Batman
98/100 - 35×

Batman

Když byl Bruce Wayne malý, zabili mu rodiče. Jako dospělý se rozhodl vrátit do rodného města Gotham spravedlnost a jako Batman chránit spravedlnost. Navštivte náš web věnovaný komiksovému, seriálovému i filmovému fenoménu Batman.

1937 | Vysílá se
žánr
Akční, Detektivní, Komiksový

Batman: Odvážný hrdina (2008-2011)

Batman: Odvážný hrdina (2008-2011)

Batman: The Brave and the Bold je animovaný seriál, který začal vysílat americký kanál Cartoon Network 14. listopadu 2008. Přibližně rok poté začal seriál postupně vycházet i u nás na DVD.

4 2
13.3.2010

  • Originální název: Batman: The Brave and the Bold
  • Premiéra: 14. listopadu 2008 USA/7. listopadu 2009 ČR
  • Režie: Michael Chang, Brandon Vietti, Ben Jones, Michael Goguen a další
  • Hrají: Diedrich Bader, Wil Wheaton, Greg Ellis, Zachary Gordon, Tom Kenny, John Di Maggio, James Arnold Taylor, Kevin Conroy*
  • Český distributor: Magic Box

Hned po první epizodě s názvem Rise of the Blue Beetle! je na tomto novém seriálu o temném rytíři fascinující především to, jak krásně funguje jeho stylizace, která by si přitom ještě před několika lety vysloužila akorát tak pár facek. V moderním komiksovém světě ovládaném depresivním Gothamem Christophera Nolana totiž The Brave and the Bold, jasně se hlásící k toliko nenáviděným Batmanovým dobrodružstvím ze šedesátých let, uhodil hřebíček na hlavičku.

Kýčovitější a víc ubíjející než úvodní scéna, ve které jsou Batman a Green Arrow pomalu spouštěni do velké nádrže s kyselinou padouchem, co má rakouský přízvuk a místo hlavy velké hodiny, a nakonec se z léčky probojují pomocí odlepovacího netopýřího znaku z Batmanovy hrudi a bat-opasku, ze kterého se po narovnání vysune světelný meč(!), je totiž snad jen zápletka zbytku epizody, kde si to Batsy rozdává s mimozemšťany na druhém konci galaxie.

Avšak na rozdíl od svých o 40 let starších předchůdců tento seriál ví, jak opravdu zrůdné všechny tyhle zrůdnosti jsou a přetváří je tak ve svou největší přednost. Batman: The Brave and the Bold je proto opravdu zábavný, živý a napínavý především kvůli tomu, že se vůbec nebere vážně i nad rámec kreslených seriálů pro děti.

Seriál má za sebou zatím necelé dvě série, ve kterých se objevila spousta Batmanových spojenců i nepřátel (samozřejmě také Robin a Joker). V roce 2008 se The Brave and the Bold pod názvem „Batman: Odvážný hrdina“ dostal i do České republiky, avšak ani na televizní obrazovky pro sobotní rána, ani za čtyřicet devět korun v nejbližší trafice, ale jako poctivá DVD sada, na každém nosiči po čtyřech epizodách (vyšli u nás zatím tři, objednat si je můžete například na serveru FilmCity.cz).

*(Je zajímavé, že přestože se Kevin Conroy, neodmyslitelný hlas kresleného Batmana z 90. let, objevuje, je tomu tak jen v epizodní roli, kdy dabuje Batmana z alternativního vesmíru.)

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

DC Extended Universe

Pro aktuální informace o Batmanovi a Justice League navštivte náš web DC Extended Universe 

The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)


Premiéra: 20.7. USA/26.7. ČR 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Jonathan Nolan, Christ. Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Liam Neeson, Christopher Judge

Reklama

Momentka

Momentka

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama