Batman
98/100 - 35×

Batman

Když byl Bruce Wayne malý, zabili mu rodiče. Jako dospělý se rozhodl vrátit do rodného města Gotham spravedlnost a jako Batman chránit spravedlnost. Navštivte náš web věnovaný komiksovému, seriálovému i filmovému fenoménu Batman.

1937 | Vysílá se
žánr
Akční, Detektivní, Komiksový

Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth

Po sérii záporáků vám přinášíme profil někoho, bez kterého by se Batman v žádném případě neobešel. Alfredův vtip, moudré rady, schopnost pomoci a přímost z něj dělají jednoho z nejoblíbenějších postav celého Batman Universa.


Celé jméno: Alfred Thaddeus Crane Pennyworth

Výška: 1,78 m

Váha: 73 kg

Barva očí: modrá

Poprvé se objevil v: Batman #16 (duben 1943)

Autoři postavy: Bob Kane a Jerry Robinson

Image

Jeho celé jméno zní Alfred Thaddeus Crane Pennyworth. Alfredův vzhled se časem měnil, avšak jeho základní vlastnosti zmíněné už v úvodu nikoli. Pořád byl stejně moudrý, plný pochopení, ale také schopný tvrdě napomenout a v žádném případě neomlouvat Batmanovy chyby. Na veřejnosti působil jako hrdinův tajemník a komorník, v soukromí pak se svým pánem plánoval většinu akcí a nezřídka se stal i jejich součástí. Mnohokrát temnému rytíři zachránil život.

Jeho spříznění s celým klanem Wayneů bylo pak dokonale znázorněno faktem, že po úmrtí Batmanových rodičů se stal Alfred jeho zákonným opatrovníkem. V původní komiksové sérii (pocházející ještě z hlav legendárních tvůrců Boba Kanea a Billa Fingera) Alfred pravou identitu svého pána objevil až později.

V současném komiksu (umocněném nejnovějšími filmy) pak Alfred přímo stojí na základech Bruceova rozhodnutí stát se hrdinou s netopýří vizáží. Vzpomeňme si třeba na nyní již notoricky známé scény z Batman začíná, kdy Alfred se svým pánem nakupuje hrdinovo budoucí vybavení, přestavuje jeskyni a podobně.

Komiksy

Znázornění Alfredova osobního života se v mnoha komiksech různí. Je obecně uznávaným faktem, že Alfred má jakousi ztracenou dceru, jmenující se Julia Remarque, její příběh však nikdy nebyl více rozvinut. Škoda.

Dle mého názoru je nejzajímavější verzí Alfredova příchodu do rezidence Waynů jako sluhy ta, v níž nejprve vystupuje jako nadějný divadelní herec žijící v Anglii. Po smrti svého otce, který u Wayneů sloužil před ním, je však nucen splnit otcovo poslední přání a stát se novým sluhou. Nejprve Wayneům na rovinu řekne, že přišel jen na pár měsíců, když však potká mladého Bruce vše se změní. Chlapec si svého moudrého mentora zamiluje a ten mu na oplátku pomáhá s jeho osobními problémy a uděluje mu cenné životní rady. Malý Bruce ho pak sám požádá o to, aby neodjížděl a Alfred tak nakonec skutečně neučiní. Svého pána už nikdy neopustí.

V posledních letech je Alfred znám zejména z dokonalého ztvárnění Michaela Caina. Ten jej do nového tisíciletí převedl s grácií a právě díky němu se Alfredova postava zalíbila i současným divákům.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

DC Extended Universe

Pro aktuální informace o Batmanovi a Justice League navštivte náš web DC Extended Universe 

The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)


Premiéra: 20.7. USA/26.7. ČR 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Jonathan Nolan, Christ. Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Liam Neeson, Christopher Judge

Reklama

Momentka

Momentka

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama