Dark Matter
86/100 - 212×

Dark Matter

Probudili se na vesmírné lodi plující kdovíkam, ale nepamatují si, jak se tam dostali a co jsou zač. Během nebezpečné plavby, která je může stát život, odhalují pravdu o svém původu a blíží se vstříc nepříjemné budoucnost a prozření.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Syfy | 43 minut
žánr
Drama, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Melissa O'Neil (Dvojka), Anthony Lemke (Trojka), Jodelle Ferland (Pětka), Roger Cross (Šestka), Zoie Palmer (Android), Alex Mallari Jr. (Čtyřka), Torri Higginson (Delaney Truffaultová), Ellen Wong (Misaki Han-Shireikan), Andrew Moodie (Teku Fonsei), Wil Wheaton (Alexander Rook), David Hewlett (Tabor Calchek), Melanie Liburd (Nyx), Shaun Sipos (Devon)

Příště nás čeká: Ukončení války

Příště nás čeká: Ukončení války

Dvojka spolu s posádkou Razy se odhodlá k velmi riskantnímu kroku, když se pokusí sjednotit své spojence, aby uštědřili ránu Ferrous Corp a ukončili tak ničivou válku korporací.

11 0
23.8.2017

Thumbnail Play icon

Zdroj: Syfy

Diskuze /10

ScaryX

Popravdě jsem čekal, že ho Dvojka doopravdy nepopraví. Ale docela mě zarazilo, že to na sebe prásknou hned v traileru na příští epizodu. Tak snad se pak neobětuje během války s Ferrous Corp, to by bylo takové zbytečné omilostnění :D Ryo je fajn. Takovej veselejší a usměvavější Čtyřka.

čestný člen redakce
23.8.2017 | 18:14:48
Lex Luthor

Zase to rychle uteklo a je tu závěr, ale škoda, že jsme z té války korporací neviděli víc, nebo tam něco bylo. Taky doufám, že Rio přežije v další sérii by mohl být mírnější vládce a Raza by mohla mít podporu impéria Zyron

23.8.2017 | 18:47:58
jasonpileek

No taky to tak nějak vidím. Myslím si, že hlavní zápletka pro čtvrtou sérii určitě bude zpětné dosažení jeho imperia, a vedle toho hledání „Dvojky“ robo-dcery a sestry Pětky .. Ale musí se nechat, že tahle serie byla nejlepší a opravdu povedená a velký posun ve vývoji celkového děje… Zase budem čekat rok na pokračování :-)

#6 Kasom
23.8.2017 | 21:01:22
madpavel

Já hlavně doufám, že nějaké pokračování bude… SYFY mně pořád ruší oblíbené seriály, tak snad Dark Matter přežije!

23.8.2017 | 21:25:51
ScaryX

Tak Mallozzi už na svém blogu odvážně ohlašuje „dějová hesla“ pro jednotlivé epizody čtvrté série, takže prodloužení seriálu beru jako jen prozatím nevyřčený fakt :D
Tahle série byla hodně skvělá. Co epizoda, to klenot, který přebíjí předchozí epizodu. Nastavili si vysokou laťku, tak budou mít co dělat, aby ji překonali.

#6 Kasom
čestný člen redakce
23.8.2017 | 22:12:59
Kasom

#3 jasonpileek: No já nevím, mě víc bavila ta předchozí, takový víc epizodní. Ikdyž první 2díly dobrý a tenhle se mi taky líbil. Možná to bude tím ,že letos ktomu ještě sleduju GOTko což je přece jen tvrdá konkurence. Navíc mě vadí že zásadní zvraty se dějí jen na konci sezony, což je u Mallozziho odporný pazvyk který předváděl i ve SG.
#5 ScaryX: Jo jako epizodně dobrý, ale to zpracování děje celkově napříč seriálem už tak moc ne. Mě víc vyhovuje styl toho scénáristy co dělal Lost a teď Colony. Mohli by ho tam na pár dílů pozvat :)

24.8.2017 | 7:54:42
Kasom

Já teda doufám že Rio zase usedne na trůn a vypořádá se ze zrádci ve stylu GoT. A tomu šéfovi Ferascorpu by se už konečně taky mohlo něco přihodit

24.8.2017 | 8:22:46
evaval

Pro mě byla zatím nejlepší druhá série, první a třetí je asi na stejné úrovni. U trojky mi vadí rozdělení posádky, když jsou na scéně všichni dohromady, včetně Rya, tak je to vždycky o třídu lepší epizoda. Ryova linka sama o sobě moc nefunguje a moc mě nebaví. Jinak mám teda trošku problém s vetřelci, ještě neukázali nic moc z války korporací a už tam tahají vetřelce z jiné galaxie, teď navíc do toho ta dcera Dvojky, spiknutí androidů, je to všechno trošku překombinované.

Jinak čtvrtá série není pořád jistá a spíš mám pocit, že to vyhlašování Malloziho pětiletého plánu je trošku akt zoufalství a snaží se nalákat fandy aby SYFY bombardovali maily a tweety. Navíc to hlasování pro fanoušky, kterou postavu z SG by chtěli vidět ve čtvrté sérii. Myslím, že Dark Matter zatím další sezónu jistou vůbec nemá.

#9 Kasom
24.8.2017 | 10:05:57
Kasom

#8 evaval: Jo tak nějak, až na tu samostatnou dějovou linku Ria bych řekl to, že tam nebyl prakticky žádný prostor, jen uplný minimum, a týká se to i všeho ostatního, vždy jen nějaké útržky, střípky a toť vše. Všechno se točí jen kolem posádky. Myslím že seriál se měl jmenovat Raza.

Ad 4.serie – nevim nevim, záleží na sledovanosti a ta není asi lepší ale spíš horší.Dokud to nepotvrdí SYFY, tak Malloziho neberu vtom vážně. Ale rozhodně bych byl rád kdyby to odklepli i z tou 5. :) no naděje tu zatím je.

24.8.2017 | 10:54:37
ScaryX

Jako dá se polemizovat, jestli tvůrci nedostali nůž na krk, aby udrželi diváky. Protože zatím za každou odhalenou záhadu přidávají hned zase novou a taky to překombinování. DM mělo mezi S01 a S02 větší propad sledovanosti než Killjoys, který je teď mírně sledovanější a nemá takový pokles. Ale zase u kabelovky asi tolik nejde o premiérovou sledovanost. Už se snad taky mluvilo o tom, že o prodloužení někdy rozhodnou dostatečné počty v následném přehrání epizody + online přehrání a taky prodeje pořadu do zahraničí. Ale kdo ví… Zatím zůstávám pozitivní.

Že nedokáží udělat zápletku napříč několika epizodami mě taky docela mrzí. Závěrečný zvraty jsou pořád super, ale když jsou vážně u každé epizody, tak hodně rychle omrzí. Ztráta Čtyřky se docela ukazuje jako chyba, ale návrat nyní již Rya do posádky bych docela uvítal. Hlavně tam mají dost prázdno, když odešli i Adrian a Solara. Ty hlavní postavy rychle omrzí. Tuhle sérii se taky zaměřili víc na humor, což vítám, hlavně Android pořád skvěle hláškuje.

čestný člen redakce
24.8.2017 | 18:39:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Komiks Dark Matter

Z papíru na obrazovku

Z papíru na obrazovku

Že seriál vznikl podle komiksové předlohy asi víte. Ale víte, nakolik se od ní také liší?

Reklama

Pilotní recenze

Temná hmota vs. Nájemňáci

Temná hmota vs. Nájemňáci

Stanice Syfy si pro letošní letní sezónu připravila dva nové vesmírné přírůstky, jen každý z trochu jiných vajec. Jak dopadl start Dark Matter a Killjoys?

Nejoblíbenější postavy

Nepřehlédněte

Proč se těšit na Dark Matter?

Proč se těšit na Dark Matter?

Tady máte hned pět důvodu. Ale je toho mnohem víc, na co se těšit při startu tohoto nového space opera seriálu.

#TeamRaza

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama