Ash vs Evil Dead Postřehy z traileru na seriál Ash vs Evil Dead - část druhá

Postřehy z traileru na seriál Ash vs Evil Dead - část druhá

Postřehy z traileru na seriál Ash vs Evil Dead - část druhá

Uvedení do světa původní filmové trilogie Evil Dead a nakousnutí několika motivů ze samotného seriálového traileru už máme za sebou. V této části trailerových postřehů se proto zaměříme především na samotné postavy a příběh seriálu, stejně tak jako i na jeho plejádu starých i nových příšer.


6 0
16.7.2015

První část trailerových postřehů, stejně jako i trailer samotný, najdete v tomto článku.

Při prvním konfliktu se Zlem je už přímo v traileru vidět, že Ash se skutečně celé ty roky udržoval v pohotovosti a svůj hromoklacek měl připravený pod podlahou obytného přívěsu. Zároveň ale vidíme, že Ash má po ruce i samotný Necronomicon. To by sice vysvětlovalo, jak mohl Ash Zlo opět probudit, složitější už je však to, jak k němu vůbec přišel. Zatímco totiž Ash na konci druhého Smrtelného zla cestoval do středověku, Necronomicon zůstal v chatě (starší verzi knihy sice Ash objevil i ve 14. století, tam ji ale nechal).


Je tedy možné, že Ash se pro Necronomicon do chaty vrátil, tvůrci by však tuto nesrovnalost snad mohli vysvětlit konkrétněji. Chronologie sice není nejsilnější stránkou původní trilogie (Smrtelné zlo 2 je vlastně pokračováním a zároveň i předělávkou jedničky a vedle toho si rozporují i dvojka s trojkou), v seriálu to snad ale bude o trochu lepší.

Jedním z opravdu výborných nápadů celého seriálu je to, že Ash může přívěs zaháknout za svůj Oldsmobile a z vlastního bydliště tak udělat pojízdnou základnu. Hrdinové seriálu Ash vs Evil Dead proto asi nezůstanou na jednom místě a budou hodně cestovat, což podporuje teorii, že Zlo bude v seriálu rozšířeno mnohem globálněji než doposud.

Sam Raimi se v rozhovorech netajil s tím, že s Ashovým stářím si scénář rozhodně vyhrál. Vedle korzetu a potřebného kardia Raimi už dříve zmínil Ashovy špatné zuby, které jsme mohli vidět i v traileru, a prý i problém s udržením moči. Od toho už například k neduhům s erekcí náš hrdina asi nebude mít daleko a nebyl by to Sam Raimi, kdyby to v seriálu náležitě nezužitkoval.

Zlem posedlá panenka je nejspíš volným odkazem na „malé Ashe“ z Armády temnot – Ashovy zlé klony, které mu byly doslova po kotníky. Něco podobného bylo použito i v komiksové sérii Army of Darkness vycházející z práv od Universalu, takže z nich tvůrci asi přímo nečerpali. A to nejen kvůli právům, ale i kvůli tomu, že Raimi ani Campbell tyto komiksy nemají moc v lásce, neboť nad nimi nemají absolutně žádnou kontrolu, přestože těží z jejich díla.

Producent Rob Tapert už v prvním velkém rozhovoru zmínil, že vedle klasických smrťáků – lidských obětí ovládaných démony – se dočkáme i zbrusu nových příšer, mezi které zcela jistě patří i tento děsivý chlapík. Právě tato příšera je dobrým příkladem toho, že seriál Ash vs Evil Dead by měl dobře fungovat nejen jako komedie, ale i jako čistý horor. Sam Raimi se několikrát nechal slyšet, že jeho záměrem bylo navrátit jak humor druhého filmu, tak i originální děsivost jedničky.

Můžeme sice argumentovat, že trailer sám o sobě moc děsivý opravdu nebyl, na poli pouhých tří minut se ale přece jen mnohem snáze pracuje s humorem (a potoky krve), než s budováním skutečného napětí. Samotný seriál by ale děsivý prý rozhodně měl být a pokud se právě tato hororová stránka tvůrcům opět podaří vyváženě skloubit s bizarním humorem (který v seriálu zcela jistě přítomen je), bude z toho jistě originální podívaná.

Vedle Ashe, Pabla a Kelly, které se trailer více věnuje spíše až ke konci, budou hlavními postavami seriálu i Amanda Fisher (Jill Marie Jones) a Ruby (Lucy Lawless). Amanda je michiganskou policistkou (seriál se odehrává v rodišti celé trilogie i jejích tvůrců, natáčel se však na Novém Zélandu), jejíž parťák je ovládnut Zlem a ona je nucena ho zabít. Nikdo jí nevěří, dokud se na scéně neobjeví Ruby („tvá nová nejlepší kámoška“), která o Zlu ví své.

Lucy Lawless na Comic-Conu uvedla, že celé jméno její postavy zní Ruby Knowby a později potvrdila, že je skutečně spřízněná s profesorem Raymondem Knowbym, který v původní trilogii poprvé přinesl Necronomicon do chaty. Ve Smrtelném zlu 2 se pak objevila i Knowbyho dcera Annie a spolu s Ashem se pokoušela Zlo zneškodnit, Ruby je tedy pravděpodobně její sestrou, která věří, že Ash stojí za probuzením Zla. To je svým způsobem sice pravda, Ruby se však domnívá, že to Ash udělal úmyslně a tak než zjistí, že jsou oba na jedné lodi, nejspíš mu půjde pěkně po krku.

V traileru jsme vedle nového typu Necronomiconem povolaných příšer viděli i klasické smrťáky, kteří vypadají… prakticky úplně stejně jako v původní trilogii. To určitě potěší zejména fanoušky původních filmů, neboť v remaku prvního dílu z roku 2013 prošli lidé posedlí démony naopak značnou vizuální změnou, která svým způsobem jistě byla zajímavá, tak nějak už to ale „nebylo ono“.

Na samotném konci traileru si více můžeme prohlédnout Kelly Maxwell v podání herečky Dany DeLorenzo. Kelly by měla spolu s Pablem tvořit Ashův „démonobijecký tým“. Stejně jako Ash a Pablo, i ona je zaměstnankyní Value Stopu, která by zároveň měla být trochu netykavka, přestože Pablo je do ní nejspíš tajně zamilovaný.

Sam Raimi ve svém rozhovoru naznačil, že Kelly kvůli Zlu přijde o svou rodinu a proto je teď na cestě pomsty. Můžeme tedy předpokládat, že dům, ke kterému přijedou Ash a Pablo, a který vidíme i na konci traileru, je domem Kellyiny rodiny. Z toho pak můžeme usuzovat, že Ash pohřbil některé členy její rodiny (předtím nejspíš ovládnuté Zlem), zároveň ale víme, že matku Kelly by si měla zahrát Mimi Rogers hned v několika epizodách, ona tedy mezi mrtvými nejspíš nebude. Že by tedy spíše babička s kuchyňským nožem?

Premiéry první epizody seriálu Ash vs Evil Dead se na stanici Starz dočkáme o halloweenském sobotním večeru 31. října, v rámci našeho časového pásma tedy v neděli 1. listopadu brzy ráno. Do té doby samozřejmě nezapomeňte sledovat náš web kvůli dalším novinkám a zajímavým článkům nejen o blížícím se seriálu, ale obecně o všem ze světa kultovní série Evil Dead.

FOTO: Starz

Diskuze /7

Ojika

Na seriál se těším moc, ale musím říci, že film „lesní duch“ se mi vůbec nelíbil, co vám?

#2 lenkawal
16.7.2015 | 20:49:20
lenkawal

#1 Ojika: Remake (2013) jsem neviděla, ale původní filmy ano. A opravdu se na seriál těším. ;-)

#3 Ojika
16.7.2015 | 21:09:39
Ojika

#2 lenkawal: původní filmy jsem viděla právě také a ty jsou super, ale remake byl celkem hrozný. :)

#5 HellTsuku
16.7.2015 | 21:57:04
PecaCZE

Myslím, že remake Lesní duch dobrej akorát, když u toho nebude myslet na předchozí filmy a máte rádi krvavý horrory. Jdu si přetočit předchozí filmy, něco stáhnu a na něco kouknu online. Jediný co neuvidím bude muzikál :).

17.7.2015 | 0:13:49
HellTsuku

#3 Ojika: Remake je příšerná kravina, bez démonické kamery, bez vtipu, bez Ashe, vše co mohlo chybět chybělo

#6 Hurley
19.7.2015 | 11:47:30
Hurley

#5 HellTsuku: Náhodou, remake je nejvtipnější Evil Dead film ze všech. Jen bohužel ne záměrně.

#7 HellTsuku
webmaster
19.7.2015 | 17:32:51
HellTsuku

#6 Hurley: Dobře, když to budu brát jako parodii, tak určitě to špatný by nebylo, ale oni to mysleli vážně, už jsem čekal kdy si to spolu rozdají hlavní hrdina a hlavní hrdinka...... sakra oni to vlastně byli sourozenci :D

20.7.2015 | 0:52:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás