Constantine
87/100 - 175×

Constantine

John Constantine je mezi démony nechvalně proslulý zabiják a ničitel všeho zlého. Lovením démonů se snaží vykoupit svou poskvrněnou duši. Když už je navíc takřka odsouzen k věčnému životu v pekle, ztratí zájem o vymítání všech posluhovačů ďábla na Zemi. Změní to však dcera jeho starého přítele Liv, která je v ohrožení. Spolu s ní se tak opět vrhá do boje o své místo v nebi a také do války se zlem. Seriál je založen na úspěšném komiksu Hellblazer (DC Comics).

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | NBC | 43 minut
žánr
Hororový, Komiksový, Mysteriózní
hrají
Matt Ryan (John Constantine), Charles Halford (Chas), Angelica Celaya (Zed), Harold Perrineau (Manny), Lucy Griffiths (Liv)

Kam se vrostl Bažináč? Aneb z čeho čerpal seriálový Constantine

Kam se vrostl Bažináč? Aneb z čeho čerpal seriálový Constantine

První řada Constantina skončila sice již před dobou, ale zanechala za sebou mnoho otázek ohledně toho, kam se měl seriál ubírat v druhé řadě, kdo stál za vším zlem, a jak mělo vše skončit. Na všechny tyto otázky odpovídá komiksová předloha. Tou však kupodivu není série Hellblazer.

20 0
7.9.2015
TheDarkKnight

Osudova helma, Brujería, budoucí Spectre, zamýšlená Zatana a Bažináč, příchod Anne Marie na scénu jako jeptišky, vzrůstající temnota a démoni. Všechny tyto znaky ukazují, k čemu směřoval seriálový Constantine, a v jaké komiksové předloze čerpal svou inspiraci. Překvapivě se nejedná o komiksovou sérii Hellblazer, nýbrž o starší kousek z pera Alana Moorea Bažináč, přesněji Bažináč vol. 2, číslo 25 a následující.

Constantine a Bažináč se poprvé setkali při boji proti Brujería

Zde John Constantine, stejně jako v komiksu, cestuje po celé Americe a pomocí svých dvou pomocníků se snaží zastavit vzrůstající temnotu a vystupující démony. Za vším vzrůstajícím zlem stojí starý tajný čarodějnický klan nazvaný Brujería, který chce z temnot vyvolat Prvotní tmu.

V boji proti tak mocným nepřátelům nebudou ale ani mistrovi temných umění stačit pouze jeho vlastní kouzla, a tak povolává na pomoc své staré známé, se kterými byl v Newcastlu, jako jsou Anne Marie či Zatana. A nakonec i samotného Bažináče, který má v boji sehrát klíčovou roli. A skutečně se tak stane. Bažináč nejprve porazí Brujería, ale nepodaří se mu zastavit vyslané povolání pro Prvotní tmu, a tak se nakonec bok po boku řady spojenců, včetně Spectra, musí utkat i s ní, a pomocí Constantinových přátel, mezi něž patří především Zatana, zabránit úplnému pohlcení světla tmou.

Za vzrůstající temnotou stojí jak v komiksu, tak v seriálu čarodějové

Toto je ve zkratce příběh, který odvyprávěl Alan Moore při své práci na Bažináčovi. Nejedna indicie napovídá, že právě tento komiksový příběh byl předlohou pro seriál o Johnu Constantinovi, jejž minulý rok představila stanice NBC. Koneckonců celá první řada se věnovala vzrůstající temnotě a Constantinovu cestování po Americe a zastavování démonů. Stejně tak jsme později mohli vidět, že se na scéně objevili Brujería, Anne Marie, která se (stejně jako v komiksu) stala po Newcastlu jeptiškou. Tvůrci pak dále také lákali na objevující se Osudovu helmu (jež je v komiksu při závěrečné bitvě výrazným prvkem). Dále je třeba nezapomínat na nejedno upozornění, že se měl detektiv pomáhající Johnovi přeměnit na Spectra.

Seriálový Constantine lákal i na budoucího Spectra

Mimoto se měla dle řady zdrojů v druhé sérii objevit Zatana a především sám Bažináč. Ten by dokonce vystoupil již v té první, pokud by měli tvůrci větší finanční prostředky.

Nyní tedy víme, kam se měl Constantine ubírat, kdyby jej NBC neukončila po prvních třinácti epizodách. Dočkali bychom se starých čarodějů, lesního elementála, nejspíše i lesního sněmu, návštěvy nebe, pekla, rýmovačů, Deamana a zřejmě i závěrečné bitvy mezi světlem a tmou. Tento příběh v původním seriálu již dovyprávěn nikdy nebude, ale zůstává ukončen alespoň na stránkách komiksu již od roku 1986.

Foto: DC Comics, NBC

Diskuze /6

HellTsuku

Je to velká škoda, na Bažinače bych se těšil :D a na Spectra taky

7.9.2015 | 21:47:34
Remake

Pokud by to někoho zajímalo a v komiksech se neorientuje, tak John Constantin se poprvé objevil v již zmíněném čísle 25. U nás je to třetí kniha Swamp Thing – Prokletí, která je na Comics Pointu se slevou 50% http://www.comicspoint.cz/…ore/d-71995/

7.9.2015 | 22:06:34
Giskard

v Prokletí je hodně poměrně Constantina, který posílá Bažináče na různá místa, kde se projevuje neodvratitelný příchod katastrofy. Následně ve čtvrté knize – Hejno vran – se Bažináč vydává bojovat s Brujeríou a za podpory spolku, který dal dohromady Constatnine potom i s Prvotní tmou. Neobejde se to bez obětí…

7.9.2015 | 23:05:55
JerryKo

Nedávno jsem Bažináče dočetl a je to opravdu dobré. Škoda, že seriál ukončili. Ale stále je tady ten komiks;-)

8.9.2015 | 22:23:36
ElektronickyOtisk

Ten komiks také doporučuji. Ono i než se tam Constantine objeví je Bažínáč skvělý. Přitom jsem tomu sám nevěřil, že by někdo mohl napsat dobrý příběh s obludou z bažin (horor ve stylu minulého tisíciletí). Ale není to jen dobré, je to absolutně skvělé.

10.9.2015 | 13:39:11
risha03

Remake – a to bylo vůbec poprvé, co se objevil Constantin? V té knize Prokletí? Teprve později vznikl Hellblazer jako samostatný komiks?

19.9.2015 | 13:23:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

SHRNUTÍ

Ohlédnutí za finálem Constantina

Ohlédnutí za finálem Constantina

Možná poslední epizoda první série, možná poslední epizoda vůbec. Tak či tak v následují­cích měsících Johna Constantina vídat nebu­deme. Můžeme se tedy alespoň ohlé­dnout za první sérií a jejím koncem.

Arrow a Constantine spojili síly


Thumbnail Play icon

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Constantine a Bažináč

Kam se vrostl Bažináč? Aneb z čeho čerpal seriálový Constantine

Kam se vrostl Bažináč? Aneb z čeho čerpal seriálový Constantine

První řada Constantina skončila sice již před dobou, ale zanechala za sebou mnoho otázek ohledně toho, kam se měl seriál ubírat v druhé řadě, kdo stál za vším zlem, a jak mělo vše skončit. Na všechny tyto otázky odpovídá komiksová předloha. Tou však kupodivu není série Hellblazer.

HLÍDEJTE SI NÁS

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama