Sherlock
95/100 - 691×

Sherlock

Britská minisérie z pera scenáristů Stevena Moffata a Marka Gatisse přivádí brilantního detektiva Sherlocka Holmese a jeho věrného společníka Johna Watsona do 21. století.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | BBC One | 90 minut
žánr
Detektivní, Dobrodružný, Drama
hrají
Martin Freeman (Dr. John Watson), Andrew Scott (James Moriarty), Louise Brealey (Molly Hooper), Mark Gatiss (Mycroft Holmes), Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes), Lara Pulver (Irene Adler),

Co může seriálový Sherlock v budoucnu ještě nabídnout?

Co může seriálový Sherlock v budoucnu ještě nabídnout?

Epizoda The Reichenbach Fall byla odvysílána, druhá řada seriálu Sherlock skončila. České titulky k jednotlivým dílům můžete stahovat v sekci Titulky, připojit se k vášnivým diskuzím o tom, jak Sherlock unikl své smrti, zase ve fóru, a naši recenzi právě této epizody zase můžete očekávat zde během tohoto týdne. Proč se ale neposunout trochu do budoucnosti?

V nedávném rozhovoru pro Digital Spy, ve kterém ještě Steven Moffat strašil, jestli se třetí řady vůbec dočkáme, zároveň nahodil i pár témat, o čem by třetí řada (dnes už oficiálně potvrzená) vlastně mohla být:

„Existuje spousta příběhových detailů, které ještě nikdo v žádném filmu vůbec nezmínil. A takové my milujeme nejvíc. Samotné setkání Holmese s Watsonem bylo skrze alespoň 200 holmesovských dramatizací zpracováno si tak třikrát. A přitom je to jejich první setkání úžasné. Jak by to kdo mohl nechtít adaptovat?!“„Ještě vůbec nevím, jestli tohle někdy použijeme, ale zajímavý je třeba i ten fakt, že v původních příbězích je doktor Watson většinu času ženatý a odloučený od Holmese i Baker Street. Spolubydlící spolu přece nevydrží věčně. I z toho by se dalo vycházet.“

Nezapomínejme rovněž na to, že vedle na čtyřicet dalších Doyleových povídek zůstává Moffatovi s Gatissem ke zpracování zejména i zbylé dva holmesovské romány, Podpis čtyř a Údolí strachu. Přesto dnes ještě není ani tak zkladní otázka „co“ ve třetí sérii bude, ale vůbec „kdy“ se této série vůbec dočkáme. Pročež jestli se stihne odvysílat za rok, vlastně to bude velký posun k lepšímu.

0 0
18.1.2012

Avšak jen to, že druhá řada Sherlocka skončila a ta třetí je v nedohlednu, neznamená, že bychom s prací na tomto webu polevili. Na několik dalších zajímavých článků se můžete těšit ještě v rozmezí následujících dvou týdnů a nemalé plány máme i v dlouhodobějším měřítku (kdy mimo jiné plánujeme náš vlastní překlad první řady, ale i to je pouhá špička ledovce!). Proto rozhodně zůstaňte s námi.

Zdroj: BBC One

Diskuze /5

Klery

Pokud se budou další řady seriálu točit podobným tempem, tak nám hrdinové postupně zestárnou… Ale materiálu na další a další série je skutečně mnoho, kde je vlastně řečeno, že to musí být jen na motivy původních povídek? Vztah Sherlocka s Mycroftem, s Molly, s Irene Adler… to vše se dá rozvinout do velké šířky. I když, snad to tvůrci nepřeženou do absurdna, aby se z toho později nestala fraška.

18.1.2012 | 11:52:06
Hurley

Toho se na poli tří epizod ročně opravdu nebojím. A podle mě se Adler ani Moriarty už nevrátí.

čestný člen redakce
18.1.2012 | 12:01:52
Hurley

Mě třeba dost překvapuje, že v seriálu se zatím ani jednou nevyužilo těch Sherlockových převleků (těch opravdu neprohlédnutelných převleků, ne alá kněz s kolárkem), který jsou ve spoustě povídkách a dost s nimi pracuje i Ritchieho filmovej Holmes. Tohle bych třeba ve třetí řadě viděl moc rád.

čestný člen redakce
19.1.2012 | 14:37:34
lilinka

Hurley – nad absencí převleků jsem už taky přemýšlela, ale ono by to nevypadalo věrohodně. Kromě přidaného kolárku nemůžeme čekat, že se bude maskovat za starého dědka. Za obdobu fyzických převleků by se daly chápat ty „citové“ převleky, kterých je tam požehnaně. V posledním díle minulé série si před vdovou popláče nad „starým dobrým Ianem“ , u Adlerové štká s kapesníkem na obličeji, je tam víc takových momentů, kdy si umí zahrát na bodrého, citlivého, plačícího – převléká se do emocí. Totéž na střeše před skokem. Víme tedy, že Sherlock umí zaplakat, když to vyžaduje případ. Proto mi teorie s rododendronem přijde krajně vyfabulovaná. Takže jeho loučení s Johnem je otázka poměru nutného divadýlka a opravdového rozrušení – což vidím tak půl na půl. Že není bez citů už je jasné. Takže mě by třeba ty převleky alá Jeremy Brett přišly legrační a nehodící se do dnešní doby. Zkoumání podstaty postavy do hloubky je mnohem zajímavější.

5.2.2012 | 9:55:35
Allien9

Oddělit Johna od Sherlocka kvůli ženský? To bych nepřežila.:-)

Allien9
20.2.2012 | 12:53:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Čtvrtá série

S04E01 The Six Thatchers

  • BBC One: 1.1. 21:30
  • ČT 2: 2.1. 21:35 (Šest železných dam)
  • STV 2: 1.1. 22:10 (Šesť Thatcheriek)

S04E02 The Lying Detective

  • BBC One: 8.1. 22:00
  • ČT 2: 8.1. 22:05 (Skomírající detektiv)
  • STV 2: 8.1. 22:10 (Klamár detektív)

S04E03 The Final Problem

  • BBC One: 15.1. 22:00
  • ČT 2: 15.1. 22:05 (Poslední případ)
  • STV 2: 15.1. 22:10 (Konečný problém)

Hlídejte si nás

Reklama

Promo fotky

Promo fotky

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama