She-Hulk: Attorney at Law (She-Hulk: Neuvěřitelná právnička)
51/100 - 77×

She-Hulk: Attorney at Law(She-Hulk: Neuvěřitelná právnička)

Seriál She-Hulk se točí kolem sestřenice Bruce Bannera, která získává své superschopnosti poté, co od něj dostala transfuzi krve.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 30 minut
žánr
Akční, Komedie, Komiksový
hrají
Tatiana Maslany (She-Hulk), Jameela Jamil (Titania), Ginger Gonzaga (Nikki Ramos), Mark Ruffalo (Hulk), Tim Roth (Abomination), Benedict Wong (Wong), Charlie Cox (Daredevil), Josh Segarra (Augustus Pugliese), Brandon Stanley (Leapfrog), Renée Elise Goldsberry (Mallory Book), Rhys Coiro (Donny Blaze), Patty Guggenheim (Madisynn King), Griffin Matthews (Luke Jacobson), Patti Harrison (Lulu), Steve Coulter (Holden Holliway)

Postřehy k epizodě The Retreat

Postřehy k epizodě The Retreat

Sedmá epizoda seriálu představila divákům řadu nových nadlidí, mutantů a dokonce i potenciální­ho upíra.

10 0
4.11.2022

Elektronický náramek Abominationa představuje znepokojivý precedens 

V předchozích dílech bylo zjištěno, že Bruce Banner se naučil ovládat své proměny v Hulka pomocí technologie elektronického náramku. Sedmá epizoda potvrdila, že tyto náramky byly vylepšeny americkou vládou a Abomination nyní nosí jeden takový, který je stejně nenápadný jako sledovací zařízení, která policie někdy umisťuje na kotník při domácím vězení. Může se zdát, že technologie Hulkových elektronických náramků je dobře využita, ale její základní koncept má v komiksech znepokojivou historii. Tam byly podobné el. náramky spojovány s omezováním schopností mutantů a vláda fiktivní země Genosha je používala k zotročení obrovského množství mutantů a nutila je používat své schopnosti pro stát. Ačkoli Hulkovy náramky budou zjevně zaměřeny na jedince s gama schopnostmi, první epizoda naznačila, že schopnost absorbovat gama záření je genetická mutace (sdílená s jeho sestřenicí), což zvyšuje možnost, že Hulk a She-Hulk jsou v MCU skutečně mutanti. Pokud tomu tak je, je technologie el. náramků jen malý krůček od omezení mutantů.

Představení Man-Bulla

Návštěva Abominationova útočiště divákům představila Man-Bulla, výsledek bizarního experimentu se sérem supervojáka od Marvelu v komiksech, který má zjevně podobný původ jako v MCU a sám sebe popisuje jako nepovedený laboratorní experiment. Komiksová iterace mutace Man-Bulla je nestabilní, což znamená, že se kdykoli promění zpět do lidské podoby. Je to typický daredevilovský padouch, což vysvětluje, proč se verze z MCU rozhodně nevyrovná She-Hulk.

Další mutant jménem El Águila

V tomto díle se objevuje nepravděpodobný nový mutant, postava jménem El Águila. El Águila je mutant, který disponuje bioelektrickou výbušnou silou – pravděpodobně skutečný důvod, proč Abominationův el. náramek selhal poté, co utrpěl elektrický šok. Už v roce 2019 Kevin Feige naznačil, že „nemarvelovští“ mutanti se objeví dříve než X-Meni, a Marvel to rozhodně plní. Nikdo by nečekal, že El Águila bude v MCU debutovat dříve než Wolverine nebo Profesor X (pokud nepočítáme film Doctor Strange in the Multiverse of Madness).

Představení Porcupine

Porcupine je podřadný padouch z Marvel Comics, který pro americkou vládu vytvořil bojový oblek s motivem dikobraza a pak ho ukradl v domnění, že za to nedostane řádně zaplaceno. Není jasné, zda má padouch z MCU stejnou minulost, ale rozhodně se cítí nepříjemně, když si dikobrazí obleček sundá. Tato postava se skvěle hodí k rozmarnějšímu, humornějšímu pojetí MCU, které seriál nabízí.

Je Saracen skutečný upír?

Saracen je v marvelovských komiksech podivně časté krycí jméno a postava představená v tomto díle v sobě zřejmě mísí některé vlastnosti všech těchto jmen. V epizodě je tato inkarnace Saracena připisována Bartu Searsovi, což znamená, že hlavní inspirací je padouch představený v Blade: The Vampire Hunter #1 z roku 1999. Saracen, důležitá postava v upírské historii Marvelu, byl představen jako jeden z nejstarších upírů. Je docela dobře možné, že verze z MCU je také skutečným upírem, který si jen užívá odpočinku v Abominationově útočišti. Možná se Saracen rozhodl, že Abominationovo útočiště je vhodným úkrytem.

Abomination to samozřejmě považuje za něco jako vtip a tvrdí, že Saracen si „myslí“, že je upír. To nejspíš proto, že Saracen očividně nemá problémy se slunečním světlem; není však známo, zda upíři v MCU budou sdílet tuto tradiční upíří slabost. Celá záležitost se dále komplikuje, protože v komiksech existují samostatné poddruhy upírů, které mají různé vlastnosti, a totéž může platit i v MCU. Možná Saracen prostě patří k jednomu poddruhu, který může vycházet na sluneční světlo.

Odtahová společnost Dana Slotta

Sedmá epizoda končí posledním potěšujícím easter eggem. Odtahová služba, která odváží poškozené Jennifeřino auto , se jmenuje „Slott towing“, pojmenovaná po slavném komiksovém scenáristovi Danu Slottovi – jednom z nejznámějších autorů dobrodružství se She-Hulk. Na jmenovce řidiče je příznačně napsáno, že se skutečně jmenuje „Dan“.

Všimli jste si těchto zajímavých easter eggs? Jak se vám sedmá epizoda líbila?

Foto: Disney+

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Hvězda ze seriálu Letuška se připojuje k seriálu

Hvězda ze seriálu Letuška se připojuje k seriálu

Do seriálu She-Hulk: Neuvěřitelná právnička přichází herec, kterého můžete znát hlavně ze seriálu Letuška. Herec Griffin Matthews se se zprávou pochlubil na svém Instagramu a sám přiznal, že ani v jeho nejdivočejších snech si nemyslel, že se dostane do MCU. Zatím není známo, jakou roli bude hrát.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Sociální odkazy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama