Hellboy
67/100 - 14×

Hellboy

Jeden z nejslavnějších hrdinů společnosti Dark Horse Comics se po desetileté odmlce vrací na plátna kin. S tváří Davida Harboura bude nový Anung un Rama navazovat na úspěch dvou del Torových dílů.

USA | 2019 | Vysílá se
vysílání
1 sezóna | | 120 minut
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
David Harbour, Jack Kesy, Ron Perlman (Hellboy), Milla Jovovich (Nimue), Ian McShane, John Hurt (Profesor Broom), Sasha Lane (Alice Monaghan), Daniel Dae Kim (Benjamin Daimio)

Hellboy to zkusí v dalším rebootu

Hellboy to zkusí v dalším rebootu

Od posledního pokusu zadaptovat kultovní komiksovou sérii Mika Mignoly uplynula čtyři léta. Režisér Brian Taylor nyní připravuje zcela nový restart. A to bez Davida Harboura nebo Rona Perlmana.

1 10
18.2.2023

A je to tu znovu! První Hellboy z roku 2004, který se z velké části natáčel v Praze (vzpomeňme třeba na Úřad paranormálního výzkumu a obrany na Vítkově), zaznamenal mezi fanoušky úspěch a Ron Perlman byl mnohými považován za vůbec nejlepší volbu na roli Anung Un Ramy. Režisér Guillermo del Toro o čtyři roky později poslal do kin druhý díl, na jehož konci sliboval vypuknutí apokalypsy. Bohužel, i když se del Toro s Perlmanem dlouho snažili prosadit i trojku, studio jim nikdy nevyšlo vstříc. Vzhledem k tomu, že del Toro následně získal několik prestižních ocenění (včetně Oscarů) za své další projekty, nejednalo se v případě zrušení trojky o moudré rozhodnutí.

Perlman je ochoten trojku udělat, pravděpodobně se ale nedočká. Foto: Universal Pictures

Namísto třetího filmu od del Tora se nakonec Hellboy objevil v roce 2019 s novou tváří. V podání Davida Harboura a v režii Neila Marshalla se ovšem pekelnému synovi znovu vůbec nedařilo. CGI připomínalo devadesátá léta a od krachu filmu nepomohlo ani velice slušné herecké obsazení – vedle Harboura se objevili třeba Milla Jovovich nebo Ian McShane. I když potitulkové scény slibovaly příchod Aba Sapiena, Humra Johnsona i Kostěje Nesmrtelného, sequelu jsme se už nikdy nedočkali.

Reboot nabídl céčkovou podívanou, která v kinech propadla. Foto: Lionsgate

Na scénu proto nyní přichází režisér „velkofilmu“ Ghost Rider: Spirit of Vengeance, Brian Taylor, který by měl Hellboye znovu zrebootovat. Studio Millennium Media mu přidělilo režijní pozici u projektu prozatím nazvaném Hellboy: The Crooked Man. Název evokuje minisérii z roku 2008, která následně spolu s dalšími příběhy vyšla v desáté knize hellboyovské série (u nás jako Paskřivec a další příběhy), zda ale ve filmu samotném Paskřivce uvidíme, zůstává nejisté. Novinka zatím nemá jisté datum premiéry, podle zpráv webu DiscussingFilm navíc Millennium chce projekt prodat nějaké movitější streamovací službě. Ve hře jsou údajně Amazon Prime Video, Netflix či Peacock.

Podíváte se na další reboot Hellboye?

Diskuze /3

Kafka Tamura

A po tomto dalším bytečném rebotu natočí do pár roků další a v něm otevřou paralelní světy a budou tam všichni Hellboyové počínaje Perlmanem?

18.2.2023 | 23:17:55
ACURRY33

Rozhodnutí předat žezlo režisérovi druhého ghost ridera je zároveň rozsudek dalšího hrobu při tuto úžasnou postavu. Bože proč. Prooooč. Pokud nedokáží pokračovat v úspěšném del Torově Hellboyovi tak ať to rovnou hodí do koše. Rebooty jsou smrtí jakékoliv původní snahy.

19.2.2023 | 18:27:30
RagnarokCzD

Já to nechápu … máme tady skvělýho režiséra s mnoha oceněníma a fantastickýho herce, který to udělat chtěj … ale nemůžou.

A pak tady máme přinejlepším průměrnýho ňoumu, kterej už nejednu věc docela podělal … a kterej do toho natáhne bůhví koho a udělá s tím bůhví co … a tomu to dáme? :D

Jako, jasně … ten ňouma to asi udělá levnějc, ale jak pak můžeme čekat bůhvíjaký úspěchy? :D

19.2.2023 | 22:30:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Hellboy

Originální název: Hellboy
Premiéra: 12. dubna 2019 (USA), 11. dubna 2019 (Česko)
Režie: Neill Marshall
Scénář: Andrew Cosby
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: David Harbour (Hellboy), Ian McShane (Profesor Broom), Milla Jovovich (Nimue), Penelope Mitchell (Ganeida), Sasha Lane (Alice Monaghan), Daniel Dae Kim (Benjamin Daimio), Thomas Haden Church (Humr Johnson), Stephen Graham (Gruagach), Brian Gleeson (Merlin), Mark Stanley (král Artuš)
Stopáž: 121 min. 

Nejlepší filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Nepřehlédněte

V čem by se měl nový Hellboy lišit od del Torova

V čem by se měl nový Hellboy lišit od del Torova

Premiéra nové inkarnace slavného pekelníka se blíží a v našem dnešním článku si připomeneme, čím vším by se měla lišit od dřívějších adaptací režiséra Guillerma del Tora.

Fotky

Fotky

Filtr seriálů
Reklama