Batman
98/100 - 35×

Batman

Když byl Bruce Wayne malý, zabili mu rodiče. Jako dospělý se rozhodl vrátit do rodného města Gotham spravedlnost a jako Batman chránit spravedlnost. Navštivte náš web věnovaný komiksovému, seriálovému i filmovému fenoménu Batman.

1937 | Vysílá se
žánr
Akční, Detektivní, Komiksový

Harley Quinn

Harley Quinn

Může mít Joker přátele? Může někomu na sto procent věřit? Překvapivá odpověď zní ano. Oním člověkem, který se snad jako jediný může „těšit“ Jokerově až nepochopitelné přízni je ženská (anti)hrdinka Harley Quinn.


Harley se v komiksu poprvé objevila v roce 1992 – je teda poměrně mladou postavou. Od té doby se však stala neodmyslitelnou součástí příběhů o Jokerovi (a Batmanovi samozřejmě).

Harley – celým jménem Dr. Harleen Quinzel – je oblečena jako šašek, v kostkovaném černo-červeném kostýmu. Krom své posedlosti (o kterém by se dalo hovořit i jako o čistém uctívání) Jokerem je taktéž známa jako velká přítelkyně jiné, velice známe, protivnice Batmana – Poison Ivy.

Od svého původního výstupu v roce 1992 (konkrétně se jednalo o komiks Jokers Favor) se však její role velice změnila. Od prvotní verze, kdy byl její charakter a vystupování stavěno na bláznivých epizodkách jako skákání z dortu ze stříkacími pistolemi nebo bezhlavém střílení po vlastních lidech se Harley proměnila v chladnokrevnou vražedkyni, která dopředu promýšlí každý svůj tah.

Na rozdíl od ostatních postav Batman Universa existuje de facto jen jedna všeobecně uznávaná verze jak se z původně slušné a procovité doktorky Harleen Quinzel stala masová vražedkyně a fanoušek snad největší psychopata v Gothamu…

Když jednou konečně dokázal Batman Jokera dopadnout a poslat jej do vypolstrované cely v Arkhamském vězení pro zločince toho nejtěžšího kalibru, byla Harley jako psychiatrička pověřena prozkoumáním Jokerovi maniakální duše s cílem zamezit neustálým klaunovým excesům. Terapie mezi Harley a Jokerem však neprobíhaly podle plánu. Joker brzy dokázal doktorku zcela zmanipulovat a použít pro své opětovné zmizení z Arkhamu. Harley však její a Jokerovi dlouhé dialogy udělali v hlavě natolik velký zmatek, že přestala vnímat rozdíl mezi dobrem a zlem a jediným – uctívaným – hrdinou se pro ní stal Joker. Ten ji pak, možná trochu překvapivě, sám vyhledal a uzavřel s ní nezměnitelný pakt naprosto unikátního přátelství…

Momentálně naplno zuří diskuze zda-li se Harley objeví v chystaném třetím filmu o Batmanovi. Varianta to rozhodně není špatná a je s ní rozhodně nutné počítat. Ale šlo by vůbec, aby se ve filmu objevila Harley a přitom v něm nebyl Joker?

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

DC Extended Universe

Pro aktuální informace o Batmanovi a Justice League navštivte náš web DC Extended Universe 

The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)


Premiéra: 20.7. USA/26.7. ČR 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Jonathan Nolan, Christ. Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Liam Neeson, Christopher Judge

Reklama

Momentka

Momentka

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama