Stranger Things
95/100 - 847×

Stranger Things

Když se malý chlapec ztratí, jeho matka, přátelé a místní policie musí čelit děsivým, nadpřirozeným silám, aby ho získali zpět.

USA | 2016 | Vysílá se
vysílání
5 sezón | Netflix | 50 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
James Landry Hébert (Axel), Shannon Purser (Barbara Holland), Amy Seimetz (Becky Ives), Chris Sullivan (Benny Hammond), Dacre Montgomery (Billy Hargrove), Sean Astin (Bob Newby), Jake Busey (Bruce Lowe), John Reynolds (Callahan), Rob Morgan (Calvin Powell), Chelsea Talmadge (Carol), Catherine Dyer (Connie Frazier), Craig Henighan (D'Artagnan), Mark Steger (Demogorgon), Charles Lawlor (Donald Melvald), Peggy Miley (Doris Driscoll)

Tvůrci odhalili jméno záporáka, důležitost hodin v upoutávce a jak budou epizody dlouhé

Tvůrci odhalili jméno záporáka, důležitost hodin v upoutávce a jak budou epizody dlouhé

Máme za sebou oficiální tříminutový trailer na čtvrtou řadu Stranger Things a tvůrci Ross a Matt Dufferovi se rozpovídali o tom, jak se jmenuje nový záporák, o následujících epizodách a důležitosti hodin a celého světa Upside Down.

24 0
13.4.2022

V novém rozhovoru pro IGN tvůrci Matt a Ross Dufferovi mluví o novém padouchovi, kterého představují ve 4. sezóně Stranger Things, a odhalují, že se stvoření jmenuje Vecna. Bratři Dufferovi ovšem neprozradili nic ohledně toho, co mohou fanoušci očekávat od Vecny v nadcházející sezóně, ale odhalili, že entita byla vytvořena pomocí „90% praktických“ efektů.

V současné době není známo, jak Vecna vznikla nebo co přesně entita chce, ale v upoutávce hlavním postavám říká: „Vaše utrpení je téměř u konce.“ Z krátkých záběrů Vecny v traileru se záporák může pochlubit skutečně drsným vzhledem, včetně zapadlých očí, masitých vrásek a chapadel kolem krku a ramen. Ve skutečném stylu Stranger Things jméno „Vecna“ pochází ze hry Dungeons & Dragons, i když vzhled postavy v seriálu se zdá být poněkud odlišný.


Zatímco velká část příběhu třetí sezóny Stranger Things nezahrnovala Upside Down (Vzhůru nohama), fanoušci budou nadšeni, že se velká část čtvrté řady vrátí do pekelné krajiny plné příšer. Po tříleté přestávce bude čtvrtá řada obsahovat více z Upside Down než v předchozích řadách.

V minulé řadě jsme se vůbec nedostali do Upside Down kvůli příběhu. Tuto řadu jsme tam chtěli opravdu jít a strávit tam nějaký čas. Je to něco, z čeho jsme v této řadě velmi nadšení. Chci říct, trávíme víc času v Upside Down než v kterékoli jiné řadě.

Zatímco třetí řada nenabízela nouzi o monstra známé jako Demogorgoni, v Upside Down jsme nebyli vůbec. Tohle je pravděpodobně nejnapínavější aspekt celého seriálu, protože je to impuls pro všechny záhadné události a monstra, která terorizují (a často zabíjejí) občany Hawkins. Očekává se, že tato řada se bude z velké části točit kolem Max Mayfield, postavy Sadie Sink, která truchlí nad smrtí svého bratra Billyho (Dacre Montgomery). Poznámky Dufferových bratrů by mohly směřovat k děsivému shledání mezi Max a Billym v Upside Down.

Upoutávka také zahrnovala několik pohledů na strašidelný dům Creelových a tajemné dědečkovské hodiny uvnitř. Ross se pokusil vysvětlit důležitost starožitnosti, aniž by prozradil příliš mnoho. Odhalil, že je to skutečně klíčová část ústředního tajemství této řady. Matt také sdělil, že každá postava, která pouze uvidí hodiny, zažije nějaký škodlivý účinek.

Rozhodnutí Dufferových prozkoumat nové místo bylo inspirováno jejich touhou opřít se o hororové inspirace, což se projevilo v podzápletce strašidelného domu. Dům Creelových byl poprvé odhalen v upoutávce vydané minulý rok, která ukazuje, jak se gang vloupal do opuštěného domu při hledání vodítek, končící některými snímky naznačujícími, že dědečkovské hodiny a Upside Down jsou nějakým způsobem propojeny. Nedávný trailer 4. série také odhalil Roberta Englunda jako Victora Creela, muže, který v roce 1959 zavraždil svou rodinu a od té doby je v psychiatrické léčebně. Nicméně Upside Down pravděpodobně hrál nějakou roli v jeho činech.

V rozhovoru pro Deadline tvůrci Matt a Ross Dufferovi uvedli, že nadcházející řada obsahuje výhradně epizody s dobou trvání přes hodinu. Dufferovi vysvětlují, že aby bylo možné odhalit tolik z Upside Down, kolik chtěli, musely být epizody delší než kdykoli předtím. To mělo za následek, že celková doba trvání řady byla téměř dvojnásobná oproti jakékoli předchozí sezóně. Matt Duffer také zmínil, že v této řadě bylo odhaleno tolik nového obsahu, že potřebovali získat schválení pro další epizodu, což se naštěstí podařilo.

Nemyslím si, že máme epizodu, která má méně než hodinu – dokonce i v první řadě byly epizody, které měly 35 minut. Nějak se na to lehce zapomene. V této řadě jsou velmi dlouhé, takže si myslím, že jsou téměř dvojnásobné oproti jakékoli sezóně. Takže to je jeden z důvodů, proč to trvá tak dlouho. Má to takovou epickou kvalitu. Je to jiný pocit, určitě.

Bratři Dufferovi řekli, že to bude zatím největší řada pro Stranger Things. Po událostech z minulé řady se má čtvrtá řada odehrávat na několika různých místech včetně Kalifornie a Ruska, stejně jako normálního prostředí Hawkinsu v Indianě. Tvůrci označili tuto řadu za „svou Game of Thrones, protože tentokrát jsou příběhy jednotlivých postav oddělené.

Foto: Netflix

Jak moc se těšíte na čtvrtou řadu? Jste rádi, že se vydáme opět do Upside Down?

Diskuze /7

Harper66

Záporák se jmenuje Vecna, tak v ČR bych mu říkal Venca! :D :D

#2 Ermak #4 JK
13.4.2022 | 17:53:17
Ermak

#1 Harper66: Ty si z toho děláš srandu ale já opravdu to špatně napoprvé přečetl jako Venca. :D

13.4.2022 | 23:36:58
Basim

Bude Billy na živu? Ona ta podtitulková scéna to naznačovala.

#5 m0rdred
14.4.2022 | 5:05:29
JK

#1 Harper66: :D :D :D

14.4.2022 | 19:42:06
m0rdred

#3 Basim: Nebude. A pokud bude, stává se to sračkou!

#6 derill129
14.4.2022 | 20:11:53
derill129

#5 m0rdred: Prečo? Ak to budú vedieť odôvodniť tak aby to dávalo zmysel, a ja by som chcel o Billovej postave vedieť viac.

14.4.2022 | 22:39:06
Felix Jaeger

Vecna je v DnD arch-lich, prisiel o ruku a oko, a je silny ako bohovia.

15.4.2022 | 14:24:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Upoutávka ke čtvrté sérii

Thumbnail Play icon

Čtvrtá série

Soundtrack k první části čtvrté série

Soundtrack k první části čtvrté série

Hudba je pro seriál velmi podstatnou složkou. Seriál Stranger Things se může pochlubit vynikajícím soundtrackem, takže jsme pro vás sestavili kompletní seznam z první části čtvrté série s odkazy, abyste si ho mohli poslechnout.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama