letech se taky vrátí agentura ISIS, ovšem pod jiným, zatím ještě nevymyšleným jménem. (Název se ze seriálu vytratil v roce 2014, aby nebyl spojován s takto samozvanou teroristickou organizací.)

Producenti seriálu navíc původně měli v hlavě ještě pár nápadů na jiné uzavřené příběhy v různých obdobích: středověk s králem Artušem (a Kriegerem jako Merlinem), divoký západ, zombie apokalypsa, nebo pátrání po Archerově skutečném otci kdesi v Rusku. První tři nápady ale tvůrci nějak nedokázali přivést k životu. A poslední nápad jim zatrhla stanice FX s odůvodněním, že Archerův otec nikoho nezajímá. Ani v jedenácté sérii se tak jeho jméno nedozvíme. Stejně jako se zřejmě nedozvíme, jestli je Krieger klon, anebo není. To prý ví jenom Adam Reed a herec Lucky Yates, který postavu dabuje.

A co se týče odchodu otce celého seriálu Adama Reeda, ten se také nekoná. Stále bude v produkčním týmu, jen už bude mít o něco méně práce. Což je patrné i na desáté sérii. Reed doteď psal scénáře ke všem odvysílaným epizodám až do konce deváté řady. Občas s ním na scénářích někdo spolupracoval. K desáté řadě napsal scénáře jen ke čtyřem epizodám z devíti.

Zda bude jedenáctá řada poslední, anebo ne, to zatím není jasné. Tvůrci seriálu se však shodli na tom, že chtěli Archera ukončit alespoň tak, že se hlavní postava probudí z kómatu, což je velmi často i přání samotných fanoušků. Víc se zřejmě dozvíme příští rok.

Foto: FXX

Diskuze /4

FValek

Zombie apokalypsa sice zní lákavě, ale rád bych staré dobré špiony. :(

22.7.2019 | 3:57:14
Scarity

Na navrat Archera z komatu se tesim, noir byl fajn, zbytek me tuze nebavil :(

22.7.2019 | 14:41:57
Yann

Pecka!!!! :)

24.7.2019 | 10:34:24
ratusek

Paráda, už se těším na špiony. Teď sleduji znovu od první řady a ty jsou prostě nejlepší. Ty odbočky mě vůbec nebavily

1.8.2019 | 7:37:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E09: Archer 1999: Robert De Niro

cz100%
DOKONČENO

Titulky k desáté řadě Archera pro vás překládají @Umpalumpa3, @Hurley a @iHyi.

Nejlepší postavy

Reklama

Hlídejte si nás

Archer memes

Archer memes

Reklama

Narozeniny