Batman
98/100 - 35×

Batman

Když byl Bruce Wayne malý, zabili mu rodiče. Jako dospělý se rozhodl vrátit do rodného města Gotham spravedlnost a jako Batman chránit spravedlnost. Navštivte náš web věnovaný komiksovému, seriálovému i filmovému fenoménu Batman.

1937 | Vysílá se
žánr
Akční, Detektivní, Komiksový

Penguin

Penguin

Pokračujeme v profilech největších protivníků Batmana. Tentokrát přišel na řadu Penguin (Tučňák) nebo chcete-li Oswald Cobblepot. Co všechno o něm víme? Především, že mezi jeho comicsovou podobou a zpracováním od Tima Burtona najdeme dost rozdílů.


Jméno: Oswald Chesterfield Cobblepot
Výška: 1,58 m
Váha: 79 kg
Oči: Modré
Vlasy: Černé
Poprvé se objevil v: Detective Comics # 58 (prosinec 1941)
Autoři postavy: Bill Finger, Bob Kane

Oswald jako dítě neměl mnoho přátel. Jeho matka se bála, že může zemřít na zápal plic, tak jako jeho otec, a proto ho nutila všude sebou nosit deštník. Také nosil velmi formální druh oblečení. Byl posměšně nazýván tučňák. Oswald našel své útočiště pouze v přátelství ptáků. Vše o nich četl, vše se učil v kdejakých knížkách. S věkem se Oswald stával více zahořklým člověkem. Naučil se, jak se sám sebe ubránit. Oswald udeřil jednoho chlapce z party, která Oswalda stále šikanovala. Chlapec si to nenechal líbit a našel místo, kde Oswald schovává své ptáky. Neváhal a všechny je pozabíjel. Tohle byl asi bod zlomu pro mladého Oswalda. Dal se na dráhu zločinu.

Nazval se Tučňákem, pro svou malou a kulatou postavu, a také v oblibě nosil smoking. Byl ozbrojen velkým počtem deštníků (jeden z nich byl plamenomet, další zase kulomet atd.). Jeho zločiny byly vždy koncentrované v blízkém okolí ptáků. Oswald chtěl také změřit své síly s největším ochráncem Gothamu, Batmanem. Tučňák ukázal, že je velice inteligentní soupeř, ale bohužel (možná bohudík) ne moc dobrý bojovník. Brzy se za své zločiny dostal do věznice. Nakonec si Tučňák uvědomil, že Batmana zkrátka nepřemůže, vše se vždy opakovalo, krátký souboj a poté věznice. Musel své plány změnit. Otevřel si noční klub The Iceberg Lounge. Používal ho hlavně pro praní špinavých peněz, vydírání, hazardní hry, Tučňák měl prsty ve všem. Pokud by jste patřili mezi elitní gothamské kriminálníky a potřebovali by jste pomoc, tak na Oswalda Cobblepota se můžete spolehnout. Samozřejmě za drobný poplatek. Batman na Tučňáka nic neměl.

Po zemětřesení a vyloučení Gothamu z USA se stal Oswald jedním nejmocnějších lidí ve městě. Vedl lidi, aby k němu chodili s informacemi. Noční klub se stal místem výměn a dražeb. Mnohem důležitější však bylo, že řídil tunel, který vedl z města, do města. Mohl mít nadhled nad vším co se zde převáželo, ať už to bylo jídlo nebo oblečení a poté je vyměňoval za cennosti. Stal se nesmírně bohatým. Sloužil také jako sprostředkovatel pro město samotné, připojil se k Lexu Luthorovi a jeho skupině, kde bohatí pomohli obnovit Gotham. Po skončení nočního klubu se Oswald začal znovu věnovat Batmanovi. Jedním z Tučňákových pomocníků byl Jeremy Samuel, kdysi přítel Bruce Waynea. Po Samuelově smrti podnikl Batman křížovou výpravu proti Tučňákovu kriminálnímu impériu. Temný rytíř sledoval každý Oswaldův krok. Tučňák začal pracovat převzetí části Gothamu, East End, které je pod ochranou Kočičí ženy. Najal si Zeisse, který měl Cat zabít. Zeiss Cat zranil, ale nezabil ji. Od té doby měl Tučňák vždy když potkal Cat problémy.

Největší Oswaldovou zbraní je intelekt. Je jedním z nejlepších pěstitelů zločinu na světě. Je silnějším soupeřem, než se mnozí domnívají. Na rozdíl od ostatních Batmanových protivníků je zcela duševně zdráv.

Ve filmu Batman se vrací od Tima Burtona, byl tučňák poněkud tragickou postavou. Narodil se rodičům, kteří neunesli jeho odlišnost. Jednou v noci jej nechali na pospas Gothamským kanalizacím. Tam se o něj postarali tučňáci. Na nějakou dobu se dostal k cirkusu, kde vystupoval jako chlapec vodní pták. Poté se vrací zpět do kanálu i se svými cirkusovými společníky. Stává se společníkem Maxe Shrecka a chtějí zničit Gotham. Občané si Oswalda zamilují, protože zachrání starostovo dítě, po nějaké době sám kandiduje na starostu. Tomu zabrání Batman, který lidem ukáže Oswaldovu pravou tvář. S chutí si Tučňáka zahrál Danny DeVitto. Ani neviděl scénář a okamžitě při nabídce kývl na tuto roli. Tučňákova vizáž byla skvěle odporná. Jako malý jsem se nejvíce bál tohoto protivníka ze všech. Závěrečná scéna kdy Tučňák umírá a teče mu černá krev byla pro mě nejstrašidelnější na tomto filmu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Oswald138

nejlíp se mu daží v seriálu Gotham

21.5.2017 | 20:31:12

DC Extended Universe

Pro aktuální informace o Batmanovi a Justice League navštivte náš web DC Extended Universe 

The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)


Premiéra: 20.7. USA/26.7. ČR 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Jonathan Nolan, Christ. Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Liam Neeson, Christopher Judge

Reklama

Momentka

Momentka

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama