Counterpart (Dva světy)
90/100 - 32×

Counterpart(Dva světy)

J.K. Simmons představuje ve špionážním thrilleru Howarda Silka, úředníka berlínské agentury spadající pod Spojené národy. Jeho svět je otřesen poté, co zjistí, že existuje alternativní dimenze. Je vržen do nebezpečného světa špionáže, kde jde o život.

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Starz | 50 minut
žánr
Drama, Sci-fi, Thriller
hrají
J.K. Simmons (Howard Silk), Olivia Williams (Emily Burton Silk), Harry Lloyd (Peter Quayle), Ulrich Thomsen (Aldrich), Sara Serraiocco (Baldwin), Nicholas Pinnock (Ian Shaw), Nazanin Boniadi (Clare Quayle), J.K. Simmons (Howard Silk), Olivia Williams (Emily Silk)

Counterpart

O čem to je

Silk, dlouholetý zaměstnanec agentury pod Organizací spojených národů žijící v Berlíně, si po dlouhých letech začne uvědomovat, že vlastně ani moc neví, co dělá a proč. A právě v okamžiku, kdy začne klást tyto otázky a zajímat se o povýšení, se jeho vnímání světa změní. Je mu odhalena existence paralelního světa identického s tím jeho, a právě jeho agentura má na starosti komunikaci a výměnu informací.

J.K. Simons jako Howard Silk


Howard se setká se svým dvojníkem z druhého světa a začne se zamotávat do složitého klubka spiknutí, které nebude jen tak lehké rozmotat. Mohlo by se sice zdát, že seriál čerpá hlavní námět z populárního a již ukončeného Fringe, ale myšlenkou dvou současně existujících světů celá podobnost končí. Seriál bude více zaměřen na témata osobnosti a jejího formování a velmi populární otázky „co by kdyby“.

Obsazení

V hlavní dvojroli Howarda Silka se představuje J.K. Simmons, známý například ze seriálu Law & Order, ale hlavně jako neurotický šéfredaktor z filmového Spider-Mana. Naposledy jsme ho mohli vidět v Affleckově thrilleru The Accountant a také jako komisaře Gordona v Justice League.

Nicholas Pinnock a Olivia Williams

V dalších rolích se setkáme s Harrym Lloydem (Manhattan, Teorie všeho, Antropoid, Wolf Hall), který hraje Howardova vedoucího a Olivií Williams v roli Emily Silk, manželky Howarda, jež je známá z filmu Šestý smysl nebo seriálů Dollhouse a Manhattan, kde si zahrála právě s Harrym Lloydem.

V seriálu se objeví i seriálovými fanoušky milovaný Ulrich Thomsen, na jehož Kaie Proctora z drsného Banshee nelze zapomenout. Ulrich si zahraje Aldricha, ředitele kontrašpionážního oddělení. Dalšími posilami jsou Nazanin Boniadi (Homeland, Scandal) jako záhadná Clare, Nicholas Pinnock (Fortitude, Marcella), jenž ztvární Iana Shawa, který má na starosti udržovat mír mezi oběma světy, a to i za použití drsnějších metod. Nakonec zmíníme vražedkyni Baldwin, kterou hraje Sara Serraiocco, jež zatím hrála pouze v italské domácí produkci.

O mrazivou akci nebude nouze.

Tvůrci

Stanice Starz si je úspěchem Counterpart poměrně jistá, a proto objednala hned dvě série, každou po deseti dílech. A aby toho nebylo málo, dopřála nám ochutnávku v podobě první epizody, režírovanou norským režisérem Mortenem Tyldumem (The Imitation Game, Headhunters, Passangers, produkce: Jack Ryan), kterou odvysílala tento týden. Za seriálem stojí tvůrce Justin Marks (Jungle Book), jenž je zároveň producentem spolu s Tyldumem a dále Garym Gilbertem, Jordanem Horowitzem (oba La La Land), Keithem Redmonem (Revenant, Awake) a Bardem Dorrosem (Collateral Beauty: Druhá šance).

Foto: Starz

Trailer

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
OndraHH

První série slabší, na konci to získalo drajv, druhá série špičková!

25.2.2020 | 7:31:31
choudys

První série mě příjemně vtáhla do špionáže. Výborně natočeno, postavy mají i své chyby, zápletka originální a pěkně udělaná. Překvapení, za mě 90%. Už se těším na druhou(únor 2019).

Druhá série taktéž skvělá, měla sice hluchá místa, ale ta atmosféra a celkové pojetí – paráda – (březen 2019).

Celkově se to povedlo, netušil jsem že mě to tak chytne. Skvělé! Hlavní postava výborně zahraná, i některé ostatní (Baldwin,Mira,Cla­re). Takových promyšlených seriálů víc :).

11.3.2019 | 22:00:43
mog

překvapení roku, 110%, druhá série drží laťku stále stejně vysoko 100%

29.1.2019 | 11:39:44
Elatra

Skvělé překvapení

3.8.2018 | 18:31:58
BuuxXxa

zaujimava myslienka, celkom pozeratelne :-)

3.4.2018 | 15:38:22
Cayyo

Jeden z nejgeniálnějších seriálů za posledních pár let.

4.2.2018 | 20:11:00

Reklama

Máte na to pracovat pro Agenturu?

Staňte se pracovníkem Agentury

Staňte se pracovníkem Agentury

Stanice Starz si na speciálním webu k seriálu připravila test, díky němuž se můžete stát pracovníky Agentury a postupně projít všemi odděleními. Dejte nám v komentářích vědět, kam až jste se dostali.

Dva světy

Dva světy

Nejoblíbenější postavy

Náhodná fotografie

Náhodná fotografie

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama