The Acolyte (Star Wars: Akolytka)
49/100 - 44×

The Acolyte(Star Wars: Akolytka)

Jediové měli před Epizodou I ze světa Star Wars velkou moc. Tento seriál se zaměřuje nejenom na ně, ale zároveň i na temnou stranu, která v posledních dnech Vrcholné republiky začala výrazně narůstat.

USA | 2024 | Pauza
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Amandla Stenberg (Mae Aniseya), Amandla Stenberg (Osha Aniseya), Lee Jung-jae (Sol), Dafne Keen (Jecki Lon), Charlie Barnett (Yord Fandar), Rebecca Henderson (Vernestra Rwoh), Manny Jacinto (Qimir), Carrie-Anne Moss (Indara), Joonas Suotamo (Kelnacca), Dean-Charles Chapman (Torbin), Jodie Turner-Smith (Matka Aniseya), Margarita Levieva (Matka Koril)
redaktoři
tom99

S01E07: Choice

S01E07: Choice

Vracíme se zpět na planetu Brendok, abychom se dozvěděli, co se stalo před šestnácti lety. Jediové zkoumají planetu, která měla být po hyperprostorové katastrofě zcela neobyvatelná. Sol s Torbinem ale učiní neočekávaný objev, který si vyžádá jejich pozornost. Boj o děti začíná.

cz
9.7.2024
44 minut

Zajímavosti k epizodě

Původ Mae a Oshy zůstává záhadou i po flashbackové epizodě Choice, která měla vše potřebné vysvětlit. Z již předchozích dílů jsme věděli, že Mae a Osha nemají otce. Byly stvořeny stále za záhadných okolností matkou Aniseyou, kdy následně Matka Koril obě děti odnosila a posléze porodila. Matky jsou si vědomy, že by Jedie velice zneklidnilo, kdyby se dozvěděli, jak se děvčata dostala na svět.

Nová epizoda přináší alespoň pár nových informací. Obě děvčata jsou extrémně citlivá na Sílu. Přesný počet midi-chlorianů jsme se nedozvěděli, ale dle Torbinových slov jde o obrovské číslo, které se jen tak často nevidí ani mezi Jedii. Osha a Mea se tak mohou zařadit třeba k Yodovi (přes 19 tisíc) či snad Anakinovi Skywalkerovi (přes 20 tisíc), který byl proslulý obrovským počtem svých M-částic.

(Co nového jsme se dozvěděli o původu Mae a Oshy? Foto: Disney+)

Dále jsme se dozvěděli, že i když se jedná o dvojčata, jsou ve všech aspektech naprosto stejná. Až to dokonce vypadá, že jde o jednu stejnou osobu. Jediové dokonce spekulovali, že jde o jednu a tu samou holčičku, jejíž mysl a vědomí byla vložena do dvou různých těl. Stvoření Mae a Oshy tak nadále zůstává záhadou, kdy si Leslye Headland může připravovat zadní vrátka pro případnou druhou řadu.

Nezpochybnitelné je propojení mezi Mae a Oshou. Pokud by se jednalo o jednu osobu, zřejmě můžeme vyškrtnout Dyádu, o které se hojně spekulovalo po třetí epizodě. Nicméně ani ta není úplně ze hry, neboť nějaké napojení na nepovedenou Epizodu IX tu stále je. Císař Palpatine celý život snil o nesmrtelnosti a perfektním těle, do kterého by mohl bezpečně přesunout své vědomí. A zdá se, že něco takového se povedlo kovenu čarodějnic. Koven totiž stvořil jedno vědomí, které dokázal dostat do dvou identických těl. Kéž by na to přišel i Palpatine, neboť značnou část svého života obětoval právě tomuto výzkumu. Teď je jen otázka, co se stane s jednou, pakliže druhá zemře. Obě dívky mohou být Silou tak propojené, že ani jedna není schopna žít bez té druhé. Další zajímavý jev, který jsme sice viděli už v několika jiných seriálech, ale ve Star Wars rozhodně ne.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jura50

Ty kráso, to je výplach :/

18.7.2024 | 12:10:43
Jack1947

Další flashback epizoda? jsem jediný koho to až tak moc nebere :/

Tyvle já myslel že koukám na tu třetí znova tohle se fakt nepovedlo -thumbs down-

16.7.2024 | 13:40:26
lego assassin

tahle epizoda se mi nelíbila podle mě zkurví finále a bude celý seriál Acolyte stát za hovno. Bude to stejné jako u she hulk :D

14.7.2024 | 17:06:25
fanta2pomeranc

Dostali prostor dospělí herci a hned se na to dalo koukat…

12.7.2024 | 19:52:45
EdnaMichael

ten děj bída lepe by to napsalo i dítě ,, a rádoby mistři padaj jak švestky

12.7.2024 | 14:34:23
xube

Ako na čo bol tento diel? Vážne… úplne zbytočný. Nič sme sa nedozvedeli iba sme si zopakovali, čo už všetci vieme alebo tušíme. Trápne. Pokojne to mohol byť úplne prvý diel. Žiadny zvrat sa nekoná. Toto sa dalo pokojne vyrozprávať v pár minútach bez toho aby som sa pozeral na tie isté zábery z iného uhla. Kdejaký fanfilm je na tom lepšie. Tu sa proste ukazuje, že talent sa nedá kúpiť ani politicky pretlačiť. Celý tento woke shit zabil kultúru a kultové univerzum. Smutné.

11.7.2024 | 22:22:38
RákosníčekZbrčálníku

SMASH!: Mdlého rozumu je tak leda ten, komu se tenhle lobotomizovaný počin kde se každej chová jak naprostej imbecil líbí, Wookie kostým vypadá hůř, než ten z před 50 léty z Nové naděje, herecký výkony až na Trinity a Squid Game boye plonkový, hlavní protagonistka snad za celou dobu nezměnila výraz, scénář jak od lobotomizovanýho šimpanze, zestárnutí Jedie o 16 let tu znamená že si lepidlem nalepí fake vousy a podobně, čarodějnice co se změní v nějaký eterický monstrum, Squid Game boy jí zapíchne a ona prohlásí, že jí chtěla „zachránit“…no to by bylo lepší se neměnit na monstrum a nebo to aaspoň říct, naprostá stupidita scénáře a scény „pro dramatičnost“ ale ten stupidní děj pohly dopředu…fanfictony počiny z YT mají vyšší kvalitu a to nestály 200 milionů dolarů

11.7.2024 | 18:57:52
SMASH!

To, že řešíme stvoření života pomocí síly, je super. Snad důstojně připraví půdu pro Darth Plagueise, aby nemusel začínat od nuly, vzhledem k tomu, že to zasadili těsně před něj. :-) Jak může někomu vadit detektor kovu ? Vždyť to mohlo vyhledávat něco úplně jiného, stačí jen zapojit představivost. Diváci Star Wars, začínají být mdlého rozumu. Ještě není konec seriálu, takže se teprve uvidí, jaké mouchy to bude mít. :D

11.7.2024 | 14:16:59
Rolb

Aspon nějaké vysvetlení, proč .

11.7.2024 | 12:08:55
Amarthyus

Za mne nejslabější epizoda. Seriál mě celkem bavil a tohle mohlo povýšit seriál, ale teď jim ujel vlak.. Absolutní stupidita v odfláklých dialozích, nudný děj, scénář. Rádoby eko-zkoumání planety, které mi přišlo strašně na sílu. Sol uvidí dívku s čarodějnicemi – řekne si..ona je proti své vůli, musím ji mít. A pak nelogická eskalace. To fakt nešlo napsat ep. lépe?.. Pouze Indara mi připadala jako ta, co trochu uvažuje. Zhuštění síly, které se jen tak z ničeho nic řekne a je kolem toho děj dílu. (Ok, ale proč o tom aspoň bokem v jiných ep. nemluvili? Jako inside věc a mohli na tom stavět.) Potom padawan, co chce domů, Sol, který bez rozvahy, další logiky popraví čarodějnici. Eh, proč? A ta hromadná smrt..Co vlastně udělal Kellaka tak strašného, že začal žít osamoceně?.. 2/10 za souboj..

11.7.2024 | 9:43:52
1

Novinky

Finále seriálu The Acolyte přivedlo dvě velké mega postavy ze světa Star Wars

Finále seriálu The Acolyte přivedlo dvě velké mega postavy ze světa Star Wars

První řada seriálu The Acolyte se primárně soustředila na nové postavy. Tvůrci mají ale nápady i na další řady a dokonce se netají i tím, že by chtěli přivést i známější postavy. A právě dvou takovýchto velikánů jsme se na kratičký okamžik dočkali. Článek obsahuje spoilery.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Tvůrci mají plány až na další tři řady, ve hře je i napojení na Darth Plagueise

Tvůrci mají plány až na další tři řady, ve hře je i napojení na Darth Plagueise

Zboří toto vyjádření internet? Dost možná ano. Seriál ale disponuje velice kvalitním námětem, který není možné scenáristicky dobře prodat v tak malé stopáži. Vše by ale časem mohlo dávat daleko větší smysl, kdyby tvůrci dostali více času. A nápady na další řady rozhodně mají.

Galerie

Galerie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama