Dark Matter
86/100 - 212×

Dark Matter

Probudili se na vesmírné lodi plující kdovíkam, ale nepamatují si, jak se tam dostali a co jsou zač. Během nebezpečné plavby, která je může stát život, odhalují pravdu o svém původu a blíží se vstříc nepříjemné budoucnost a prozření.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Syfy | 43 minut
žánr
Drama, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Melissa O'Neil (Dvojka), Anthony Lemke (Trojka), Jodelle Ferland (Pětka), Roger Cross (Šestka), Zoie Palmer (Android), Alex Mallari Jr. (Čtyřka), Torri Higginson (Delaney Truffaultová), Ellen Wong (Misaki Han-Shireikan), Andrew Moodie (Teku Fonsei), Wil Wheaton (Alexander Rook), David Hewlett (Tabor Calchek), Melanie Liburd (Nyx), Shaun Sipos (Devon)

Jakým směrem se bude ubírat případná čtvrtá série?

Jakým směrem se bude ubírat případná čtvrtá série?

Tvůrce seriálu Joseph Mallozzi nedávno prozradil, že pracuje na obnovení seriálu v podobě šestidílné minisérie, která by seriálu dala pořádné ukončení. I když zatím žádná stanice nebo streamovací služba neřekla projektu ano, Mallozzi zveřejnil, na co se můžeme těšit.

26 0
4.10.2021

Náš seriál se odehrává 300 let v budoucnosti, ve které lidstvo kolonizovalo galaxii a množství planet, na kterých prosazují své zájmy různé korporace. Jediný, kdo nad nimi bdí, je Galaktický úřad, policejní organizace, která udržuje zákon a pořádek Terry Prime nad Vnějšími koloniemi.

Ale mimozemská invaze narušila tuhle rovnováhu, která v galaxii panovala po staletí. Tucty Černých lodí se přehnaly kolonizovanými světy, zaútočily na lidské kolonie, začaly vysávat energii z hvězd a způsobily zánik celých hvězdných soustav. Miliardy životů byly ztraceny a nespočet planet zničeno.

Lidstvo proti nim vedlo neúspěšnou válku. Ale konečně se jim po třech dlouhých letech podařilo získat klíč k vítězství. A ten klíč drží dlouho ztracený člen posádky Razy. Navzdory všemu je to ale jenom jeden dílek skládačky. Naši hrdinové se budou muset znovu navzájem najít, spojit se s Galaktickým úřadem, zrádnými korporacemi, a frakcí rebelujících androidů, kteří se snaží svrhnout lidskou vládu. Utvoří nová spojenectví, utrpí překvapivé zrady a budou riskovat všechno pro jediný pokus na vykoupení.

Dvojka – kdysi obávaná vůdkyně Razy, jenže její priority se za tu dobu změnily. Nyní je matkou pětileté dívky, která je u ní na prvním místě, a proto opustila svůj vesmírný život výměnou za poklid odlehlého světa. Ale s blížícím se útokem mimozemských protivníků se znovu spojí se svými bývalými kolegy pro jednu poslední bitvu, a to kvůli příslibu mírumilovné budoucnosti pro její dcerku.

Trojka – tři roky byl odloučen od ženy, kterou miloval, nikdy ji však nepřestal hledat. Nakonec ji najde, ale jenom aby zjistil, že se změnila velmi nečekaným způsobem. Kdysi pečující mladá žena trpící nevyléčitelnou chorobou nyní opustila své lidské tělo výměnou za syntetickou formu androida. Ale kvůli tomu se nechtěně vydala na nebezpečnou a tragickou cestu.

Ryo Ishida – bývalý člen posádky Razy, kdysi známý jako Čtyřka, se po získání svých vzpomínek vydal na novou cestu jako Ryo Ishida, císař Zaironu. Jeho trůn ztracený, jeho domov v troskách, nyní se jako uprchlík potuluje vesmírem a hledá příležitost k pomstě.

Pětka – kdysi nedospělá a ztracená členka posádky Razy, známá jako Prcek, ušla dlouhou cestu, když se stala velitelem lodi a naplnila svůj osud jako vůdce. Ale ve své první velké výzvě bude muset čelit zkoušce, která otestuje její odhodlání a ochotu obětovat se pro větší dobro.

Šestka – pohřešovaný příslušník Galaktického úřadu se po třech letech vrací z mimozemského exilu, vyzbrojen hlubším porozuměním jejich tajemných nepřátel a také klíčem k jejich porážce. Bude muset najít způsob, jak se přizpůsobit galaxii, která se od jeho odchodu v mnohém změnila.

Android – od jednoduchého užitkového modelu až po milovanou členku posádky, Android vyrostla do své role jako srdce a digitální mozek Razy. Její cesta k osvícení pokračuje, protože její setkání s nevyzpytatelnou mimozemskou hrozbou vnese nové světlo do její minulosti a pochopení jejích zmatených lidských emocí.

Další známé tváře se vrátí, aby se připojily k posádce Razy v jejich pokusu o odstranění mimozemské invaze: poručík John Anders z Galaktického úřadu, velitelka Delaney Truffaultová z koncernu Mikkei, příslušnice speciálních sil hvězdné obrany Solara Shockley, bývalý handlíř Adrian Maro, ztracenec Wexler a několik dalších překvapení.

Foto: Syfy

Diskuze /4

Michelle84

ooooo tak toto ste ma potešili. škoda že len miniséria, ale aspoň to dostane poriadne ukončenie

4.10.2021 | 18:41:45
Lucie.8

Už se těším :)

webmaster
4.10.2021 | 22:38:04
choudys

Doufejme, že se mu to podaří prosadit.
Chtělo by to nejen jednu minisérii.

5.10.2021 | 7:33:03
FreezeCZE

Super!

16.10.2021 | 21:57:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Komiks Dark Matter

Z papíru na obrazovku

Z papíru na obrazovku

Že seriál vznikl podle komiksové předlohy asi víte. Ale víte, nakolik se od ní také liší?

Reklama

Pilotní recenze

Temná hmota vs. Nájemňáci

Temná hmota vs. Nájemňáci

Stanice Syfy si pro letošní letní sezónu připravila dva nové vesmírné přírůstky, jen každý z trochu jiných vajec. Jak dopadl start Dark Matter a Killjoys?

Nejoblíbenější postavy

Nepřehlédněte

Proč se těšit na Dark Matter?

Proč se těšit na Dark Matter?

Tady máte hned pět důvodu. Ale je toho mnohem víc, na co se těšit při startu tohoto nového space opera seriálu.

#TeamRaza

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama