Penny Dreadful
90/100 - 239×

Penny Dreadful

Scenárista John Logan a režisér Sam Mendes (oba dva se podíleli na bondovce Skyfall) se opět spojili, tentokrát v televizi. A se svým hororovým seriálem zamířili rovnou do Londýna přelomu 19. a 20. století, kde oživili klasické postavy jako jsou Dorian Gray či Viktor Frankenstein.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Hororový, Mysteriózní
hrají
Eva Green (Vanessa Ives), Josh Hartnett (Ethan Chandler), Timothy Dalton (Sir Malcolm Murray), Harry Treadaway (Viktor Frankenstein), Rory Kinnear (Monstrum), Helen McCrory (Evelyn Poole), Billie Piper (Brona 'Lily' Croft), Simon Russell Beale (Ferdinand Lyle),

Penny Dreadful

Název seriálu je odvozen od laciných fantaskních a hororově laděných a krátkých příběhů, které v Británii vycházely během 19. století. Byly tištěny na nepříliš kvalitním papíře a určeny hlavně mladším generacím z dělnické třídy, které si jej mohly dovolit – odtud název „penny“.

Seriál má hvězdné obsazení:


  • Timothy Dalton (Chuck, Licence to Kill) v roli sira Malcolma, otrlého afrického výzkumníka a cestovatele.
  • Eva Green (Camelot, Casino Royale) v neznáme roli.
  • Josh Hartnett (Pearl Harbor, 30 Days of Night) v neznámé roli.
  • Helen McCrory (Skyfall, Harry Potter) v roli spiritualistky Madame Kali.
  • Harry Treadaway (The Lone Ranger) v roli doktora Viktora Frankensteina.
  • Billie Piper (Doctor Who) v roli irské imigrantky Brony Croft.
  • Danny Sapani (Misfits) v roli Sembeneho, afrického válečníka a přítele sira Malcolma.
  • Simon Russell Beale (The Hollow Crown) v roli Ferdinanda Lylea, excentrického egyptologa.

Seriál sleduje osudy ženy Vanessy Ives, která je pro své zvláštní schopnosti velice výjimečná. Kromě toho, že se snaží dopátrat pravdy o své minulosti, je také spletena dohromady se svým přítelem sirem Malcolmem, tajuplným Ethanem Chandlerem a svůdným Dorianem Grayem. Tito hrdinové společně s doktorem Frankensteinem se snaží proklestit svou vlastní cestu životem plným démonů, kteří mají často velmi lidskou podobu. Největší démony totiž každý z hrdinů skrývá sám v sobě.

Stanice Showtime odvysílala první řadu seriálu na jaře 2014. Seriál získal několik cen, kritici jej chválí zejména pro jeho vynikající výpravu a hudební doprovod.

Thumbnail Play icon

FOTO: Showtime

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Penny Dreadful ma od prvého momentu ohúril svojou výdatnou a hutnou atmosférou, ktorá nemá v tejto podobe obdoby. Je to ozaj neskutočne atmosférická a nervydrásajúca podívaná, ktorá sa zaryje divákovi až do morku kostí. Tón je vyslovene temný a nálada až depresívne ponurá. Seriál rozhodne okúzli svojou desivou štylizáciou a estetikou, ktorá predovšetkým srší z gotického pôdorysu prostredia viktoriánskeho Londýna. Ide o samotnú esenciu gotického žánru ako takého, viac gotické fantasy či horror skutočne nikde inde nenájdete. V príbehu sa vyskytujú ikonické gotické postavy, ako napríklad Dracula, Dr. Victor Frankenstein a jeho monštrum, Dorian Gray, Dr. Jekyll, Mr. Hyde, Jack Rozparovač, či Van Helsing. A u toho všetkého stojí gotická kráľovná, prekrásna Eva Green a jej úžasná Vanessa Ives.

30.11.2021 | 23:34:49
zombieficator

sleduji druhou sérii a zatím to fakt vypadá hodně dobře-super atmosféra!!!!

7.4.2020 | 11:54:07
zuzanashillanovak

Bezkonkurenční.

19.10.2019 | 1:40:24
Xaiiia

Zajímavý a originální seriál.

11.9.2018 | 19:28:08
Onlajn

Velmi příjemné překvapení. Jen je škoda, že takových seriálů není více.

20.6.2018 | 18:15:05
PRINC180

Mě se celý serial líbil hlavně Eva Green.

21.4.2018 | 23:16:16
vobluda777

serial kazdou seriou lepsi a lepsi… skoncil v pravy cas… super!

30.12.2017 | 17:40:34
Pretending

nej :)

12.2.2017 | 11:34:22
adrijka

Tento seriál je úžastný. Odporúčam milovníkom klasiky ako Dracula, Dr. Jekyll Mr. Hyde, Frankenstein, Dorian Gray atd. V prvej sérii úžastný príbeh o neštastnej láske, živote, priateľstve, posadnutosti diablom korunovaný príbehom o Dracukovi. Herečka v hlavnej úlohe je fantastická, priam neprekonateľná. Jej výkony sú neskutočné a musím ju obdivovať. Spolu s príbehom, ktorý na prvé zhliadnutie seriálu musíte hltať nestíhate vnímať nádherné detaily starého anglického viktorianského štýlu. Pre milovníkov 19. storočia. Všetko je reálne a priam neskutočne prevedené do posledného detailu. Skúste si ho pozrieť este raz, lebo jeden krát nestačí a vnímajte všetky tie krásy exteriérov a interiérov a detailov, kostýmov. Dokonalá práca, umelecké dielo, ktoré sa len tak nevidí.

25.6.2016 | 15:46:39
Ary14

Jeden z mála seriálů, který je s přibývajícími sériemi lepší a lepší.

24.5.2016 | 14:59:06

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Třetí řada

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

Třetí řadu hororového Penny Dreadful uvidíme už příští rok a její natáčení už samozřejmě začalo. V nových epizodách uvidíme kromě starých známých taky nové herce a jednu divácky úspěšnou postavu z druhé řady. Ta se objevila na prvním oficiálním snímku z natáčení.

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama