Knightfall (Soumrak templářů)
82/100 - 66×

Knightfall(Soumrak templářů)

Ve křížových výpravách se proslavili především templáři, jejichž víra jim pomohla přežít ty nejtěžší chvíle jejich života. Zániku však nedokázali uprchnout v nechvalně známý den, který přišel v pátek třináctého.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | History | 43 minut
žánr
Akční, Drama, Historický
hrají
Tom Cullen (Landry), Sam Hazeldine (Godfrey), Simon Merrells (Tancrede), Pádraic Delaney (Gawain), Ed Stoppard (Filip IV.), Olivia Ross (Jana), Julian Ovenden (William de Nogaret), Sabrina Bartlett (Izabela), Bobby Schofield (Parsifal), Jim Carter (Bonifác VIII.), Mark Hamill (Talus), Tom Forbes (Ludvík), Clementine Nicholson (Markéta Burgundská)

Filip IV.

Filip IV.

Král Francie, jehož můžeme také znát pod přídomkem Sličný, z dynastie Kapetovců.

Sezóny 2
2017 - 2019

Základní informace

Francouzský král proslul zejména svým vzhledem, díky kterému získal přídomek Sličný. V historii po sobě ale chtěl zanechat mnohem hlubší stopu. Snažil se být dobrým manželem i králem. Pokouší se řídit členy své rodiny a zároveň mít pod palcem záležitosti státu i politiky, které jsou nezbytné pro to, aby říše prosperovala.

Doufá, že bude dobrým panovníkem, který z Francie učiní největší a nejmocnější říši v Evropě.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Boylen

A lidi si myslí, že je záporák? Vždyť on je ten, kdo byl zrazen! Jestli je v tomhle seriálu nějaká kladná postava je to král Filip.

22.2.2018 | 23:58:00
Grayyitheyerouh

Chcanka

9.2.2018 | 22:17:47
LeneWillhill

No fuj, po dnešní epizodě k němu mám ještě větší odpor. Zlatý Ludvík z Mušketýrů.

8.2.2018 | 11:14:49
Arne

Postava Filipa IV. Pekného je zahraná dobre, no je úplne odlišná od reálnej predlohy. Kto očakáva skutočného kráľa Filipa IV. Pekného a aspoň minimum z toho čo sa dozvedel na hodinách dejepisu bude rozhodne sklamaný. Tvorcovia Knightfall z neho totiž spravili dobrého kráľa plného lásky, priateľstva a hĺuposti… Pôsobí dosť obmedzene a spomalene a ak spraví niečo zlé, vlastne on za to ani nemôže, len bol chudácik ovplyvnený zlým Nogaretom… Škoda, lebo tento kráľ sa dal krásne zahrať a stvárniť ak by bol jeho predlohou skutočný Filip IV. Pekný a nie nejaký výmysel scenáristu a režiséra, no to sa dá povedať o celom seriáli, ktorý mal veľký potenciál, no bol zabitý popieraním histórie a pretvorením na romantickú detektívku a Indiana Jonesa…

28.1.2018 | 13:49:27
WILLIAM_MOINSPIELD

ale notak, rozhodně příjemnější než Pairsifal.

5.1.2018 | 8:58:55

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama