The Killing (Zločin)
92/100 - 104×

The Killing(Zločin)

Killing spojuje několik příběhů ohledně jedné vraždy. Příběh vyšetřovatelů přidělených k případu, pozůstalých a podezřelých. V příběhu, který je zasazen do Seattlu, se odhaluje místní politika a zapojení politiky do celého případu. Jak příběh plyne, začíná být jasné, že neexistují žádné náhody. Každý má nějaká svá tajemství a i když si všichni myslí, že je po všem, jejich minulost je neustále dohání.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | AMC | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Krimi
hrají
Gregg Henry (Carl Reddick), Bex Taylor-Klaus (Bullet),

Dominanta města Seattle - Space Needle

Dominanta města Seattle - Space Needle

V seriálu The Killing často vídáváme pohledy na město, kterým dominuje jeho věž, která je známá po celém světě. Chcete se o ní dozvědět něco víc?

0 0
12.3.2012

Space Needle (v překladu Vesmírná jehla) je věž, která je dominantou a symbolem města Seattle.

Nachází se v centru Seattlu (stát Washington) a byla postavena při příležitosti Světové výstavy, kdy téměř 20 tisíc lidí denně používalo její výtahy a na výstavě bylo celkem více než 2,3 milionu návštěvníků. Věž je vysoká 184 metrů a 42 metrů široká (ve svém nejvyšším a nejširším bodu). Váží 9 550 tun.

V době, kdy byla postavena, to byla nejvyšší stavba západně od řeky Mississippi. Vydrží vítr až do 89 m/s a zemětřesení do 9,1 magnitudy. Věž má také 25 hromosvodů, které ji chrání před blesky. Výtahy jezdí rychlostí 4,5 m/s.

Ve výšce 160 metrů nad zemí se nachází rozhledna a o 10 metrů níže je položen obchod se suvenýry a rotující restaurace SkyCity. Z věže je možné vidět centrum Seattle, ale také Olympic a Cascade Mountains, dále Mount Rainier, Mount Baker, Eliott Bay a přilehlé ostrovy. 19. dubna 1999 byla Space Needle prohlášena Radou městské památkové péče za historickou památku města.

Zdroj: AMC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama