Batman
98/100 - 35×

Batman

Když byl Bruce Wayne malý, zabili mu rodiče. Jako dospělý se rozhodl vrátit do rodného města Gotham spravedlnost a jako Batman chránit spravedlnost. Navštivte náš web věnovaný komiksovému, seriálovému i filmovému fenoménu Batman.

1937 | Vysílá se
žánr
Akční, Detektivní, Komiksový

Postavy

 • Joker

  Joker

  Tohoto pána snad není třeba nijak dlouze představovat. Za více než 70 let své existence si Joker drží status nejpopulárnějšího protivníka temného rytíře, který je po celém světě znám stejně tak dobře jako právě jeho sok v ušaté masce. Jaký je ale jeho příběh?

 • Alfred Pennyworth

  Alfred Pennyworth

  Po sérii záporáků vám přinášíme profil někoho, bez kterého by se Batman v žádném případě neobešel. Alfredův vtip, moudré rady, schopnost pomoci a přímost z něj dělají jednoho z nejoblíbenějších postav celého Batman Universa.

 • Harley Quinn

  Harley Quinn

  Může mít Joker přátele? Může někomu na sto procent věřit? Překvapivá odpověď zní ano. Oním člověkem, který se snad jako jediný může „těšit“ Jokerově až nepochopitelné přízni je ženská (anti)hrdinka Harley Quinn.

 • Two-Face

  Two-Face

  Že u všeho je nutné vidět i druhou stranu mince, tomuhle chlapíkovi vůbec nemusíte vysvětlovat. Jeden z nejklasičtějších Batmanových souputníků si toto pořekadlo přisvojil dokonale, a tak dostanete-li se mu do spárů, o vašem životě nebude rozhodovat rozverná padouchova nálada, ale pouze čistě nestranná a neúplatná náhoda.

 • Bane

  Bane

  Dalšího z klasických padouchů batmanského univerza si teprve nedávno vybral režisér Christopher Nolan do závěrečného dílu své netopýří trilogie. Se vzpomínkou na nemluvného hromotluka z filmu Batman a Robin Joela Shumachera však tato volba spoustu filmových fanoušků nemile překvapila. Hodně by se proto asi divili, jak se od tohoto klišé původní Bane ve skutečnosti liší.

 • Riddler

  Riddler

  Další z klasických protivníku Batmana přišel pod náš drobnohled. Tentokrát je Riddler (nebo chcete-li Hádankář) alias Edward Nigma alias Edward Nashton. Přinášíme podrobný popis jeho vzniku a soubojů s Batmanem.

 • Green Arrow

  Green Arrow

  Po delší době přinášíme profil další postavy. A jelikož padouchů už bylo dost, rozhodli jsme se sestavit článek o jednom z mála spojenců temného rytíře – tajemném hrdinovi nosící jméno Green Arrow.

 • Penguin

  Penguin

  Pokračujeme v profilech největších protivníků Batmana. Tentokrát přišel na řadu Penguin (Tučňák) nebo chcete-li Oswald Cobblepot. Co všechno o něm víme? Především, že mezi jeho comicsovou podobou a zpracováním od Tima Burtona najdeme dost rozdílů.

 • Catwoman

  Catwoman

  Catwoman patří mezi nejslavnější ženy komiksové literatury. Je také jedním ze symbolů celého světa kolem Batmana a rozhodně se jedná o jednu z nejpřitažli­vějších hrdinek pohybující se v Gothamu… Jako Batmanovu protivnici, ale také věčnou lásku, ji stvořili dva vynikající scénáristé a kreslíři – Bob Kane a Bill Finger.

 • Poison Ivy

  Poison Ivy

  Šílená ochránkyně životního prostředí, nejlepší přítelkyně Jokerovy parťačky Harley Quinn, ale také sexy svůdkyně, která svými omamnými jedy a nápoji dokázala zlomit a zmanipulovat už kdejakého hrdinu. Ano, tímhle vším je Poison Ivy.

1

DC Extended Universe

Pro aktuální informace o Batmanovi a Justice League navštivte náš web DC Extended Universe 

The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)


Premiéra: 20.7. USA/26.7. ČR 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Jonathan Nolan, Christ. Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Liam Neeson, Christopher Judge

Reklama

Momentka

Momentka

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama