Sanctuary (Svatyně)
80/100 - 43×

Sanctuary(Svatyně)

Podivní tvorové, o kterých většina lidí slýchá jen v pohádkách, pověstech a ústavech pro duševně choré, také potřebují místo, kde by mohli žit a složit hlavu, a kde nehrozí nebezpečí jim ani od nich. Doktorka Helen Magnus je proto s malým týmem vyhledává a dobrovolně či nedobrovolně ubytovává ve Svatyni.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Syfy | 44 minut
žánr
Dobrodružný, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Christopher Heyerdahl (Bigfoot), Amanda Tapping (Helen Magnus), Ryan Robbins (Henry Foss), Christopher Heyerdahl (John Druitt), Agam Darshi (Kate Freelander),

Sanctuary

Seriál stanice Syfy Sanctuary nás seznamuje s životním příběhem doktorky Helen Magnusové a zavádí nás do zcela nového světa.

Když byla Helen mladá, spolu se svými přáteli Johnem a Nikolou Teslou objevili během svých studií na Oxfordu prvotní krev, po jejímž vpíchnuti všichni získali výjimečné dary. Zatímco Helen dostala do vínku dlouhověkost, John získal schopnost se teleportovat a jeden z největších vynálezců světa Nikola Tesla se stal upírem.


Nyní, o 150 let později, vede Helen spolu se svou dcerou Ashley útočiště pro tzv. abnormály. Výjimečné bytosti s mnohdy zvláštními schopnostmi, jimiž někdy dokáží ovlivnit celý svět. Upíři vlkodlaci a čarodějky už jsou v seriálech zcela běžnou záležitostí, ale v Sanctuary uvidíte mnohem více. Kromě její dcery Ashley jsou Heleninými věrnými pomocníky vlkodlak Henry, sněžný muž, který je nejlepším komorníkem všech dob, Chlupáč a člověk Will Zimmerman.

Během čtyř řad, které seriál získal, se seznámíme s řadou abnormálů, poznáme nové spojence a nepřátele a zažijeme řadu dobrodružství.

Seriálu by určitě měli dát šanci všichni fanoušci Amandy Tapping, která se nejvíce proslavila rolí Samanthy Carterové v kultovním seriálu Hvězdná brána a seriál Sanctuary je vystavěn právě na ní.

Pro velký úspěch u fanoušků i kritiku seriál získal čtyři řady a v roce 2011 byl se ctí ukončen a jako jeden z mála seriálu se dočkal uzavřeného a velmi dobře pojatého konce.

Nejste si stále jistí, že Sanctuary je ten pravý seriál pro vás? Pak se nechte přesvědčit upoutávkou na první řadu.

Thumbnail Play icon
Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Bouma

Serial bavil napad byl fajn ale to tak vše . Efekty + zelene platno děs herci taky nic moc proto takove hodnocení

6.10.2015 | 16:59:27
darkHannibal

Seriál mám hodně rád. Dobrá hlavní postava, povedené flashbacky do Viktoriánské doby, poutavá jak hlavní dějová linie, tak i epizodní zápletky. Jo a zbožňuji Amandu Tapping.

14.9.2014 | 0:54:40
Samgar

Nějak jsem tomu nepřišel na chuť. Hodnotím po prvních šesti dílech…

12.7.2014 | 11:51:53
Pepe891

Taký po všetkých stránkach priemerný seriál (miestami až trochu nudný) dá sa v pohode pozerať ale nijak zvlášť ma to k nemu neťahalo.

5.6.2013 | 15:42:22

Titulky

Epizoda S04E13: Sanctuary for None 2

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama