South Park (Městečko South Park) Druhá epizoda South Parku a Donald Trump

Druhá epizoda South Parku a Donald Trump

Druhá epizoda South Parku a Donald Trump

Pokud sledujete zprávy ze světa, jistě vám neunikla zpráva, že americký miliardář Donald Trump kandiduje na post prezidenta USA. A právě druhá epizoda South Parku s názvem Where My Country Gone si dobírá jeho velmi komentovanou politickou kampaň.


5 0
27.9.2015

První epizoda devatenácté sezóny začala s tématem politické korektnosti, které je momentálně velmi diskutované. Lidé si musí dávat pozor na pusu, protože by mohli říct něco, co není politicky korektní, za což určitě nikdo nesklidí pochvalu. Takovou osobou se stal v první epizodě Kyle, který řekl nahlas něco, co si všichni ostatní možná mysleli, báli se to však vyslovit. A tak se Kyle stal terčem posměchu a urážek. Skončilo to tím, že i on sám uznal, že nemá cenu vzdorovat, a tak řekl, že Caitlyn Jenner je hrdinka, která si zaslouží obdiv. To je ale začátek.

(Caitlyn Jenner se v první epizodě neukázala, tvůrci nám to vynahradili nyní)


Druhá epizoda s názvem Where My Country Gone začne proslovem Baracka Obamy o tom, že v USA stále existují netolerantní lidé, ale že Kyleův dojemný a tolerantní proslov o hrdinství Caitlyn Jenner lidem otevřel oči. Do toho se do USA valí velký počet ilegálních imigrantů z Kanady, o které se, jak se zdá, nikdo nestará, všichni jsou snášenliví a tolerantní. Cartman momentální migrační vlnu dává za vinu židům, konkrétně Kyleovi. Podle něj za momentální situaci může Kyle kvůli svému proslovu o Caitlyn. Když Kyle začne o této problematice mluvit a argumentovat, tak ho ostatní přestanou poslouchat a odejdou od něj. Pan Garrison je na ně vyloženě nasr*ný. Otevřeně nadává na příval imigrantů a také je nemá moc v oblibě, za své názory a netolerantní chování je posléze ředitelem P.C. propuštěn. Tady pan Garrison představuje v anotaci zmiňovaného Donalda Trumpa, jehož názory někteří považují za příliš radikální a rasistické. Pokud Trump uspěje, hodlá mezi USA a Mexikem postavit „krásnou velkou zeď„. Pan Garrison chce totéž, ovšem v paralele s Kanadou a Kanaďany, dozví se ale, že Kanada ho předběhla a postavila svou vlastní zeď. Lidé s Garrisonem souhlasí, i přes to, že jde do voleb s heslem „Zmr*at je k smrti!“. A tak se Garrison musí dostat do Kanady a zničit současného prezidenta, který stojí za problémy migrace a za postavením zdi – je jím kanadská verze Donalda Trumpa, o kterém se kanadští imigranti vyjádřili jasně: „Při volbách bylo několik kandidátů. Jeden, co na srdci to na jazyku. Nenabízel řešení. Jen říkal pobuřující věci. Přišlo nám to vtipné. Byl to vtip, ale my jsme ten vtip nechali zajít příliš daleko. Když jsme si řekli: ‚Teď vážně, kdo by měl být prezidentem?‘, už dávno seděl v kanceláři." Když stojí pan Garrison v sudu, v němž se chce přes Niagarské vodopády dostat do Kanady, a přednáší svůj proslov, v davu můžeme vidět lidi, kteří ho podporují, s nápisy „Make America great again“, což je slogan, který Trump používá ve své kampani.

Když se pan Garrison dostane do Kanady, snaží se najít kanadského prezidenta, kterým je Donald Trump, strhne se bitva, při které mu pan Garrison doslova vym*dá duši z těla. Zpráva se rozšíří a všichni ilegální imigranti se vesele vracejí domů. Následně pan Garrison oznamuje svou kandidaturu na post prezidenta USA. Do toho vstoupí Kyle, který se snaží vysvětlit, co se kvůli politické korektnosti může stát. Svůj proslov bohužel nedokončí, protože na něj koukají vraženými pohledy a dávají jasně najevo, že Kyle by měl držet pusu. Tady se Kyle pokoušel vysvětlit, že jak se lidé kvůli politické korektnosti bojí mluvit, vždy se objeví přesně takový radikál, jako je Donald Trump, kterého lidé budou volit, protože jako jediný říká to, co si ostatní myslí. Já bych si to s dovolením dovolil přirovnat k Tomio Okamurovi, jehož politika je zřetelně populistická a zaměřená hlavně proti ilegálním imigrantům. I přes to, že jsou některé jeho názory radikální a některé argumenty zcela zcestné, mnozí lidé na jeho názory slyší, protože tu v podstatě není nikdo jiný, kdo by řekl to, co si většina lidí myslí.

(Zachrání pan Garrison USA?, zdroj: Comedy Central)

Co na epizodu říkáte a co si myslíte o směru, jakým se South Park ubral?

Diskuze /3

Deonord

Díky za skvělé shrnutí. Některé narážky mi nedošly a paralela na Okamuru je výborně vystižená.

28.9.2015 | 14:48:10
BoP

No první epizodu jsem musel googlovat, abych zjistil souvislosti.. Kdo je to ta Caitlin Jenner, co je to P. C. atd.. Ale South Park žeru, nevadí mi ta orientace na aktuální věci.. Kanadská abeceda FTW :D

29.9.2015 | 13:20:14
ratusek

Zajímaalo by mě, které Okamurovy názory jsou zcestné. Jedinej politik, který je pro lidi. Dost usměvný je tké trapný výraz „populista“. Proč jako? To je názor lidí, co tady volili tu sebranku a příště ji zvolí znovu. Okamura aspol to s Čechy myslí fakt dobře,i přesto, jak ho furt „objektivní“ média kritizují a blbci nzývají populistou

16.10.2015 | 18:06:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

STAV TITULKŮ

Epizoda S21E08: Moss Piglets

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @kaailik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze South Park:

  • …S21E06.UNCEN­SORED.720p.WEB­.h264-TBS
  • …S21E06.HDTV.x264-SVA
  • …S21E06.1080p­.AMZN.WEB-DL.DDP2.0.H.264-NTb

Reklama

Nejlepší postavy

Tvorba českého dabingu

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele South Parku a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Hlídejte si nás