Divergent (Divergence)
84/100 - 17×

Divergent(Divergence)

Chicago obklopuje močál a ostnatý drát. Společtnost je rozdělena do pěti frakcí a to na Mírumilovné, Sečtělé, Odevzdané, Neohrožené a Upřímné. Beatrice Prior se narodila v Odevzdanosti a teď, stejně jako ostatní šestnáctiletí, si musí zvolit frakci, ve které stráví zbytek svého života…

USA | 2014 | Ukončeno
žánr
Drama, Romantický, Sci-fi
hrají
Ansel Elgort (Caleb), Zoë Kravitz (Christina), Theo James (Čtyřka), Jai Courtney (Eric), Kate Winslet (Jeanine), Miles Teller (Peter), Shailene Woodley (Tris), Maggie Q (Tori)

Frakce

 • Odevzdanost

  Odevzdanost je jedinou frakcí, která považuje za nejdůležitější nesobeckost a bezpečí ostatních. Znakem této frakce jsou dvě držící se ruce v kruhu, které symbolizují pomoc druhým. Substancí při Obřadu Volby jsou šedé kameny.

  9 1
  16.2.2014 | 16:32MonieCDiskuze (0)
 • Mírumilovnost

  Mírumilovnost byla vytvořena těmi, kteří považovali válku a boje za chybu lidstva. Lidé v této frakci věří, že nejdůležitější jsou mír, odpouštění, důvěra a štěstí. Znakem mírumilovných je strom v kruhu a substancí při Obřadu Volby je hlína.

  8 1
  12.2.2014 | 22:11MonieCDiskuze (0)
 • Sečtělost

  Sečtělost byla vytvořena těmi, kteří jako největší potíž považovali ignorovaní války, která způsobila rozdělení společnosti do pěti frakcí. Sečtělost považuje za nejdůležitější lidskou vlastnost vzdělanost a inteligenci. Jejich znakem je oko v kruhu a substancí během Obřadu Volby je voda.

  9 2
  12.2.2014 | 22:10MonieCDiskuze (0)
 • Upřímnost

  Frakce Upřímných byla založena těmi, kteří zavrhovali neupřímné lidské vlastnosti: klamání a faleš. Pokrytectví považují za klíčovou vadu lidské povahy, která stojí za vznikem zla a válek. Upřímní si cení otevřenosti a jejich symbolem jsou vyvažující se váhy v kruhu. Substance této frakce je sklo.

  7 2
  12.2.2014 | 22:02HermiJDiskuze (0)
 • Neohroženost

  Nejdřív frakce, potom krev. Jste-li odvážní, stateční a nespoutaní, patříte do Neohroženosti. Těchto vlastností si Neohrožení váží, odsuzují zbabělost, a proto se svým strachem bojují. Symbolem frakce je vyobrazení ohně v kruhu a substancí při Obřadu volby jsou rozžhavené uhlíky.

  9 1
  12.2.2014 | 22:02HermiJDiskuze (0)

Aliance

3. díl knižní trilogie od Veronicy Roth

Světová premiéra 1. části: 10.3. 2016

Systém frakcí je rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. Zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala…

V ČR vydává nakladatelství CooBoo.

Trailer k Alianci

Thumbnail Play icon

Reklama

Hodnocení filmů

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama