Penny Dreadful Postavy

Postavy

 • Vanessa Ives

  Vanessa Ives

  Velmi vyrovnaná a záhadná Vanessa je svůdná kráska plná tajemství a nebezpečí. Je vysoce všímavá a v podstatě i jasnozřivá, pracuje jako médium. Její nadpřirozené schopnosti jsou skutečně silné, dosti nápomocné – hlavně pro sira Malcolma – ale také je nese jako velmi těžké břemeno. Věří na své vnitřní démony, které ohrožují její duši i její život.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Ethan Chandler

  Ethan Chandler

  Okouzlující Američan Ethan se ztratí v těch nejtemnějších koutech viktoriánského Londýna, když jej sir Malcolm požádá o pomoc. Protože svým šarmem vždy přitahoval ženy, i v Británii okouzlí jednu ze zástupkyň něžného pohlaví – irskou imigrantku Bronu Croft s tajuplnou minulostí. I za Ethanovýma krásnýma očima se ale skrývají tajemství. Sám totiž před něčím utíká.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Viktor Frankenstein

  Viktor Frankenstein

  Doktor Frankenstein je spíše romantickým básníkem než chirurgem. Má citivou a jemnou duši, kterou fascinují záhady života a smrti. Zasvětil svůj život hledáním jádra života a pro své vědecké účely obětoval úplně všechno. Netuší ale, že si hraje s ohněm.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Dorian Gray

  Dorian Gray

  Ohromně bohatý mladík jménem Dorian Gray je až znepokojivě krásný. Jeho pleť úplně září zlatavým mládím. Je však morálně zpustlý a zhýralý a jeho lehkovážná povaha balancuje na hranici nebezpečí. Nic ho netrápí a nic pro něj není příliš riskantní. A k riskantním situacím ho to naopak velice táhne.

  Sezóny 2
  2014 - 2015
 • Ferdinand Lyle

  Ferdinand Lyle

  Výstřední egyptolog a znalec starověku, který pomáhá siru Malcolmovi a Vanesse Ives v odhalování minulosti a vysvětlování mytického pozadí temných sil, které probleskují současným světem. Sám Lyle, čestný člen Britského muzea ale není žádný svatoušek.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Sembene

  Sembene

  Sembene je Afričan, který slouží siru Malcolmovi jako strážce, služebník a důvěrník. Jeho tvář je zvrásněna rituálními jizvami a jeho charakter zastřen rouškou tajemna. Sám se také prokáže jako velice cenný společník na Malcolmově cestě za nápravou.

  Sezóny 2
  2014 - 2015
 • Sir Malcolm Murray

  Sir Malcolm Murray

  Otrlý africký průzkumník sir Malcolm se vydává na další výpravu s tentokrát velmi osobním podtextem. Za svou dobrodružnou kariéru už zaplatil velkou cenu a jeho domov plný neskutečných suvenýrů z cen postrádá někoho blízkého, kdo by se nad jeho úlovky mohl radovat s ním. Nyní se proto s pomocí Vanessy rozhodne napravit všechny škody, které v minulosti napáchal.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Monstrum

  Monstrum

  Výtvor Viktora Frankensteina. Umělý člověk sešitý z končetin a orgánů mrtvol, přivedený k životu k elektřinou. Frankensteinovo monstrum je výsledek dlouholeté práce mladého lékaře posedlého hledáním zdroje života i smrti. Má několik podob a ne všechny uznávají Viktora jako svého pána. Ba právě naopak.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Brona 'Lily' Croft

  Brona 'Lily' Croft

  Chudá imigrantka z irského Belfastu přijela do Londýna, aby unikla své temné minulosti. Přesto si však na druhý ostrov přinese svou zákeřnou nemoc tuberkulózu, se kterou se musí vypořádat. Přestože její křestní jméno v galštině znamená „smutek“, je velice milá, oduševnělá a eroticky vitální. Vytvořila si také pouto s Ethanem Chandlerem, který je pro ni ochoten udělat cokoliv.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Evelyn Poole

  Evelyn Poole

  Spiritualistka a médium z Londýna. Dokáže vyvolávat mrtvé a rozumí okultismu a černé magii. Přestože se zdá být pouze neškodnou ženou, kterou si zvou bohatí lidé jako oživení na své večírky, je ve skutečnosti mnohem silnější a temnější, než se na první pohled zdá. A přezdívá si Madame Kali.

  Sezóny 2
  2014 - 2015

Třetí řada

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

Třetí řadu hororového Penny Dreadful uvidíme už příští rok a její natáčení už samozřejmě začalo. V nových epizodách uvidíme kromě starých známých taky nové herce a jednu divácky úspěšnou postavu z druhé řady. Ta se objevila na prvním oficiálním snímku z natáčení.

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Reklama

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás