A Series of Unfortunate Events (Řada nešťastných náhod) Edňáci hodnotí první řadu seriálu A Series of Unfortunate Events

Edňáci hodnotí první řadu seriálu A Series of Unfortunate Events

Edňáci hodnotí první řadu seriálu A Series of Unfortunate Events

První série seriálu A Series of Unfortunate Events podle knižní série Lemonyho Snicketa je za námi. Přečtěte si, co na ni říká naše redakce, a v komentářích se podělte o svůj názor.

10 1
12.2.2017

@Byzon

Jakožto velký fanoušek knih Lemonyho Snicketa jsem k premiéře seriálu Řady nešťastných příhod vzhlížel s nadějí i s obavami. S nadějí proto, že se jedná o jednu z mých nejoblíbenějších knižních sérií, s obavami proto, že jeden pokus o zpracování série již proběhl, a výsledný film z roku 2004 považuji za adaptaci velmi nezdařenou, která ani v nejmenším nevystihla ducha a kouzlo předlohy.

Po shlédnutí všech osmi dílů první série mohu s uspokojením konstatovat, že spolupráce s Danielem Handlerem (autorem, skrývajícím se za pseudonymem Lemonyho Snicketa) se Netflixu vyplatila, a seriál svými kvalitami dalece přesahuje filmovou verzi. Nejedná se sice o dílo bezchybné a zejména adaptace třetí knihy (pátý a šestý díl) svou kvalitou mírně pokulhává za zbytkem seriálu, ale konečný dojem je, alespoň za mne, velmi pozitivní.


Vyzdvihnout musím celkovou stylizaci, která jako by vypadla z oka filmům Wese Andersona (kdo nezná, vřele doporučuji), a vynikající herecké výkony takřka všech zúčastněných.

Na závěr bych všem nečtenářům rád doporučil, aby si dlouhé čekání na druhou sérii zkrátili přečtením knih – jsou velmi krátké, takže vám to nezabere mnoho času, a pokud se vám seriál líbí, knihy si zamilujete.

Hodnocení: 5/5

@komcus

Když jsem poprvé uviděl trailer, měl jsem zvláštní pocit, že jsem něco podobného už viděl. Po krátkém pátrání mi došlo, že jsem před několika lety viděl filmové zpracování z roku 2004, kde si hraběte Olafa zahrál známý bavič Jim Carrey. Neil Patrick Harris však na mě hned z traileru udělal obrovský dojem a po první epizodě jsem si jeho postavu zamiloval. Skvěle totiž dokázal Olafa zahrát vážně i vtipně zároveň, zatímco Carrey si podle mě Olafa až moc upravil ke svému vlastnímu charakteru.

I obsazení dětí Baudelairových se povedlo a malá Sunny byla naprosta úžásná. Vlastně není postava, u které bych měl něco proti hereckému obsazení.

V seriálu kromě kopy černého humoru však nechybí také akce, napětí a hlavně naprostá naivita. Velké plus u mě má průvodce seriálem Lemony Snicket v podání Patricka Warburtona a jeho způsob vyprávění. I když vám často prozrazuje, co se v následujících momentech stane, najde se v seriálu i přesto několik nečekaných zvratů. Ihned po zhlédnutí první řady se tak nemůžu dočkat dalšího pokračování.

Hodnocení: 5/5

(Neal Patrick Harris jako Stephano, jeden z Olafových převleků; Foto: Netflix)

@Blackhand47XD

Knižní předlohu Řady nešťastných příhod jsem nikdy nečetl, ale jako kluk jsem viděl film a již první trailer k seriálu mne zaujal. Po zhlédnutí seriálu jsem si film pak schválně pustil, abych obě verze porovnal. Seriál je samozřejmě lepší, protože je obsáhlejší a člověk se lépe sžije s postavami. Celková atmosféra má své kouzlo a člověk nikdy nemůže určit, v jaké době se projekt vlastně odehrává. S obsazením postav jsem žádný problém neměl, všechny byly dobře zahrané, pouze mě mrzí dnešní multikulturalismus, který jaksi nechápu. Lidi jsou lidi a neměli bychom se za každou cenu snažit protlačit příslušníky všech ras, aby to bylo vyrovnané.

Olafovy převleky byly perfektní a sám Neil Patrick Harris posunul hraběte na novou úroveň. Nic proti Carreymu, ten byl taktéž skvělý, jen se mi zdá, že do filmu protlačil až moc svých vlastních vtipů, které k Olafovi moc nesedí (banány, dinosaurus). Z opatrovníků mi přišel nejlepší strýček Monty, z něhož sálal entusiasmus.

Hned po skončení posledního dílu jsem dostal chuť na další, a proto doufám, že se druhé řady dočkáme již brzy. Kdo nemá rád černý humor, ať na to nekouká, za mě je to rozhodně lepší než všechny americké sitcomy dohromady. Až na pár hluchých míst nemám seriálu co vytknout a své hodnocení proto zastavím na 90%.

Hodnocení: 5/5

(Podle fanoušků se obsazení dětí Baudelairových povedlo; Foto: Netflix)

Jak se první série Řady nešťastných příhod líbila vám?

Diskuze /9

Miss_Electra

Keď som videla trailer, nemala som ani poňatia, že je to knižné spracovanie. To som zistila až neskôr… Ale seriál ma pobavil, NPH bol v roli Olafa úžasný. Aj som si sem tam takmer poplakala. Trio Baudelairových bolo úžasné, vynaliezavé. Najviac sa mi ale páčila Sunny. :)

12.2.2017 | 15:20:38
frozen

škoda že preložené knihy sú komplet vypredané

13.2.2017 | 10:22:08
megary

To hodnotenie neprináša žiaden triezvy pohľad. Tri razy 5/5?

13.2.2017 | 14:09:17
Blom

Pokud se nepletu, tak edňáci už dříve hodnotili a moc jim seriál nevoněl, tak co najednou ta změna? :D

#5 styrex #7 komcus
13.2.2017 | 14:28:29
styrex

#4 Blom: dostali obálku of netflixu

13.2.2017 | 15:33:51
anonymuser

Ještě jsem nedokoukal poslední díl, ale musím říct, že za mě to šlo kvalitativně hodně dolů od začátku do konce. První dvojdíl super, druhý oukej.. třetí se mi nelíbil vůbec a první půlka posledního mě zatím nepřesvědčila.. Je to škoda, protože ty první čtyři díly byly hodně fajn, z toho hlavně ty první dva byly vážně super… první řadu dokoukám a na druhou se asi taky podívám.. ale rozhodně na to nebudu nijak kvaltovat, protože mám (nejen na netflixu) o dost víc zajímavějších restů..

13.2.2017 | 16:14:22
komcus

#4 Blom: To bylo jen hodnocení pilotu. Hodnocení pilotu dělá jedni a tíž lidé pro všechny novinky. Tohle je hodnocení celé řady od redaktorů, kteří se podívali na všechny díly.

webmaster
14.2.2017 | 12:09:34
merit

Knihy som nečítala, film si pamätám len matne, ale seriál je jednoducho kúzelný. @Byzon – tá štylizácia ala Grandhotel Budapešť je čerešnička na torte :).

14.2.2017 | 19:55:08
Luky369

Ti co už to viděli: Absolutně jsem nepochopil to s těma rodiči :D Jak to tedy je? Díky :)

27.6.2017 | 20:01:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E07: The End

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Byzon

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit.

Reklama

Trailer k seriálu

Thumbnail Play icon

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás