Sanctuary (Svatyně)
80/100 - 43×

Sanctuary(Svatyně)

Podivní tvorové, o kterých většina lidí slýchá jen v pohádkách, pověstech a ústavech pro duševně choré, také potřebují místo, kde by mohli žit a složit hlavu, a kde nehrozí nebezpečí jim ani od nich. Doktorka Helen Magnus je proto s malým týmem vyhledává a dobrovolně či nedobrovolně ubytovává ve Svatyni.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Syfy | 44 minut
žánr
Dobrodružný, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Christopher Heyerdahl (Bigfoot), Amanda Tapping (Helen Magnus), Ryan Robbins (Henry Foss), Christopher Heyerdahl (John Druitt), Agam Darshi (Kate Freelander),

Helen Magnus

Helen Magnus

Doktorka Helen Magnus je přes 160 let stará anglická lékařka a vědecká badatelka, která věnovala celý svůj život lovu a ochraně takzvaných „abnormálů“, poté co ji do svého soukromého výzkumu zasvětil její otec Gregory Magnus.

Helen se narodila ve viktoriánské Anglii a byla jednou z prvních žen, která se stala na Londýnské Royal College of Surgeons doktorkou a vědkyní. Během studií se spřátelila a spojila s Johnem Druittem, Nikolou Teslou, Jamesem Watsonem a Nigelem Griffinem do skupiny známé jako Pětice (The Five), který se věnoval výzkumu abnormálů. Byla první, která si vzala injekci se vzorkem čisté upíří krev, který ji poskytl dar dlouhověkosti a od té doby nezestárla ani o den.

Helen později navázala bližší vztah s kolegou z Pětice Druittem, a dokonce byli i krátce zasnoubeni, než se dověděla o jeho nové schopnosti, kterou díky upíří krvi získal a stal se z něj tak sériový vrah. Dokonce spolu zplodili dceru Ashley, kterou vycvičila, aby šla v jejích šlépějích. Když však vinou Cabalu Ashley umírá, ocitá se Helen v období deprese a snaží se najít lék na svou nesmrtelnost.

Helen ve Starém městě postavila Svatyni, kde mohou najít útočiště všichni tvorové bez rozdílu, zatímco je studuje a snaží se jim pomoci. Protože však všichni abnormálové nejsou přátelští, vydává se Helen i s jejím týmem – dcerou Ashley, geekem Henrym, nováčkem Willem či později s bývalou podvodnicí Kate – do ulic města a dál, kde jsou odchyceni a bezpečně dopraveni do Svatině, kde je o ně dobře postaráno.

Foto: Syfy

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Pepe891

Amanda Tapping konečne dostala svoj vlastný seriál a nosnú postavu okolo ktorej sa točí celý seriál (Helen Magnusová) po postave Samanty Cartrovej zo Stargate si to určite zaslúžila.Naj­kľúčovejšia a najzaujímavejšia postava celého seriálu.

11.6.2013 | 10:54:08

Reklama

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama