Divergent (Divergence)
84/100 - 17×

Divergent(Divergence)

Chicago obklopuje močál a ostnatý drát. Společtnost je rozdělena do pěti frakcí a to na Mírumilovné, Sečtělé, Odevzdané, Neohrožené a Upřímné. Beatrice Prior se narodila v Odevzdanosti a teď, stejně jako ostatní šestnáctiletí, si musí zvolit frakci, ve které stráví zbytek svého života…

USA | 2014 | Ukončeno
žánr
Drama, Romantický, Sci-fi
hrají
Ansel Elgort (Caleb), Zoë Kravitz (Christina), Theo James (Čtyřka), Jai Courtney (Eric), Kate Winslet (Jeanine), Miles Teller (Peter), Shailene Woodley (Tris), Maggie Q (Tori)

Divergent

Divergent

První díl trilogie Divergence je zfilmován podle knižní předlohy. České premiéry se dočkal 1. května 2014.

2014

ZÁKLADNÍ INFO:

Česká premiéra: 1. května 2014
Režie: Neil Burger
Scénář: Vanessa Taylor, Evan Daugherty
Hudba: Junkie XL
Hrají: Shailene Woodley (Tris Prior), Theo James (Čtyřka), Ansel Elgort (Caleb Prior), Kate Winslet (Jeanine Matthews), Zoë Kravitz (Christina), Jai Courtney (Eric), Miles Teller (Peter Hayes)
Stopáž: 139 minut

Rozpočet: 85 milionů dolarů
Výnos za první víkend: 54,6 milionů dolarů
Celkový výnos: 288,9 milionů do­larů

O ČEM FILM POJEDNÁVÁ:

Příběh se odehrává v Chicagu, které je obehnáno zdí. Všichni zde žijí v představě, že jsou chráněni od nebezpečí okolí. Po dni svých šestnáctých narozenin si obyvatelé vybírají jednu z pěti frakcí podle jejich lidských kvalit – Mírumilovní, Upřímní, Sečtělí, Odevzdaní a Neohrožení. Hlavní hrdinka z frakce Odevzdanosti, Beatrice Prior, má předpoklady pro více frakcí (je divergentní), čímž se stává pro systém nebezpečnou, i když nikdo vlastně neví, co to přesně znamená. Při Obřadu volby si za svou novou domovskou frakci zvolí Neohroženost a opouští svou rodinu. V nové frakci zjišťuje, že ve zdánlivě dokonalé společnosti se připravuje jedno zlověstné spiknutí.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aliance

3. díl knižní trilogie od Veronicy Roth

Světová premiéra 1. části: 10.3. 2016

Systém frakcí je rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. Zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala…

V ČR vydává nakladatelství CooBoo.

Trailer k Alianci

Thumbnail Play icon

Reklama

Hodnocení filmů

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama