Foundation (Nadace)
73/100 - 44×

Foundation(Nadace)

Příběh se odehrává ve velmi vzdálené budoucnosti, ve které již lidstvo osídlilo celou Galaxii a vytvoří jednu velkou říši, která sjednocuje všechny planety, na kterých lidi žijí. Během této doby je vyvinuta věda psychohistorie, která říká, že je možné předpovídat chování velkých mas lidí.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Apple TV+ | 55 minut
žánr
Drama, Sci-fi
hrají
Lee Pace (Den), Laura Birn (Eto Demerzel), Lou Llobell (Gaal Dornick), Jared Harris (Hari Seldon), Reece Shearsmith (Jerril), Alfred Enoch (Raych Foss), Leah Harvey (Salvor Hardin), Terrence Mann (Soumrak), Cassian Bilton (Úsvit)

Nadace se dočkala druhé řady

Nadace se dočkala druhé řady

Podle oznámení od Apple TV+ je druhá řada seriálu jistá. Přestože nejsme ještě ani za polovinou první řady, tak už teď víme, že příběh bude pokračovat. Čekali jste, že se dočkáme potvrzení druhé řady takhle brzy?

18 0
9.10.2021

Diskuze /10

percival2

No, Nadací je sedm knih, Románů o robotech další čtyři a Galaktické říše další tři. Sice si tím sekancem s profláknutou identitou soudružky Demerzelové odstříhli asi polovinu těch příběhů, ale třeba nějak navážou ;-)

Jo, takže ano, dalo se čekat asi deset řad, to povolili teprve druhou?

#2 Tommasino #3 Elian44
9.10.2021 | 20:36:13
Tommasino

#1 percival2: Pravdu díš, ale různé fashbacky, flashforwardy a jiné flashsomething určitě seriál čekají a tím pádem je snad jedno, že už víme o paní Demerzel. Snad tomu dají aspoň důstojný konec.

9.10.2021 | 22:26:58
Elian44

#1 percival2: To čo narobili s predlohou, je vyzradenie súdružky Demerzel najmenšia chyba :D Ale na druhej strane do titulkov rafinovane napísali na motívy kníh. Ale zase aj väčšie blbosti točia a na toto sa dá s prižmúrenými očami a premazanou pamäťou pozerať.

10.10.2021 | 13:52:48
Infudibulum

Zo zvedavosti si tu čítam diskusiu. Po druhom dieli som tento paskvil zatiaľ ďalej nepozeral. Pravdepodobne si to pozriem všetko v kuse, až odvysielajú poslednú 10 časť. Myslím si, že tv seriál je na míle vzdialený do pôvodného ducha Asimovovej Nadácie. Chápem, že tv forma je iná ako knižná, ale problém je, že Apple Nadácia vôbec nevystihuje ducha a filozofiu Asimovovej Nadácie. Knižná séria kladie v prvých knihách dôraz na zákonitý vývin civilizácie, respektíve kolónie vedcov a technikov na Terminuse. Základná myšlienka je, že mocná galaktická ríša degeneruje a je zákonite ppredurčená k pohromám a nakoniec zániku. Nadácia postupuje neochvejne pomaličky, mierovou inteligentnou cestou. V tv sérii je to o efektoch. Forma je nadradená obsahu. Miesto efektov mohli poukázať na nedostatok vedcov a schopných technikov, na rast byrokracie, úpadok kultúry, život v zajatí konzumu, teda niečo podobné, čo sa deje momentálne so západnou civilizáciou, ku ktorej prináležíme. Miesto toho sa scenáristi zamerali na nelogické efekty a bombastické scény, ktoré ale ani nič extra neboli. Nadácia od Apple je nafúknutá bezduchá marketingová bublina. PS: Minule som pozeral na Netflxe inteligentný španielský tv seriál – Kdybychom se nepotkali. Jeden efekt (prechod do paralelného vesmíru), zaujímavý vývoj deja, inteligentný scénar, veľa emócií… odporúčam.

10.10.2021 | 19:51:48
kingsizeboss

proboha proč? co sme komu udělali? shlidl sem 3 díly, pak sem na to narazil znova a vůbec sem si z toho nebyl schopnej nic vybavit-tak sem si to pustli zase znova. fčil nad tym přemejšlím a zas vím skoro prd. prostě serial kterej hned zapadne v zapomnění

12.10.2021 | 23:36:07
Amigo65

Přiznám se že jsem nadaci nečetl, a tak hodnotím jen to co vidím, ale zatím nemůžu říct že bych byl nadšený. Vypadá to na další průměrný seriál, ale nechám se překvapit. Zatím sleduji.

#7 Cr4zyFl4mes
17.10.2021 | 13:51:49
Cr4zyFl4mes

#6 Amigo65: Mám to stejně. Vizuálně super, zbytek celkem průměr, ale ta premisa je opravdu zajímavá.

17.10.2021 | 21:44:13
enterprise

Doufám že nečekáte že to bude podle knih. To je asi nereálny vzhledem k tomu jak je to napsaný. Já bych to nesoudil dokud nevíme kam to směřuje.

5.11.2021 | 23:40:54
enterprise

Ačkoli já asi tušim. Kdo si myslí že invictus skočí k terminu?

5.11.2021 | 23:43:01
FaithZombie

Po shlédnutí pěti epizod je pro mě poměrně překvapením, že je úspěšnost taková, že si seriál vysloužil druhou řadu. Vizuálně je to pecka a muselo to stát nekřesťanský peníz, ale v ostatních ohledech to často při nejmenším pokulhává. Knihou jsem nepolíbená, ale díky seriálu jsem se rozhodla, že tomu dám šanci. Je poznat, že v příběhu se skrývá zajímavá nosná myšlenka, kterou ale tvůrci celkem úspěšně mrzačí. Zatím to vypadá, že díky špatnému seriálu jsem alespoň narazila ne nějaké kvalitní čtení :D

14.11.2021 | 16:00:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Leap

cz100%
DOKONČENO

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Foundation

Nepřehlédněte

Přinášíme vám novinky o seriálu Foundation

Přinášíme vám novinky o seriálu Foundation

V následujícím článku se dozvíte, kde přesně se seriál natáčel, kdy přesně bychom měli seriál očekávat na streamovací platformě Apple TV+ nebo kolika epizod se v první řadě či v celém seriálu do budoucna dočkáme.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Sociální odkazy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama