Halt and Catch Fire (Halt and Catch Fire - PC Rebelové)
93/100 - 51×

Halt and Catch Fire(Halt and Catch Fire - PC Rebelové)

80. léta 20. století. Vizionář vytváří tým, který se má podílet na výrobě revolučního osobního počítače. V sázce jsou peníze, přátelství i vlastní ega.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | AMC | 43 minut
žánr
Drama, Historický
hrají
Lee Pace (Joe MacMillan), Scoot McNairy (Gordon Clark), Mackenzie Davis (Cameron Howe), Kerry Bishé (Donna Clark), Toby Huss (John Bosworth)

Halt and Catch Fire

Halt and Catch Fire je dobové drama zasazené do 80. let, kdy započala velmi důležitá kapitola pro výpočetní techniku a svět informačních technologií jako takových. Příběh začíná u vizionáře jménem Joe MacMillan (Lee Pace), který chce udělat díru do světa. Bohužel postrádá technické dovednosti, proto se rozhodne oslovit Gordona Clarka (Scoot McNairy), řadového pracovníka ve firmě Cardiff Electric v americkém Texasu. Nápad zní prostě; postavit ten nejlepší osobní počítač na trhu s dvojnásobným výkonem za poloviční cenu. To však ve finále nebude vůbec snadné a bude třeba překonat různé potíže, ať už finanční, technologické či osobní.

(Zdroj: AMC)


Do týmu je přibrána i nadějná studentka Cameron Howeová (Mackenzie Davis), která je mezi svými druhy outsiderem s hlavou plnou nápadů, jak změnit svět. Do tohoto světa je vtažena i Donna Clarková (Kerry Bishé), Gordonova manželka s nevyužitým potenciálem, a John Bosworth (Toby Huss), jeden z vedoucích pracovníků v Cardiff Electric. Svět IT si projde vlnou změn a i počítačová revoluce bude mít své oběti, vítěze i poražené.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Raiden123

Ja som sa tak trochu videl v tomto seriali,vzdy skumat tu dalsiu zaujimavu vec okolo technologie pocitacov,ako poskladat prvy pocitac,ako nainstalovat operacny system,urobit zakladne opravy i ked na to niesom expert.

Len teraz uz je to tak,ze technologia je tak inovovana,ze malo koho zaujima co bolo moderne tak pred viac ako dvoma rokmi,ale zaroven mi to dava pocit ako v niecom ludia upadaju i ked zdanlivo napreduju,v niecom je to nespravne,len neviem na to prist co to je,nemam pre to spravny vyraz,ako to pomenovat,mozno totalna zavislost na elektrine,ktora sa len zvysuje.

27.8.2022 | 22:08:13
Shadowborn

Tohoto seriálu je opravdu velká škoda :(

31.1.2019 | 21:57:51
RaDeOs

Perfektní od začátku do konce.

12.11.2017 | 15:05:32
jaems

Nadšení od prvního dílu, filozofické a praktické otázky při vývoji pc a internetu ve společnosti, kterou si právě ochočil dvojník stevena jobse… elektro osumdesátky říznuté tronem :)

29.5.2015 | 19:59:57
jajush

Lee Pace má prostě charisma! 80% dávám, protože tohle téma „počítačů“ mě moc nebere.

6.1.2015 | 21:36:49

10 důvodů

Proč byste měli sledovat Halt and Catch Fire?

Proč byste měli sledovat Halt and Catch Fire?

Co kdybychom vám řekli, že existuje jeden výborný seriál od stanice, která stojí za hity jako Breaking Bad a Mad Men? Co kdybychom vám řekli, že kritici si jej nemohou dostatečně vynachválit? A co kdybychom vám řekli, že ho i přesto téměř nikdo nezná? Představujeme vám Halt and Catch Fire.

Reklama

Síťujeme

Filtr seriálů
Reklama