Batman
98/100 - 35×

Batman

Když byl Bruce Wayne malý, zabili mu rodiče. Jako dospělý se rozhodl vrátit do rodného města Gotham spravedlnost a jako Batman chránit spravedlnost. Navštivte náš web věnovaný komiksovému, seriálovému i filmovému fenoménu Batman.

1937 | Vysílá se
žánr
Akční, Detektivní, Komiksový

Poison Ivy

Poison Ivy

Šílená ochránkyně životního prostředí, nejlepší přítelkyně Jokerovy parťačky Harley Quinn, ale také sexy svůdkyně, která svými omamnými jedy a nápoji dokázala zlomit a zmanipulovat už kdejakého hrdinu. Ano, tímhle vším je Poison Ivy.


Skutečné jméno:

Lillian Pamela Isley

Historie:

Na rozdíl od většiny postav, které se v Batmanových komiksech objevují, Ivy nevymyslel tvůrčí tandem Kane-Finger, ale jiná dvojice talentovaných spisovatelů – Robert Kanigher a Sheldon Moldoff. Ivy se Poprvé objevila v Batmanovi číslo 181 a okamžitě zaujala jak svým nezvyklým zjevem, tak svými schopnostmi. Později bylo rozhodnuto, že Ivy jako záporačka setrvá a když se například podíváme na knihy Ticho, vidíme, že příběhy, ve kterých se staví proti Batmanovi, vznikají dodnes.

Jak tomu bývá i u jiných komiksových postav, existuje řada příběhů, které vypráví o vzniku Poison Ivy. Nejrozšířenější je asi tento: Poison Ivy se za svého normálního života jmenovala Lillian Pamela Isley. Byla nenápadnou, člověk by řekl až ušlápnutou studentkou z bohaté rodiny, které odmalička tíhla k biologii a to zejména k rostlinám. Netrvalo dlouho a svými znalostmi se stala takřka legendární. Dozvěděl se o ní i velice bohatý podnikatel a biolog Marc LeGrande. Nabídl ji spolupráci a následně s ní odcestoval na pracovní cestu do Egypta. Prvotní cíl zkoumat tamější vegetaci se však rychle zvrtnul v neomalenou krádež artefaktů. Isley projeví svůj nesouhlas vůči tomuto rabování a nevědomky si tak podepíše ortel smrti. LeGrande ji otráví prudce jedovatým nápojem. Isley však přežívá a navíc získává nové schopnosti – je imunní oproti všem virům a jedům. Zrazená a pokořená Isley se rozhodne pro pomstu a LeGranda zabije. Před policií pak uprchne do Gothamu…

Poison Ivy se dočkala řady vlastních epizodek, ve kterých jsme mohli sledovat její osud z trochu jiné stránky – kupříkladu, když jednou opustila Gotham, uchýlila se do jednoho z mnoha karibských ostrovů. Tam z původní nehostinné pouště vytvořila „druhý ráj“ plný vegetace a zvířat…

Mezi hrdiny, které svými jedy dokázala porazit a dostat na svou stranu patří například Superman, Joker, Riddler, Robin, ale také samozřejmě Batman.

Image:

Skvělá figura obtažená jakoby jednodílnými plavkami z listí a vegetace. Nazelenalá je i její kůže, kterou takto postihla ona už zmiňovaná tragédie, způsobená LeGrandem. Má bujné, dlouhé vlasy rezavé barvy, které jsou propleteny listím a květy.

Filmy:

Jako jednu z nejznámějších bat-záporaček jsme ji mohli vidět i v druhém (a posledním) Batmaním filmu Joela Schumachera s názvem Batman a Robin. I když je tento kousek často označován za úplně nejhorší podívanou s Batmanem, je potěšující, že právě Poison Ivy, kterou si zahrála Uma Thurmam, je oproti jiným postavám (Mr. Freeze) kritizované mnohem méně.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Bína

Moje nejoblíbenější postava

18.2.2016 | 21:02:12
HellTsuku

Tuhle tu šílenou ženskou jsem si velice oblíbil i když ne ve filmu Batman a Robin. Ale v těch kreslených seriálech už jako malý jsem měl rád záporáky :D

9.1.2015 | 6:36:32

DC Extended Universe

Pro aktuální informace o Batmanovi a Justice League navštivte náš web DC Extended Universe 

The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)


Premiéra: 20.7. USA/26.7. ČR 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Jonathan Nolan, Christ. Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Liam Neeson, Christopher Judge

Reklama

Momentka

Momentka

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama