Dark Universe
75/100 - 8×

Dark Universe

Po krachu původního projektu Dark Universe, z nějž do kin dorazil pouze snímek The Mummy, se studia Universal Pictures a Blumhouse Productions rozhodila pro novou strategii a klasické hororové příběhy nám představí coby nízkorozpočťáky. Prvním z nich je nový The Invisible Man s Elisabeth Moss v hlavní roli.

USA | 2017 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Hororový
hrají
Russell Crowe (Henry Jekyll), Sofia Boutella (Ahmanet), Tom Cruise (Nick Morton), Annabelle Wallis (Jenny Halsey)

Eggersův Nosferatu obsadil hlavní hvězdu

Eggersův Nosferatu obsadil hlavní hvězdu

Robert Eggers se sto let po premiéře originálního snímku Nosferatu pouští do tvorby remaku. Harry Styles a Anya Taylor-Joy jsou sice ze hry, nahradily je ale jiné hvězdy. Vizionářský režisér má tak svůj vysněný projekt na dosah ruky.

5 0
2.10.2022

Režisér Robert Eggers má zatím na kontě trojici celovečerních snímků. Jeho debut, čarodějnický horor The VVitch, proslavil herečku Anyu Taylor-Joy a vnesl svěží vítr do skomírajícího hororového subžánru. Na svůj celovečerní debut z roku 2015 navázal před třemi lety dalším hororem. The Lighthouse vyprávěl příběh strážců majáku, kteří propadli šílenství a skvělé výkony v něm vystřihli Willem Dafoe a Robert Pattinson. Letos pak Eggers natočil prozatím svůj poslední snímek, severskou řezničinu The Northman. V té se oprostil od hororového žánru a zpracoval starou severskou legendu o Amlethovi, která je (jak už název napovídá) předobrazem Shakespearova Hamleta.

V hlavních rolích The Northman se ukázali Alexander Skarsgård a Anya Taylor-Joy. Foto: Focus Features

Po odbočce v podobě vikinské bojovky se Eggers k hororům vrací a konečně zpracuje svůj vysněný projekt, jímž je remake snímku Nosferatu, eine Symphonie des Grauens. Ten režisér chystá už několik let a původně počítal s tím, že do role Ellen Hutter, tedy mladé dívky, kterou by chtěl krvelačný Orlok vysát, obsadí svou múzu Anyu Taylor-Joy. Herečka mu nakonec musela odřeknout, proto ji nahradí Lily-Rose Depp, dcera Johnnyho Deppa a Vanessy Paradis.

Lily-Rose jsme viděli například ve filmu The King. Foto: Netflix

A obsazen je konečně i samotný Orlok. Namísto Harryho Stylese, jenž okolo role kroužil dříve, nasadí upíří tesáky a latexovou masku Bill Skarsgård. Nejmladší z proslulého švédského hereckého rodu má s horory bohaté zkušenosti, když si střihl kingovského démona Pennywise v It a také se objevil v seriálu Castle Rock. Z jeho dalších projektů pak zmiňme třeba druhého Deadpoola nebo nedávno dotočený reboot The Crow, který zčásti natáčel v Praze.

Skarsgård míří do další hororové role. Foto: Hulu

Premiéra nového Nosferata dosud nebyla odhalena, je ale možné, že se i Eggers vypraví do Prahy. Rovněž se ale spekuluje i o třetím natáčení na Oravském hradě, kde vznikly oba předchozí snímky s názvem Nosferatu.

Dáte šanci třetímu snímku s Orlokem?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Neviditelný


Režie: Leigh Whannell
Scénář: Leigh Whannell
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Oliver Jackson-Cohen (Adrian Griffin), Elisabeth Moss (Cecilia Kass), Storm Reid (Sydney Lanier), Aldis Hodge (James Lanier), Harriet Dyer (Emily Kass), Michael Dorman (Tom Griffin)
Stopáž: 125 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama