Supernatural (Lovci duchů)
95/100 - 765×

Supernatural(Lovci duchů)

Za smrt matky bratrů Sama a Deana Winchesterových mohou temné síly. Jejich otec a Dean si z hledání pomsty a ničení jiných temných sil a tvorů vytvoří životní poslání, jen mladší Sam se snaží o normální život pryč od rodinné minulosti. Když však otec zmizí, nemá na výběr a přidává se k Deanovi. Při všem, co je na cestách čeká, se strach stává luxusem, který si nemohou dovolit.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
15 sezón | CW, The WB | 43 minut
žánr
Drama, Fantasy, Hororový
hrají
Jensen Ackles (Dean Winchester), Jared Padalecki (Sam Winchester), Jim Beaver (Bobby Singer), Misha Collins (Castiel), Mark Sheppard (Crowley), Mark Pellegrino (Lucifer), Jeffrey Dean Morgan (John Winchester), Aldis Hodge (Jake Talley), Lauren Cohan (Bela Talbot), Timothy Omundson (Kain),

John Winchester

John Winchester

John Winchester je otec Sama a Deana a synem Henryho Winchestera. Narodil se v Normal, Illinois a byly mu čtyři roky, když jeho otec zmizel.

Sezóny 4
2005 - 2019

Když Henry zmizel, John si myslel, že ho prostě pustil, protože nevěděl, že jeho otec je členem organizace Strážců slova a že cestoval časem, aby porazil démona Abaddon. Kdyby Henry nezmizel, John by se také stal součástí Strážců slova.

O Johnově matce se toho moc neví, jen to, že v určitém době se odstěhovala do Lawrence, v Kansasu. Poté, co se vrátil z války ve Vietnamu, kde sloužil jako mariňák, John pracoval jako automechanik.

Když se John a Mary potkali, nevycházeli spolu zrovna dobře. Nicméně v Nebi měli jiné úmysly, chtěli totiž spojit rodinu lovců a Strážců slova, takže nakonec musel zasáhnout Cupid. John si nebyl vědom Maryina života lovce.

Když Mary v roce 1983 zemřela, John vychovával Sama a Dean sám. Vzhledem k povaze Maryiny smrti, John hledá pomstu a vydá se na cestu života, čímž vytvoří pro své syny jedinečné dětství. Při honu za nadpřirozenými bytostmi vozil John svou rodinu z města k městu. Nikde se nezdrželi na víc než pár dní a John nechával často chlapce o samotě. Ačkoli se nikde neusadili, John si zřídil několik skladů, kde skladoval zbraně, zakleté předměty nebo věci z dětství Sama a Deana.

V roce 1990 potkal John zdravotní sestru Kate Milligan a narodil se jim syn Adam, aniž by to Sam a Dean věděli. Ačkoli se Adam potkal s Johnem až ve svých 12ti letech, od roku 2002 do Johnovi smrti se občasně navštěvovali. Na rozdíl od Sama a Deana, John se věnoval Adamovi klasickým otcovským způsobem.

John se přestane bavit s Samem poté, co se Sam rozhodne opustit rodinu a studovat Stanford. John přesto navštěvuje pravidelně Palo Alto, aby Sama zkontrolovat. V roce 2005 John narazí na stopu démona, který byl zodpovědný za smrt Mary, v důsledku čehož opustí Deana.

Foto: CW, The WB

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

John Winchester bol bravúrne stvárnený Jeffrey Dean Morganom, ktorý patrí medzi mojich vôbec najobľúbenejších hercov. Len preveľká škoda, že nedostal viacej priestoru v seriály.

5.4.2021 | 20:26:29
Bruce.Kent

Velká škoda že v seriálu nebyl častěji.

22.11.2020 | 13:25:26
VampKošilka

Nejde říct, že by mi vadil, ale nějak jsem si ho nikdy neoblíbila.

16.10.2016 | 13:34:42

Carry on

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty: Jak šel čas

Plakáty: Jak šel čas

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama