Ash vs Evil Dead Bruce Campbell o cestování v čase a Ashově stáří

Bruce Campbell o cestování v čase a Ashově stáří

Bruce Campbell o cestování v čase a Ashově stáří

Od premiéry nového seriálu Ash vs Evil Dead nás dělí už jen necelých sedm týdnů a server Entertainment Weekly si tak pro nás připravil další rozhovor s Brucem Campbellem, který tentokrát rozebírá Ashovo stáří, komediálně-hororový nádech celého seriálu i další možné ces­tování časem.


6 0
13.9.2015

Tóny jednotlivých Evil Dead filmů se dost lišily. Jaký bude tón tohoto seriálu?
Řekl bych, že bude mít svůj vlastní tón. A to z toho prostého důvodu, že pokud jsou odlišné filmy, bude trochu odlišný i tenhle seriál. Je to kombinace hororu a komedie. A každá epizoda bude mít oba žánry v jiném poměru. Horor budeme brát vážně, to rozhodně. Zároveň jsme ale museli připomenout Starz, že původní filmy nejsou jen čistě hororové – jsou trošku divné. Nejsou praštěné, ale mají svou komickou stránku.

V traileru si nasazujete umělé zuby a upevňujete mechanický korzet. Bude se na Ashův věk v seriálu často odkazovat?
Určitě. Nemůžeme to ignorovat. I při natáčení označuju ostatní herce jako „děcka“. Nechodíme kolem horké kaše. Berle mu vytahovat sice ještě nemusíme, ale Ash pro tuhle práci rozhodně není v té nejlepší kondici.


(první trailer slibuje spoustu krve, děsu i humoru - zhlédnout ho zde můžete i s českými titulky)

Jak jsou na tom ale jeho démonobijecké dovednosti. Není už v tom trochu pozadu?
Jednou jsem někde četl, jak by se do bitvy měli posílat staříci, protože vědí, co je čeká. Pokud padnou, dlouhý život už prožít stačili, a taky ví, co je bolest. Takový je trochu i Ash. Je to někdo, koho vážně chcete mít v bitvě, protože zná všechny ty smrťácké triky. Je chytrý svým vlastním způsobem a hlavně hodně odolný, takže náš tým pocítí výzvu v každém směru. Ash bude mít už ze startu plné ruce práce.

A co smrťáci? Budou vypadat tak, jak je známe, nebo je uvidíme i v nějaké nové podobě?
Odpověď je ano. Uvidíte nové démony. Ne nutně v každé epizodě, ale dostali jsme deset možností přijít s novými příšerami, které je třeba porazit různými způsoby. Některé z nich jsou nehybné předměty – jak jste třeba viděli v traileru, na Ashe zaútočí panenka. Sam Raimi to vždycky rád míchá. Rád míchá různé typy hororu, ať už děsivý, šokující nebo nechutný. Tohle všechno si užijete. V podstatě jde tedy o to, že pokud máte rádi horor, snad vás uspokojíme. A pokud vám nevadí komedie, užijete si to taky. Protože někteří lidé nesnesou horor bez trochy komedie – potřebují trochu cukru na zajezení meducíny.

Někteří se prostě potřebují uvolnit pomocí smíchu.
Jo! Pustil jsem pilotní epizodu, kterou režíroval Sam, mé ženě, a zeptal jsem se jí: „Koukala bys na takový seriál?“ A ona na to: „Ani nápad! Ani za milion let!“ Tak se ptám, „O čem to mluvíš?“ A ona: „Nechci se cítit nervózní, napjatá, vystrašená a se zvednutým žaludkem. Proč? Proč bych na to měla koukat? Takhle se cítím i normálně, tak proč si to ještě zhoršovat?“

(ve svém prvním rozhovoru nám Bruce Campbell garantoval pořádnou komediálně-hororovou jízdu)

Když jsme se spolu bavili naposled, ptal jsem se vás, jaké to bylo na této postavě znovu pracovat se Samem, který točil první epizodu. Teď mě ale zajímá, jaké to je pracovat na projektu jako Evil Dead i s jinými režiséry. Že vás diriguje někdo jiný než Sam.
Nebylo to snadné. Budu k vám upřímný, vážně to nebylo snadné. Po Samově odchodu jsem měl takovou menší kocovinu, protože u toho pilotu jsme si to vážně užili a Sam si na tom dal časově záležet. Takže když odešel, nejhorší pro mě bylo uvědomění, v jaké rychlosti je třeba točit zbytek epizod. A pak se ze mě stal kanárek v uhelném dole, který ostatním občas říká: „Lidi, myslím, že takhle to fungovat nebude, zkusme to jinak.“ Takže každý pak trochu přikládá ruku k dílu. Práce na place ale rozhodně byla výzva a já bych už prostě neměl ostatní režiséry přirovnávat k Samovi. Chceme odvyprávět příběh a oni nám v tom chtějí pomoct.

Víme, že se do seriálu vrací i Samův Klasik, Oldsmobile Delta 88 z roku 1973. Dočkáme se i nějakých dalších odkazů na původní trilogii?
Budete se na své HD televizi prostě muset koukat hodně pozorně. V Ashově traileru je spousta věcí, které můžete rozpoznat i z původních filmů. Odkazujeme třeba na Michiganskou univerzitu nebo ikonickou michiganskou limonádu! Rekviziťáci si dali vážně záležet, aby to všechno bylo co nejautentičtější. Pamatuju si, jak jsme kolem toho se Samem procházeli, a naprosto nás to dostalo. Takže skalní fanoušek toho uvidí určitě spoustu. Zároveň i navštívíme, a teď to musím říkat opatrně, i některá velmi povědomá místa, jejichž rekonstrukce je vážně fantastická.

Jaká bude estetika seriálu? Jak jeho svět bude vlastně vypadat?
Odehrává se to ve světě Evil Dead. Proto je fajn, že natáčíme na Novém Zélandu, protože zdejší štáby umí skvěle vytvářet různé světy tak, že navodí atmosféru spoustou drobností. Nenatáčíme třeba jen v lecjaké restauraci. Naše restaurace vypadají jinak. Naše knihovny vypadají jinak. Naše benzínky vypadají jinak. Všechno vypadá jinak a zároveň ve stylu Evil Dead s kapkou michiganského prostředí. Je celkem vtipné, že jsme se vydali až na konec zeměkoule točit prostředí amerického středozápadu.

(k seriálu se vrací i hororový mág Sam Raimi; rozhovor s ním si můžete přečíst zde)

Ve filmech jsme se setkali i s cestováním v čase. Dočkáme se ho i v seriálu, nebo ten se bude odehrávat pouze v současnosti?
Jen vám řeknu, abyste se nedivili, když k tomu dojde, protože už k tomu došlo. Takže i tohle je určitě možné. Obzvlášť u seriálů si navíc musíte zajistit, aby se váš příběh rozvíjel třeba i pět let. Zrovna teď řešíme s našimi scenáristy, o čem vlastně bude druhá řada.

Původní rozhovor v angličtině si můžete přečíst na serveru EW.com.
FOTO: Starz, EW.com

Diskuze /1

Ojika

Koukám, že se budu muset podívat na všechny filmy znovu. :)

13.9.2015 | 21:10:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás