Ash vs Evil Dead Souhrn informací z newyorského Comic Conu 2015

Souhrn informací z newyorského Comic Conu 2015

Souhrn informací z newyorského Comic Conu 2015

Od čtvrtka 8. do neděle 11. října probíhal v americkém New York City speciální podzimní Comic Con, na kterém konkrétně v sobotu nechyběl ani očekávaný seriál Ash vs Evil Dead spolu i s jeho herci a tvůrci. Co se pak na tomto conu událo a co nového jsme se díky němu o seriálu dozvěděli?


2 0
15.10.2015

Speciální předpremiéra pilotní epizody

Největším překvapením celého newyorského Comic Conu se pro fanoušky filmové série Evil Dead stal samotný začátek sobotního diskuzního panelu, na kterém se přítomní fandové v třítýdenním předstihu dočkali speciální předpremiéry první epizody seriálu Ash vs Evil Dead. A právě o fanouškovských reakcích na toto nečekané promítání pak stanice Starz vydala i speciální video:

Thumbnail Play icon

Jaké pak byly na tento díl další fanouškovské reakce a co na něj říkají některé internetové recenze, to si můžete přečíst v tomto článku.


Diskuzní panel s herci a tvůrci

Sobotní diskuzní panel otevírá jeho hostitel, americký režisér, scenárista, herec a obrovský fanoušek trilogie Evil Dead Kevin Smith, který v úvodu celého panelu popisuje, jakou byly původní filmy inspirací pro jeho vlastní práci. Poté na pódium přistoupí Bruce Campbell a Sam Raimi, kteří fanouškům pustí pilotní epizodu. Na to následuje samotný Smithem vedený panel s Campbellem, Raimim, Lucy Lawless, Jill Marie Jones, Rayem Santiagou, Danou Delorenzo a seriálovým showrunnerem Craigem DiGregoriem.

Thumbnail Play icon

V otázkách na jednotlivé herce i tvůrce se střídají jak Kevin Smith, tak i samotní fanoušci. Celkově se zde ale nedozvídáme zdaleka tolik informací jako na letním Comic-Conu v San Diegu a převládá zde spíše nadšení z čerstvě zhlédnuté epizody, kdy se fanoušci nejčastěji ptají herců na jejich pocity z natáčení. Zde je pak výčet těch nejzajímavějších informací, které během diskuze padly:

  • Stejně jako na panelu v San Diegu, i zde Sam Raimi zmiňuje, že nové pokračování série Evil Dead mělo být původně filmové, ale byl problém k němu sehnat finance (a zároveň panovala i neochota obrátit se k velkým studiím). Nápad s přestěhováním celého projektu do televize pak vzešel z hlavy producenta Roba Taperta, který prý prohlásil, že „úroveň televizní poptávky už klesla natolik, že by to snad i mohlo vyjít“.
  • Kevin Smith pokládá Bruci Campbellovi palčivou otázku, zda se v seriálu dočkáme původní chaty. Bruce se sice z odpovědi snaží vykroutit, my už dnes ale víme, že do chaty se skutečně vrátíme.
  • V rámci brutality a krvavosti seriálu scenárista a showrunner Greg DiGregorio zmínil, že jeho nejoblíbenější krvavá scéna v první sérii „obsahuje nářezový stroj“.
  • Lucy Lawless a Jill Marie Jones popisují vztah jejich postav Ruby a Amandy jako vztah Thelmy a Louisy a naznačují možnost i postupně se vyvíjející romantické zápletky mezi nimi.
  • V závěru panelu se Kevin Smith Bruce zeptá, zda bude hrát v jeho pokračování filmu Flákači (Mallrats) z roku 1995, které Smith plánuje na příští rok. A Bruce souhlasí.

Herci seriálu pro Marvel LIVE!

V sobotu dopoledne, tedy ještě před samotným panelem, se všech pět hlavních herců plus showrunner Craig DiGregorio sešli na desetiminutový pokec pro Marvel Entertainment, v rámci něhož si povídali o seriálu Ash vs Evil Dead a blížícím se panelu, zatímco si vybarvovali ikonické postavy Marvelu. Konkrétně Bruce pak pod svou pastelku dostal klasického padoucha Ultrona, na kterého svým grafickým humorem rozhodně nešetřil.

Thumbnail Play icon

Panel na PaleyFest NY 2015

Tady už sice samotný newyorský Comic Con opouštíme, i tak ale tahle akce rozhodně stojí za zmínku. V úterý 13. října totiž Sam Raimi, Craig DiGregorio, Bruce Campbell a zbylí čtyři hlavní herci vystoupili na třičtvrtěhodinovém panelu v rámci newyorského Playfestu 2015. Právě i na tomto panelu byla promítána první epizoda, na kterou opět následovala fanouškovská diskuze.Prostory Playfestu byly ale o dost menší než na Comic Conu, což zúčastněným zajistilo mnohem osobnější a přirozenější zážitek. Během panelu se pak nejvíce vracely témata vzniku seriálu, jeho natáčení a vzpomínání na starší spolupráce Sama, Bruce a Lucy Lawless (včetně připomenutí neustálého trýznění Bruce Samem a Bruceovy mnohaleté snahy zničit Samovo auto).

Pokud by vám přiložené video nešlo rozjet, najdete ho i přímo na webu Yahoo.com.

Diskuze /6

PecaCZE

Hledat celou epizodu nebudu, ale zajímalo by mě intro seriálu.

#2 chir
15.10.2015 | 21:34:20
chir

#1 PecaCZE: Můžu se zeptat proč teda sleduješ web o seriálu, když se na něj nechceš dívat?

#3 PecaCZE
webmaster
15.10.2015 | 21:38:00
PecaCZE

#2 chir: Můžeš se zeptat. O Halloweenu bude premiéra seriálu, ale na comic-conu už odvysílali první díl, a pokud ho někdo nahrával na mobilu, tak na to fakt koukat nebudu, ale zajímalo by mě jestli je nějaký intro seriálu.

#4 Hurley
15.10.2015 | 22:05:29
Hurley

#3 PecaCZE: Snad to nikdo nenahrával – to by se touhle dobou už asi někde objevilo… Zrovna u tohohle seriálu fakt doufám, že žádný preairy ani camripy premiéru kazit nebudou.

#5 PecaCZE
webmaster
16.10.2015 | 4:50:48
PecaCZE

#4 Hurley: Souhlasím, ale intro by mohli vydat :)

#6 Hurley
16.10.2015 | 11:07:21
Hurley

#5 PecaCZE: Za týden maj prej na sociálních sítích zveřejnit první čtyři minuty pilotu. Počítám ale, že tam se to utne právě těsně před tím intrem. :)

webmaster
16.10.2015 | 14:12:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás