Outcasts (Vyděděnci)
73/100 - 21×

Outcasts(Vyděděnci)

Lidstvo bojuje o přežití na cizí planetě ve zbrusu novém sci-fi od BBC.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 59 minut
hrají
Jamie Bamber (Mitchell Hoban), Liam Cunningham (Richard Tate), Hermione Norris (Stella Isen),

Outcasts

Píše se rok 2040 a na planetě Carpathia očekává skupina průkopníků poslední raketoplán, který k nim míří ze Země. Co jim asi přiváží? Přátele, jejich milované? Nezbytné zásoby? Stali se prvními, kteří osídlili nový svět a nyní mají příležitost začít svůj život znovu. Od začátku, daleko od domova, daleko za svou minulostí. Snaží se vyvarovat chyb, které udělali na Zemi a úpěnlivě chrání to, co na své domovské planetě vybudovali. Jenže netuší, že se kolem nich plíží nebezpečí…

Skupina odvážných průkopníků čelí jedinečné příležitosti – šanci vybudovat novou a lepší budoucnost na jiné planetě. Usadili se ve městě Forthaven na planetě Carpathia, jsou oddáni své práci, jistí svými ideály a do budoucnosti hledí s optimismem. Tvrdě pracují, aby zachovali to, co si vybudovali na planetě, kterou nyní považují za svůj domov. Přijímají všechny výzvy, které s budováním nového začátku, přicházejí.


Země už není taková, jak ji my známe. Postihla ji pohroma, nejspíše ekologického charakteru, možná třetí světová válka. Její obyvatelé se bouřili, nebylo zde bezpečno a nejlepší nadějí na zachování lidstva bylo přesídlení na novou planetu. Transportér CT-1 s prvními kolonisty odletěl již před 15 lety.

Jedná se o rozličnou skupinu jednotlivců, kteří nechali svůj starý život za sebou. Vedeni prezidentem Richardem Tatem k lepším zítřkům. Dostali druhou šanci na život, aby vytvořili společnost daleko od domova, přátel, rodiny… i své minulosti.

Planeta jim skýtá jak možnost cesty ke zkáze, tak i k vykoupení. Zatímco se snaží vyhnout se chybám, které učinili na Zemi, nemohou se vyhnout úskalím lásky, chamtivosti, chtíče, ztráty a touhy po těch, které opustili.

Zatímco spolu žijí a pracují, zjišťují, že Carpathia není jen tak obyčejná planeta. Cosi záhadného se plíží kolem nich a křehký mír Forthavenu je v ohrožení.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
choudys

endymionova věta: …seriál, který se mohl vyvíjet velmi zajímavým směrem…

je přesná! Šílená dějová kombinace. Kdyby naznačili co na Carpathii doopravdy je, pak spustili z orbitu tu nejspíše militantní posádku, a pak ukázali, že se Carpathie bojí těchto tvorů s destruktivní a násilnou povahou, a zničila by tuto hrozbu. Nechala žít pospolu tu osádku okolo Tatea, klonů, aspol na své planetě, to by byl ten správný impuls natočit druhou sérii o sžití této entity a ostatníma. Bohužel se nestalo. S takto mnou popsanou dějovou linkou by to stálo zato! Opravdová škoda.

19.8.2019 | 22:42:29
Daydreamer54

Endymion to vystihl zcela přesně!

14.6.2015 | 13:23:39
endymion

Nedoceněný a bohužel předčasně ukončený seriál, který se mohl vyvíjet velmi zajímavým směrem.

14.10.2014 | 19:08:36
darkHannibal

Slibně to vypadalo ale ta vlezlá levičácká propaganda mi to úplně znechutila. Nedokoukal jsem.

14.9.2014 | 21:59:29
Saibot

Neviem pochopit, ako je mozne, ze serial v najlepsom skoncil, pokracovanie v plane bolo, ale BBC sa rozhodlo v seriali nepokracovat, co sklamalo velke mnozstvo fanusikov po celom svete, niektori dokonca pisali peticie, lebo serial ostal totalne otvoreny, vlastne skoncil, ked sa len zacinal… Sidce herci (hlavne teda herecky) mi boli nesympaticki, ale serial samotny bol velmi zaujimavy. Velka skoda, ze to pokracovanie nebude. 95%

4.2.2014 | 16:34:27
Kothy

Zajimavy sci-fi serial :)

5.9.2013 | 21:57:00

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama