Penny Dreadful Popis

Penny Dreadful

Penny Dreadful

Scenárista John Logan a režisér Sam Mendes (oba dva se podíleli na bondovce Skyfall) se opět spojili, tentokrát v televizi. A se svým hororovým seriálem zamířili rovnou do Londýna přelomu 19. a 20. století, kde oživili klasické postavy jako jsou Dorian Gray či Viktor Frankenstein.

Název seriálu je odvozen od laciných fantaskních a hororově laděných a krátkých příběhů, které v Británii vycházely během 19. století. Byly tištěny na nepříliš kvalitním papíře a určeny hlavně mladším generacím z dělnické třídy, které si jej mohly dovolit – odtud název „penny“.

Seriál má hvězdné obsazení:


  • Timothy Dalton (Chuck, Licence to Kill) v roli sira Malcolma, otrlého afrického výzkumníka a cestovatele.
  • Eva Green (Camelot, Casino Royale) v neznáme roli.
  • Josh Hartnett (Pearl Harbor, 30 Days of Night) v neznámé roli.
  • Helen McCrory (Skyfall, Harry Potter) v roli spiritualistky Madame Kali.
  • Harry Treadaway (The Lone Ranger) v roli doktora Viktora Frankensteina.
  • Billie Piper (Doctor Who) v roli irské imigrantky Brony Croft.
  • Danny Sapani (Misfits) v roli Sembeneho, afrického válečníka a přítele sira Malcolma.
  • Simon Russell Beale (The Hollow Crown) v roli Ferdinanda Lylea, excentrického egyptologa.

Seriál sleduje osudy ženy Vanessy Ives, která je pro své zvláštní schopnosti velice výjimečná. Kromě toho, že se snaží dopátrat pravdy o své minulosti, je také spletena dohromady se svým přítelem sirem Malcolmem, tajuplným Ethanem Chandlerem a svůdným Dorianem Grayem. Tito hrdinové společně s doktorem Frankensteinem se snaží proklestit svou vlastní cestu životem plným démonů, kteří mají často velmi lidskou podobu. Největší démony totiž každý z hrdinů skrývá sám v sobě.

Stanice Showtime odvysílala první řadu seriálu na jaře 2014. Seriál získal několik cen, kritici jej chválí zejména pro jeho vynikající výpravu a hudební doprovod.

Thumbnail Play icon

FOTO: Showtime

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Penny Dreadful ma od prvého momentu ohúril svojou výdatnou a hutnou atmosférou, ktorá nemá v tejto podobe obdoby. Je to ozaj neskutočne atmosférická a nervydrásajúca podívaná, ktorá sa zaryje divákovi až do morku kostí. Tón je vyslovene temný a nálada až depresívne ponurá. Seriál rozhodne okúzli svojou desivou štylizáciou a estetikou, ktorá predovšetkým srší z gotického pôdorysu prostredia viktoriánskeho Londýna. Ide o samotnú esenciu gotického žánru ako takého, viac gotické fantasy či horror skutočne nikde inde nenájdete. V príbehu sa vyskytujú ikonické gotické postavy, ako napríklad Dracula, Dr. Victor Frankenstein a jeho monštrum, Dorian Gray, Dr. Jekyll, Mr. Hyde, Jack Rozparovač, či Van Helsing. A u toho všetkého stojí gotická kráľovná, prekrásna Eva Green a jej úžasná Vanessa Ives.

30.11.2021 | 23:34:49
zombieficator

sleduji druhou sérii a zatím to fakt vypadá hodně dobře-super atmosféra!!!!

7.4.2020 | 11:54:07
zuzanashillanovak

Bezkonkurenční.

19.10.2019 | 1:40:24
Xaiiia

Zajímavý a originální seriál.

11.9.2018 | 19:28:08
Onlajn

Velmi příjemné překvapení. Jen je škoda, že takových seriálů není více.

20.6.2018 | 18:15:05
PRINC180

Mě se celý serial líbil hlavně Eva Green.

21.4.2018 | 23:16:16
vobluda777

serial kazdou seriou lepsi a lepsi… skoncil v pravy cas… super!

30.12.2017 | 17:40:34
Pretending

nej :)

12.2.2017 | 11:34:22
adrijka

Tento seriál je úžastný. Odporúčam milovníkom klasiky ako Dracula, Dr. Jekyll Mr. Hyde, Frankenstein, Dorian Gray atd. V prvej sérii úžastný príbeh o neštastnej láske, živote, priateľstve, posadnutosti diablom korunovaný príbehom o Dracukovi. Herečka v hlavnej úlohe je fantastická, priam neprekonateľná. Jej výkony sú neskutočné a musím ju obdivovať. Spolu s príbehom, ktorý na prvé zhliadnutie seriálu musíte hltať nestíhate vnímať nádherné detaily starého anglického viktorianského štýlu. Pre milovníkov 19. storočia. Všetko je reálne a priam neskutočne prevedené do posledného detailu. Skúste si ho pozrieť este raz, lebo jeden krát nestačí a vnímajte všetky tie krásy exteriérov a interiérov a detailov, kostýmov. Dokonalá práca, umelecké dielo, ktoré sa len tak nevidí.

25.6.2016 | 15:46:39
Ary14

Jeden z mála seriálů, který je s přibývajícími sériemi lepší a lepší.

24.5.2016 | 14:59:06

Třetí řada

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

Třetí řadu hororového Penny Dreadful uvidíme už příští rok a její natáčení už samozřejmě začalo. V nových epizodách uvidíme kromě starých známých taky nové herce a jednu divácky úspěšnou postavu z druhé řady. Ta se objevila na prvním oficiálním snímku z natáčení.

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Reklama

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás