Falling Skies
82/100 - 277×

Falling Skies

Mimozemšťané přistáli na Zemi. Žádná vláda to ale neměla šanci ututlat – nepřišli v míru a beze slova začali vyhlazovat lidstvo. (Zatím) přeživší lidé se formují do odbojných skupin a společně se snaží dožít se zítřka a vymyslet reálný plán protiútoku. To vše ve výkonné produkci Stevena Spielberga.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | TNT | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Noah Wyle (Tom Mason), Sarah Carter (Margaret), Scarlett Byrne (Alexis Denise Glass-Mason),

Falling Skies

V produkci Stevena Spielberga vzniká nový sci-fi seriál, který sleduje osudy skupinky lidí bojující o přežití po mimozemské invazi. Prozatím desetidílný seriál startuje 19. června a v hlavních rolích se objeví například Noah Wyle (Dr. Carter z Pohotovosti), Moon Bloodgood (Terminator: Salvation) nebo Will Patton (Armageddon).>

FALLING SKIES zasazuje děj do chaotické doby, kdy je po mimozemském útoku většina světa téměř rozložená. Šest měsíců po prvním útoku se formuje skupina přeživších lidí a v okolí velkých měst se snaží zformovat tak, aby byli schopni odvety. Každý den je pro samozvané vojáky testem toho, jak dokáží ochránit lidi, které se zavázali ochránit a zároveň jejich schopností, jak se vypořádat s mimozemskou invazí, která chce zničit náš svět.


Hlavním hrdinou seriálu je Tom Mason (Noah Wyle), profesor historie z univerzity v Bostonu, jehož rodina byla roztržena. Jeho ženu zabili při prvotním útoku a jednoho z jeho tří synů zajali nepřátelé. S rozhodnutím, že získá svého syna zpět, se Tom rozhoduje zajistit bezpečí pro své dva zbývající syny. Musí tak využít svých znalostí vojenské historie a dokázat tak, že je tím pravým vůdcem koalice odporu, známé pod jménem Druhá vlna, zformované v Bostonu v Massachussets. Ta se neustále snaží získat informace o vetřelcích proto, aby jednoho dne mohla povstat a přímo či úskokem vetřelce porazit a získat tak své životy zpět.

Další hvězdou seriálu je Moon Bloodgoodová (Terminator Salvation) v roli Anne Glassové, pediatrička, která pomáhá dětem vyrovnat se se šokem, který jim život znenadání přinesl. Herec Will Patton (Armageddon) ztvární roli nelítostného vůdce Weavera. Dále v seriálu uvidíme Drewa Roye (Secretariat) jako Hala, Tomova nejstaršího syna, který se pomalu stává bojovníkem hnutí odporu, Maxima Knighta (Brothers & Sisters/Bratři a sestry) jako Matta, Tomova nejmladšího syna, Connora Jessupa (The Saddle Club) jako Bena, Tomova prostředního syna, kterýho zajali vetřelci a Seychelle Gabrielovou (Weeds/Tráva) jako Lourdes, osiřelou puberťačku, která pomáhá Anne na provizorní klinice. Colin Cunningham (Living in Your Car) se představí jako John Pope, vůdce motorkářského gangu odpadlíků a Sarah Carterová (Shark/Žralok) jako Margaret, obezřetná přeživší z Popeova gangu.

FALLING SKIES se soustředí na nezdolnost přeživších a na jejich odhodlání zachránit lidstvo, i když bylo vše ostatní zničeno. Je to příběh o odolnosti, o závazcích a o odvaze, která je zapotřebí, aby se z běžných lidí stali hrdinové. Možná nejsou v převaze, v početní výhodě nebo lépe vyzbrojení, ale jejich lidského ducha nelze zničit. Ale ze všeho nejvíce je seriál o poutech, která si mezi sebou lidé vytvoří za těch nejnepříz-nivějších okolností.

Seriáloví vetřelci jsou mocní, záhadní a nelítostní. Jsou vysoce inteligentní a používají vyspělou vojenskou taktiku, což jim proti Druhé vlně poskytuje ohromnou převahu. Existují dva druhy vetřelců – jedny nazvali přeživší Plíživci a druhé Roboti. Kombinací živých záběrů a počítačové grafiky vznikli Plíživci, kteří mají tělo jako pavouci a jsou neuvěřitelně silní a hbití. Smrtící roboti chodí vzpřímení a z rukou jim létají smrtící střely. Vetřelci unášejí lidské děti, jako například Tomova syna Bena, a drží je v zajetí pomocí neznámé biomechanické technologie. Ovšem to, co s nimi mají v plánu, jsme se ještě nedozvěděli.

Výkonným producentem FALLING SKIES je Steven Spielberg, spolu se špičkami studia DreamWorks Justinem Falveyem a Darrylem Frankem, Grahamem Yostem (Justified, The Pacific) a scénáristou Robertem Rodatem. Rodat, který získal Oscara za scénář k filmu Saving Private Ryan/Zachraňte vojína Ryana, napsal pilotní díl podle nápadu, na který přišli společně se Spielbergem. Mark Verheiden (Heroes/Hrdinové, Battlestar Galactica) a Greg Beeman (Heroes, Smallville) v seriálu figurují jako spoluproducenti. Pilotní díl řežíroval Carl Franklin (One False Move/Jeden chybný krok, Out of Time/Presumpce viny).

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
OndraHH

Jsem v půlce, doufám, že ta druhá bude lepší

1.10.2020 | 7:24:12
VUDU1

Mne sa to páčilo … neustály boj o prežitie, odľahčené vzťahmi, napätie …

5.1.2020 | 13:21:32
Quamabe

♥♥♥

23.7.2019 | 11:26:39
Venca80

Občas bavilo, občas sralo (ty donekonečna „americky“ omýlané rodinné vztahy) a na závěr tragédie.

16.10.2018 | 15:08:40
Saype

naprosto zbytečný seriál. pro vlastní dobro nekoukat.

14.5.2016 | 20:16:39
otbblexs

Takze, vsetkych 5 seasons pozretych za 5 dni. co k tomu dodat? su aj lepsie sci-fi serialy, teda skoro kazdy iny sci-fi serial je lepsi. Falling Skies nebolo vyslovene nudne. Pozrel som to len z nutnosti lebo uz som naozaj videl vsetky sci-fi filmy aj serialy ktore boli natocene. A toto bolo vsade hodnotene ako odpad tak som to nechal nakoniec, ale nie je to tak zle, da sa to. Skoda len ze zidaci ako Steven Spielberg vrazaju peniaze do takychto sraciek ako je Falling Skies a Under the Dome a potom kvalitne serialy ala Stargate, Firefly, Jericho, Revolution… nemaju financie na pokracovanie :(

21.11.2015 | 22:34:51
TaLu

Ono těch seriálů s podobnou tematikou zase tak moc není a navíc tento seriál byl dle mého názoru z těch, co se celkem vydařily.

21.10.2015 | 20:28:33
pepazdepa2

Nalákalo mě, že výkonný producent je Steven Spielberg. První dvě série byly dobré, 3, a 4. série už byly slabší a 5. série už neměla být. Finále – to byl odfláknutý potrat.

4.9.2015 | 19:12:10
pilarius

Jedna z nejslabších scifáren poslední doby. Ale scifáren není nikdy dost.

2.9.2015 | 21:24:50
Godyor

90%

2.9.2015 | 18:31:42

Stav překladu

Epizoda S05E10: Reborn

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @1Bobesh1, @LuAn, @gambinka a @KlárkaP
Přečas: @Ezio

Upoutávka na 4. řadu

Thumbnail Play icon
Dejte nám vědět, jak se vám Falling Skies líbí a ohodnoťte seriál.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Planetary War

Falling Skies: Planetary War

Falling Skies: Planetary War

Zkraťte si čekání na další řadu Falling Skies, novou hrou pro vaše mobilní zařízení.

5. řada

Falling Skies získává pátou a poslední řadu

Falling Skies získává pátou a poslední řadu

Příští léto se rozloučíme s Falling Skies. Další řadu také získává novinka The Last Ship a kriminálka Major Crimes.

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama