Divergent (Divergence)
84/100 - 17×

Divergent(Divergence)

Chicago obklopuje močál a ostnatý drát. Společtnost je rozdělena do pěti frakcí a to na Mírumilovné, Sečtělé, Odevzdané, Neohrožené a Upřímné. Beatrice Prior se narodila v Odevzdanosti a teď, stejně jako ostatní šestnáctiletí, si musí zvolit frakci, ve které stráví zbytek svého života…

USA | 2014 | Ukončeno
žánr
Drama, Romantický, Sci-fi
hrají
Ansel Elgort (Caleb), Zoë Kravitz (Christina), Theo James (Čtyřka), Jai Courtney (Eric), Kate Winslet (Jeanine), Miles Teller (Peter), Shailene Woodley (Tris), Maggie Q (Tori)

Postavy

 • Caleb

  Caleb

  Beatricin starší bratr, který pro ni byl vždy vzorem pravého Odevzdaného člověka. Odříkal si a byl připraven sloužit druhým. Přese všechno byl zvídavý a rád četl knihy. Nikdo z rodiny neměl tušení, že by chtěl přestoupit k Sečtělým, což nakonec učiní.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Christina

  Christina

  Christina se stala přeběhlíkem z frakce Upřímných k Neohroženým. Během zaučování nováčků se skamarádila s Tris. Prvně se poznají hned po Obřadu volby, když musí naskočit a vyskočit z jedoucího vlaku. Ze své rodné frakce je totiž zvyklá na upřímnost, což v Neohroženosti není všemi tolerovaná vlastnost.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Čtyřka

  Čtyřka

  V Neohroženosti se věnuje výcviku nováčků. Vystupuje tajemně a odměřeně, přesto se vynasnaží Tris pomoct, když uvidí její odhodlání stát se členem této odvážné frakce.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Eric

  Eric

  Eric původně pochází ze Sečtělosti, ale přeběhl k Neohroženým, kde se stal leaderem frakce, do které přestoupil. Vystupuje nevraživě vůči Čtyřkovi i vůči Tris.

  Sezóny 2
  2014 - 2015
 • Jeanine

  Jeanine

  Jeanine Matthews zastupuje frakci Sečtělých. Tento úřad zastává díky své vysoké inteligenci. Stojí za narážkami na členy Odevzdaných, mezi něž patří Beatricina rodina. Nehodlá však zůstat pouze u slov, a tak Tris správně vytuší, že její nesympatie vůči ní byly oprávněné.

  Sezóny 2
  2014 - 2015
 • Peter

  Peter

  Peter Hayes je jeden z hlavních nepřítelů Tris. Původně pochází stejně jako Christina z Upřímnosti. Velice rychle se dokáže rozzuřit a často se chová krutě. Bojuje za stranu, která je pro něj nejpřínosnější.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Tris

  Tris

  Beatris Prior je hlavní hrdinkou série Divergence. Tris se narodila v Odevzdanosti, ale při Obřadu volby přestoupila do Neohroženosti. Tam se snaží začít žít nový život, a také přijmout fakt, že je Divergentní, což je vlastnost, kterou společnost považuje za nebezpečnou.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Tori

  Tori

  Tori je členkou sekce Neohrožených. Účastní se testování šestnáctiletých, které čeká Obřad volby. Pomáhala Tris tajit, že je divergentní a staly se z nich kamarádky.

  Sezóny 3
  2014 - 2016

Aliance

3. díl knižní trilogie od Veronicy Roth

Světová premiéra 1. části: 10.3. 2016

Systém frakcí je rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. Zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala…

V ČR vydává nakladatelství CooBoo.

Trailer k Alianci

Thumbnail Play icon

Reklama

Hodnocení filmů

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama