Divergent (Divergence)
84/100 - 17×

Divergent(Divergence)

Chicago obklopuje močál a ostnatý drát. Společtnost je rozdělena do pěti frakcí a to na Mírumilovné, Sečtělé, Odevzdané, Neohrožené a Upřímné. Beatrice Prior se narodila v Odevzdanosti a teď, stejně jako ostatní šestnáctiletí, si musí zvolit frakci, ve které stráví zbytek svého života…

USA | 2014 | Ukončeno
žánr
Drama, Romantický, Sci-fi
hrají
Ansel Elgort (Caleb), Zoë Kravitz (Christina), Theo James (Čtyřka), Jai Courtney (Eric), Kate Winslet (Jeanine), Miles Teller (Peter), Shailene Woodley (Tris), Maggie Q (Tori)

Knihy

 • Divergence

  Chicago obklopuje močál a ostnatý drát. Společnost je rozdělena do pěti frakcí a to na Mírumilovné, Sečtělé, Odevzdané, Neohrožené a Upřímné. Beatrice Prior se narodila v Odevzdanosti a teď, stejně jako i všichni ostatní šestnáctiletí, si musí zvolit frakci, ve které stráví zbytek svého života. To, co si Beatrice vybere, překvapí i ji samotnou.

  Během výcviku v nové frakci se Beatrice rozhodne používat jméno Tris. A do cesty se jí připlete fascinující ale zároveň nebezpečný chlapec, Čtyřka. Tris řeší své city ke Čtyřkovi, ale zároveň musí uchránit tajemství, které může zachránit všechny její blízké… nebo také zničit.

  10.2.2014 | 20:06MonieCDiskuze (0)
 • Rezistence

  Žádná volba není bez následků. Pro Tris to měl být šťastný a slavnostní den, ale věci dopadly úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi přibývá stále více konfliktů a nad společností se vznáší válka. Tris byla již jednou postavena před volbu, která jí změnila život – nyní na ni čeká další rozhodnutí. Činy, které dříve provedla ji právě dostihli a Tris nezbývá jiná možnost, než přijmout svou divergentní identitu. Otázkou ale zůstává, dokáže se vyrovnat se vším, co to znamená?

  10.2.2014 | 19:05MonieCDiskuze (0)
 • Aliance

  Společnost, ve kterou Tris Prior věřila je v troskách – zničená boji, násilím a zradou. Když se tedy naskytne příležitost prozkoumat svět za ostnatým plotem, Tris neváhá a spolu s Tobiasem se vydá zjistit, co je na druhé straně. Co když právě tam naleznou život bez bolesti a utrpení? Ale realita, kterou Tris objeví je mnohem více znepokojující než to, v co doufala.

  Na rozdíl od prvních dvou dílů je Aliance vyprávěna z pohledů obou hlavních hrdinů.

  10.2.2014 | 18:07MonieCDiskuze (0)
 • Free Four: Čtyřka vypráví příběh

  Mužský hlavní hrdina Čtyřka převypráví část děje Divergence.
  Popisuje, jak vnímal scénu vrhání nožů, mluví o sobě a také poodhaluje kousek ze své minulosti. Čtyřka zde vyjadřuje svůj názor na hlavní hrdinku Tris Priorovou.

  0 0
  10.2.2014 | 17:07MonieCDiskuze (0)
 • Čtyřka: Kolekce povídek

  Kromě trilogie Divergence vydala Veronica Roth ještě kolekci pěti povídek z pohledu hlavního hrdiny Čtyřky. Těchto několik povídek nám představí Čtyřku v trochu jiném světle než jak jsme jej znali doposud. Poznáte Čtyřku jako nováčka v Neohroženosti.

  2 0
  10.2.2014 | 16:07MonieCDiskuze (3)

Aliance

3. díl knižní trilogie od Veronicy Roth

Světová premiéra 1. části: 10.3. 2016

Systém frakcí je rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. Zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala…

V ČR vydává nakladatelství CooBoo.

Trailer k Alianci

Thumbnail Play icon

Reklama

Hodnocení filmů

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama