Ash vs Evil Dead Souhrn informací z Comic-Conu 2015

Souhrn informací z Comic-Conu 2015

Souhrn informací z Comic-Conu 2015

V pátek 10. července proběhl na festivalu Comic-Con v americkém San Diegu speciální panel seriálu Ash vs Evil Dead, v rámci nějž byl zveřejněn jak první oficiální trailer, tak i řada zajímavých informací, novinek a rozhovorů, které si postupně všechny shrneme a rozebereme v tomto článku.


7 0
12.7.2015

Oficiální trailer

První oficiální trailer na seriál Ash vs Evil Dead byl poprvé zveřejněn na začátku diskuzního panelu a podruhé na jeho konci. Rozdíl mezi oběma uvedeními byl přitom v tom, že při jeho prvním promítání trailer neobsahoval svou závěrečnou „židovskou“ sekvenci. Trailer i s českými titulky můžete sledovat níže, sám o sobě však obsahuje tolik informací a podnětů k rozebrání, že se mu budeme věnovat samostatně v plánovaném článku.

Thumbnail Play icon

Diskuzní panel

Panel s herci a tvůrci seriálu Ash vs Evil Dead na Comic-Conu probíhal v pátek mezi šestou a sedmou hodinou podvečerní (tedy v sobotu od tří do čtyř hodin ráno našeho času), přičemž stanice Starz celý záznam z tohoto panelu zhruba o 24 hodin později zveřejnila na svém oficiálním účtu na YouTube. Celý záznam proto můžete zhlédnout v přiloženém videu v originálním znění, přičemž pod ním jsme pro vás připravili výpis těch nejzajímavějších částí z něj.


Thumbnail Play icon
 • Na začátku tohoto panelu byl nejdříve zveřejněn samotný trailer, pak nastoupili jednotliví hosté: výkonný producent a showrunner seriálu Craig DiGregorio, výkonný producent a scenárista Ivan Raimi, režisér, scenárista a tvůrce trilogie Evil Dead Sam Raimi a herci Lucy Lawless a Bruce Campbell.
 • Sam Raimi zveřejňuje datum premiéry první epizody: dočkáme se jí o halloweenské sobotě 31. října. První řada bude mít deset půlhodinových (slovy konkrétně 30 minut) epizod, přičemž epizoda desátá by se měla dotočit koncem července.
 • Raimi odhaluje, že scénář k Ash vs Evil Dead byl původně scénářem filmovým (zhruba před dvěma lety se mluvilo o možné filmové Armádě temnot 2, z níž pak tento seriál vzešel), který se však natolik rozrostl, že se z něj Sam a Ivan rozhodli udělat seriál. O více důvodech, proč nový Evil Dead vzniká jako seriál místo filmu, si můžete přečíst v tomto rozhovoru se Samem Raimim.
 • Campbell a Raimi si pochvalují práci s televizí Starz, která jejich vizi nestaví žádné limity, ale naopak si uvědomuje, že je třeba pokračovat v tradici původní trilogie (první dva filmy například neměly vůbec žádný přístupnostní stupeň a tudíž žádné omezení) a neustále je podporuje v posouvání laťky do ještě krvavějších výšin. Tento přístup potvrzuje i Lucy Lawless už z dob, kdy u Starz hrála ve Spartacovi.

Bruce Campbell: Ani ve svých nejlepších letech nebyl Ash ten pravý na záchranu světa. A teď je o třicet let starší, takže se o svět začínám docela bát.

 • Seriál se odehrává zhruba 30 let po událostech Armády temnot, závěrečné části původní trilogie (přestože ta nemůže být v seriálu zmíněna, neboť autorská práva na ni vlastní studio Universal). Ash se posledních třicet let snažil žít v ústraní, dokud však jednoho dne sám znovu neprobudí Zlo (podle scenáristů „velmi ashovským způsobem“), které teď musí se skupinou dalších postav zahnat, přestože poslední tři dekády se lidí spíše stranil.
 • Bruce Campbell a Lucy Lawless naznačují, že Lucyna postava Ruby by mohla být nějak spřízněná s profesorem Knowbym z Evil Dead II, který objevil Necronomicon, přečetl z něj dané pasáže a tím probudil Zlo. Jak navíc bylo řečeno už v několika rozhovorech, Ruby věří, že za nové probuzení Zla může Ash (což je vlastně pravda) a snaží se ho zastavit. Nejspíš proto chvíli potrvá, než si obě postavy uvědomí, že stojí na stejné straně.
 • Sam Raimi opět potvrzuje, že seriál se snaží kombinovat hororový i komediální žánr prvních dvou filmů. Přestože byl tedy trailer především humorný, určitě se můžeme těšit i na nějaký ten děs a hrůzu.
 • Pokud seriál dostane i druhou řadu, Sam Raimi se dle jeho vlastních slov těší na to, že by sám režíroval více epizod (v první řadě režíroval pouze pilot). A pokud budou mít tvůrci podporu od fanoušků i stanice Starz, Raimi a Campbell už teď mají plány zhruba na čtyři další série. Raimi dokonce zmiňuje svůj velký „plán“, kdy by rád zrealizoval crossover (ať už filmový nebo v rámci seriálu), ve kterém by se Ash setkal s Miou, hlavní postavou remaku prvního The Evil Dead z roku 2013 režiséra Fede Alvareze.

Sam Raimi: Když jsem s Brucem zase po více než 20 letech mohl pracovat, ukázal mi nové herecké schopnosti, které jsem u něj nikdy nezažil. Tedy rozhodně ne v původních Evil Dead.

 • Raimi potvrzuje, že z hlediska vizuálních efektů se snaží zůstat věrný svým původním filmům a využívat především masky a jiné praktické efekty, zatímco efekty digitální využívá jen k dotažení, k zamaskování drátů či vylepšení jiných nedokonalostí. Například krev v seriálu nikdy není digitální a Campbell v tomto kontextu zmiňuje pivní sud plný krve, který se při natáčení často používá, nebo vzdušný kanón, který pro účely seriálu přejmenoval na „krevní kanón“, což ostatně mluví za vše.
 • Ted Raimi, nejmladší bratr Ivana a Sama, který se podílel i na celé původní trilogii, se v první řadě neobjeví, Sam ale doufá, že ho bude moct využít v řadě druhé.
 • Podle Sama Raimiho už neuvidíme „onu konkrétní“ mechanickou ruku, kterou si Ash vyrobil v Armádě temnot. Přestože to na samotném panelu ani v žádném jiném rozhovoru nikdy není konkrétně zmíněno, důvodem jsou opět autorská práva, která k Armádě temnot drží studio Universal.

Rozhovor pro IGN.com

Bruce Campbell, Lucy Lawless a Sam Raimi se v rámci Comic-Conu sešli i na desetiminutový rozhovor pro IGN.com, kde opět rozebírali jak původní trilogii a předloňský remake, tak i jejich nový seriál.

Thumbnail Play icon
 • Bruce Campbell zmiňuje, že natáčeli v kulisách, které jistě všichni poznají, které jsou neuvěřitelně reálné a ze kterých mu běhal mráz po zádech. Velmi pravděpodobně se tedy vrátíme do původní chaty.
 • Sam Raimi opět potvrdil, že jednotlivé epizody budou mít jednak uzavřené příběhy a jednak budou sledovat jeden příběh společný a postupně se rozvíjející.
 • Pokud bude mít seriál úspěch a bude oblíbený u fanoušků, Bruce Campbell je v něm připraven „hrát i na vozíku“, čímž opět potvrdil možnost většího počtu sérií.
 • Možné pokračování remaku z roku 2013 závisí pouze na jeho režisérovi Fede Alvarezovi. Sam Raimi i Bruce Campbell ho podporují a remake se jim líbil. Přesto však vycítili, že původním fanouškům chybělo tvůrčí sestavení původní trilogie, z čehož také vznikl seriál Ash vs Evil Dead. Fede Alvarez se s remakem proto může vydat svou zcela vlastní cestou, žádné konkrétní pokračování se však zatím oficiálně neplánuje. Pokud se ale seriál uchytí, Bruce ani Sam se nebrání nějakému druhu již na comic-conovém panelu zmíněného crossoveru se světem remaku a jeho hlavní postavou Miou.

Rozhovor pro TVLine.com

Campbell, Lawless a Raimi poskytli krátký rozhovor i pro server TVLine. Součástí tohoto rozhovoru, která není vidět v přiloženém sestřihu, je pak i Campbellova imitace amerického prezidenta Ronalda Regana, kterého hraje v očekávané druhé řadě seriálu Fargo.

Thumbnail Play icon
 • Campbell a Raimi diskutovali hned s několika televizemi, které mohly jejich seriál produkovat. Pouze Starz jim však vyšla vstříc bez jakéhokoliv omezení či cenzury.
 • Výhodu vysílání na kabelovce Campbell vidí navíc v tom, že scenáristé mohou epizody psát naprosto volně a bez soustředění na – u kabelovek neexistující – reklamní pauzy, před kterými je třeba příběh vždy trochu ohýbat, aby se udrželo napětí.
 • Lucy Lawless opět potvrzuje, že celé jméno její postavy je Ruby Knowby, opět s odkazem na profesora Knowbyho v Evil Dead II.

Prohlídka Ashova přívěsu

Už od čtvrtka, tedy ještě den před diskuzním panelem a zveřejněním traileru, mohli fanoušci na Comic-Conu navštívit samotný Ashův přívěs, který jsme viděli i v samotné ukázce. Tento přívěs byl detailně zdokumentován fanoušky, jejichž twitterové fotky si můžete prohlédnout v přiložené galerii. Ashův přívěs do jisté míry evokuje ten z filmu Jmenuji se Bruce, ve kterém Bruce Campbell hraje ztroskotanou verzi sebe sama žijící v přívěsu. Právě i toto nové Ashovo pojízdné obydlí obsahuje nemalé množství alkoholu, naznačující, jak se Ash asi psychicky vypořádává se svými temnými vzpomínkami.

Před přívěsem zároveň můžeme vidět činky a lavičku na bench press. Sam Raimi a Rob Tapert už v prvním velkém rozhovoru potvrdili, že Ash se ze strachu z návratu Zla snaží zůstat ve formě, je ale otázka, jak dobře mu to vychází vzhledem k tomu, co jsme viděli v traileru. V samotném Ashově přívěsu pak můžeme vidět i ikonickou motorovou pilu a další nářadí. Jak jsme viděli v ukázce, jeho hromoklacek je ukryt pod podlahou.

Thumbnail Play icon

Další zajímavostí Ashova přívěsu je pak to, že v něm nenajdete pravděpodobně nic novějšího než ze 70. nebo 80. let. To opět dokazuje, jak se Ash zasekl v minulosti a jak se posledních 30 let snaží vyhýbat světu. Zároveň to doplňuje i to, co o vybavení přívěsu řekl sám Bruce Campbell v nedávném rozhovoru pro EW.com. Ash by měl navíc podle všeho vlastnit pogonu jménem Eli, jejíž terárium je vidět na jedné z fotek.

Fotky Ashova přívěsu na Twitteru: @AshvsEvilDead (1, 2), @nerdophiles, @aaronlam, @Glorious0NE, @DaltonRoss

 • CJkcq6OUAAAkLqL-576300e6a993e0a572bab09894f8784b.png
 • CJf9-kKUEAAINIK-052909163a4b355a24c55dfc0eb72502.jpg
 • CJf9-kiVAAEGcYx-799e167d38fbad32867a822b52263bc6.jpg
 • CJf9-nWVEAAiSj4-1cac16eb7ddd46455b2cf1235393850d.jpg
 • CJf9-ncUMAA4QDw-baec04205785590b4e7a79cc6565006f.jpg
 • CJfr0fRWUAU7S33-19bdc243b24577c1b3a3b91bbccdf608.jpg
 • CJfr0fIWwAAcPaa-fc7640e4e93056422748287b5ff575e3.jpg
 • CJfr0fMWwAEgEur-5032bca82d6850aa99a63adbafe89516.jpg
 • CJfUr7OWEAAJYvC-62cae5cf6d964249e58b2ec54febdd4b.jpg
 • CJc6JZCUsAAbU3m-ec707cc2d324fa47cff79dc3166e0bc0.jpg
 • CJc6JZDUsAA0dNG-3d72f74395d924714c31f8c780d28348.jpg
 • CJc6JaHUMAA6KnR-95ba14e5ba83711f5cb965bcdca5a840.jpg
 • CJc6JdVUkAACpEM-46f7569d0bc63e511c4c4cde6959da5d.jpg
 • CJb958bUYAA8VyC-9d83adb217d11fd810872327e9088e7b.jpg
 • CJg1CyJUAAA-jbi-0ed11e0185a6ea944b64e98722df0268.jpg

Diskuze /4

Lucifrid

Krevní kanón! :D Ty jo, kdyby ukecali Teda na nějakou mini roli aspoň :)

webmaster
12.7.2015 | 13:41:19
PecaCZE

Ok :D, tak tohle si nesmím nechat ujít !

12.7.2015 | 14:01:59
CosiCz

Díky za dlouhý a podrobný článek. Boomstick má v oficiálním překladu Armády temnot na DVD dva možné výrazy. Buď „bouchačka“ nebo „silná hůl“ liší se podle vydané verze.

#4 Hurley
12.7.2015 | 19:11:11
Hurley

#3 CosiCz: A třetí verze z MGM je ještě „hromová hůl“. Všechny tři jsou podle mě ale naprd. :)

webmaster
12.7.2015 | 19:16:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

 • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás