Penny Dreadful
90/100 - 240×

Penny Dreadful

Scenárista John Logan a režisér Sam Mendes (oba dva se podíleli na bondovce Skyfall) se opět spojili, tentokrát v televizi. A se svým hororovým seriálem zamířili rovnou do Londýna přelomu 19. a 20. století, kde oživili klasické postavy jako jsou Dorian Gray či Viktor Frankenstein.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Hororový, Mysteriózní
hrají
Eva Green (Vanessa Ives), Josh Hartnett (Ethan Chandler), Timothy Dalton (Sir Malcolm Murray), Harry Treadaway (Viktor Frankenstein), Rory Kinnear (Monstrum), Helen McCrory (Evelyn Poole), Billie Piper (Brona 'Lily' Croft), Simon Russell Beale (Ferdinand Lyle),

Postavy

 • Vanessa Ives

  Vanessa Ives

  Velmi vyrovnaná a záhadná Vanessa je svůdná kráska plná tajemství a nebezpečí. Je vysoce všímavá a v podstatě i jasnozřivá, pracuje jako médium. Její nadpřirozené schopnosti jsou skutečně silné, dosti nápomocné – hlavně pro sira Malcolma – ale také je nese jako velmi těžké břemeno. Věří na své vnitřní démony, které ohrožují její duši i její život.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Ethan Chandler

  Ethan Chandler

  Okouzlující Američan Ethan se ztratí v těch nejtemnějších koutech viktoriánského Londýna, když jej sir Malcolm požádá o pomoc. Protože svým šarmem vždy přitahoval ženy, i v Británii okouzlí jednu ze zástupkyň něžného pohlaví – irskou imigrantku Bronu Croft s tajuplnou minulostí. I za Ethanovýma krásnýma očima se ale skrývají tajemství. Sám totiž před něčím utíká.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Viktor Frankenstein

  Viktor Frankenstein

  Doktor Frankenstein je spíše romantickým básníkem než chirurgem. Má citivou a jemnou duši, kterou fascinují záhady života a smrti. Zasvětil svůj život hledáním jádra života a pro své vědecké účely obětoval úplně všechno. Netuší ale, že si hraje s ohněm.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Dorian Gray

  Dorian Gray

  Ohromně bohatý mladík jménem Dorian Gray je až znepokojivě krásný. Jeho pleť úplně září zlatavým mládím. Je však morálně zpustlý a zhýralý a jeho lehkovážná povaha balancuje na hranici nebezpečí. Nic ho netrápí a nic pro něj není příliš riskantní. A k riskantním situacím ho to naopak velice táhne.

  Sezóny 2
  2014 - 2015
 • Ferdinand Lyle

  Ferdinand Lyle

  Výstřední egyptolog a znalec starověku, který pomáhá siru Malcolmovi a Vanesse Ives v odhalování minulosti a vysvětlování mytického pozadí temných sil, které probleskují současným světem. Sám Lyle, čestný člen Britského muzea ale není žádný svatoušek.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Sembene

  Sembene

  Sembene je Afričan, který slouží siru Malcolmovi jako strážce, služebník a důvěrník. Jeho tvář je zvrásněna rituálními jizvami a jeho charakter zastřen rouškou tajemna. Sám se také prokáže jako velice cenný společník na Malcolmově cestě za nápravou.

  Sezóny 2
  2014 - 2015
 • Sir Malcolm Murray

  Sir Malcolm Murray

  Otrlý africký průzkumník sir Malcolm se vydává na další výpravu s tentokrát velmi osobním podtextem. Za svou dobrodružnou kariéru už zaplatil velkou cenu a jeho domov plný neskutečných suvenýrů z cen postrádá někoho blízkého, kdo by se nad jeho úlovky mohl radovat s ním. Nyní se proto s pomocí Vanessy rozhodne napravit všechny škody, které v minulosti napáchal.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Monstrum

  Monstrum

  Výtvor Viktora Frankensteina. Umělý člověk sešitý z končetin a orgánů mrtvol, přivedený k životu k elektřinou. Frankensteinovo monstrum je výsledek dlouholeté práce mladého lékaře posedlého hledáním zdroje života i smrti. Má několik podob a ne všechny uznávají Viktora jako svého pána. Ba právě naopak.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Brona 'Lily' Croft

  Brona 'Lily' Croft

  Chudá imigrantka z irského Belfastu přijela do Londýna, aby unikla své temné minulosti. Přesto si však na druhý ostrov přinese svou zákeřnou nemoc tuberkulózu, se kterou se musí vypořádat. Přestože její křestní jméno v galštině znamená „smutek“, je velice milá, oduševnělá a eroticky vitální. Vytvořila si také pouto s Ethanem Chandlerem, který je pro ni ochoten udělat cokoliv.

  Sezóny 3
  2014 - 2016
 • Evelyn Poole

  Evelyn Poole

  Spiritualistka a médium z Londýna. Dokáže vyvolávat mrtvé a rozumí okultismu a černé magii. Přestože se zdá být pouze neškodnou ženou, kterou si zvou bohatí lidé jako oživení na své večírky, je ve skutečnosti mnohem silnější a temnější, než se na první pohled zdá. A přezdívá si Madame Kali.

  Sezóny 2
  2014 - 2015

Třetí řada

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

Třetí řadu hororového Penny Dreadful uvidíme už příští rok a její natáčení už samozřejmě začalo. V nových epizodách uvidíme kromě starých známých taky nové herce a jednu divácky úspěšnou postavu z druhé řady. Ta se objevila na prvním oficiálním snímku z natáčení.

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama