Die Hard (Smrtonosná past)
91/100 - 13×

Die Hard(Smrtonosná past)

John McClane je obyčejný policajt, který má dar se ocitnout v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Zrovna, když chce mít klid pro svojí rodinu nebo pro sebe, objeví se teroristé a John je zdá se jediný, kdo se jim může postavit.

USA | 1988 | Pauza
vysílání
5 sezón | ABC
žánr
Akční, Krimi, Thriller
hrají
Bruce Willis (John McClane), Alan Rickman (Hans Gruber), Franco Nero (Ramon Esperanza), Jai Courtney (Jack McClane)

Studio Disney oficiálně zrušilo snímek McClane

Studio Disney oficiálně zrušilo snímek McClane

Zapomeňte na prequel/sequel slavné série s Brucem Willisem v hlavní roli. Po prodeji studia Fox molochovi Disneymu byla budoucnost projektu McClane dlouho nahnutá, nyní je pak snímek oficiálně zrušen.

6 4
30.7.2021

Slavná série Die Hard se od roku 1988 dočkala pěti dílů, ve kterých se objevily hvězdy jako Bruce Willis, Alan Rickman, Jeremy Irons, Samuel L. Jackson nebo Jai Courtney, poslední snímek z roku 2013 ale přes svůj finanční úspěch nenadchl skalní fanoušky. Producent Lorenzo Di Bonaventura se proto před pár lety rozhodl svým způsobem napodobit oscarovou pecku a jeden z nejlepších filmů všech dob, The Godfather: Part II, a představit fanouškům projekt McClane. Ten měl sledovat mládí Johna McClanea a v druhé časové lince představit i konec jeho kariéry.

McClanea jsme na plátně naposledy viděli v roce 2013. Foto: 20th Century Fox

Di Bonaventura, jenž je znám hlavně jako producent úspěšné ságy Transformers, chystal McClanea více než pět let a měl v úmyslu inspirovat se částečně i úspěšnou komiksovou řadou Die Hard: Year One. Coby režisér se měl novinky ujmout Len Wiseman, jenž natočil už Live Free or Die Hard, scénář pak připravili Chad a Carey Hayesovi, tvůrci veleúspěšného hororu The Conjuring. Sám Willis se měl vrátit do role McClanea, Di Bonaventura pak podle svých slov sháněl i mladšího představitele ikonické postavy.

Osud snímku McClane se naklonil po odprodeji Foxu Disneymu a nyní jej největší světové studio pod vedením Boba Chapeka oficiálně zařízlo. Aktuálně tedy další díl ságy Die Hard nečekejme, podle Di Bonaventury je ale stále malá šance, že projekt spatří světlo světa. Nečekejme ho ale někdy v brzkých letech. Willis tak holt bude nadále utápět svou kariéru v příšerných snímcích typu Cosmic Sin nebo Out of Death

Willis v posledních letech hraje v příšerných béčkách. Foto: 8 Ent.

Mrzí vás zrušení snímku McClane?

Diskuze /5

Negan_Grimes

Bruce je už roky za zenitom. Hraje v sračkách, ktoré nejdú ani do kín a je už tieňom kedysi super herca. Tak isto Nicolas Cage.

#3 beat
30.7.2021 | 11:29:32
Raiden123

Kto by stale pozeral ty „reprizy“ " Nakatomi Plaza" …

30.7.2021 | 11:30:17
beat

#1 Negan_Grimes: tu na Edne je článok o Die Hard z pred 9 mesiacov v ktorom je napísané „Do hlavní role McClanea by pak rozhodně opět naskočil Bruce Willis, jenž nyní září v reklamě a rozhodně ještě nepatří do starého železa.“ :D Tak podľa Edny nepatrí a poďľa teba je už roky za zenitom? :D

31.7.2021 | 23:07:05
marcone

10–4 pro Nakatomi, and now, i have a machine gun… Vím mimo mísu, ale tohle jsou hlášky, které mi naskočí. Rád bych, aby se natočil další kousek. Ale ne za cenu hoven, co Bruce točí teď…

1.8.2021 | 7:52:03
BrianGee

Disney je jako rakovina

redaktor
1.8.2021 | 8:22:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filmová série

Die Hard Quadrilogy

Die Hard Quadrilogy

Reklama

Neoblíbenější postavy

Extra

Odkaz Johna McClanea

Odkaz Johna McClanea

První Smrtonosná past z roku 1988 znamenala nečekaný mezník v žánru akčního filmu, který ukončil éru testoste­ronových řežeb z 80. let a otevřel dveře experimentům let devadesátých. Snímek samotný má sice hned tři vlastní pokračování, inspirovat se jím však nechalo i mnoho dalších.

Narozeniny herců

Z galerie páté Pasti

Z galerie páté Pasti

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama