The Last Kingdom (Poslední království)
93/100 - 201×

The Last Kingdom(Poslední království)

V roce 872, kdy většina království v dnešní Anglii padla do rukou Vikingů, dokázal Wessex jako jediný nájezdům pod velením krále Alfréda Velikého vzdorovat. Uhtred, syn saského šlechtice, se stane kvůli Vikingům sirotkem. Navíc jej unesou a vychovají mezi sebou. Donucen vybrat si mezi zemí svého původu a lidmi, kteří jej vychovali, je jeho loajalita věčně testována. Kdo vlastně je, Sas, nebo Viking?

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | BBC Two, Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Válečný
hrají
Alexander Dreymon (Uhtred), David Dawson (Alfréd), Emily Cox (Brida), Tobias Santelmann (Ragnar mladší), Ian Hart (Beocca), Rune Temte (Ubba), Matthew MacFadyen (Lord Uhtred), David Schofield (opat Eadred), Charlie Murphy (Iseult),

S05E06: Episode 6

S05E06: Episode 6

Eduardova a Sigtryggrova armáda se má utkat. Uhtred závodí s časem, aby oběma stranám odhalil Aethelhelmův plán je proti sobě poštvat.

sk
9.3.2022
54 minut

Základní info:

Režie: Paul Wilmshurst
Scénář: Alex Straker 

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Limitsalv

Zvláštní díl, dobře se na to koukalo, snaha držet se předlohy dobrá i akce vč. výkonu herců, ale tvůrci absolutně zprznili konec. Typuju, že Brida se Stiorou se vzájemně odpraví (Stiorra měla zemřít před Sigtryggrem). Takže nyní máme 3 postavy z toho 2 vdovy navíc (Ealhswith, Stiorru a Bridu). Absolutně se mi nelíbil Sigtryggrův odchod a proč zrovna Uhtredovou rukou. Ve skutečnosti Æthelstan a v knize Edward mu měli nabýdnout Æthelstanovu sestru Eadith za manželku včetně přijetí křesťanství v 11. knize. To vše Sigtryggr naoko přijal, no pak se toho zřekl. Toto mohlo být v 6. sérii, která se však nevytvořila. A Æthelhelm z toho vykličkoval bez újmy. Typuju, že namísto jeho nejmladší dcery, která byla nabýdnuta Witgardovy se děj povede v duchu že Elfwynn bude nabídnuta krály Konstantynovy.

21.2.2023 | 9:15:04
Yann

Naprostá bomba.

10.5.2022 | 6:40:40
mirako

Super díl! Chudák Sigtryggr. 10/10

2.4.2022 | 1:10:14
svätý.šebastián

Táto séria je zatiaľ top, bez hluchých miest a zbytocnej výplne na rozdiel od tej predošlej. Uthredove rozhodnutia zmenili celý vývoj, stratil priateľa, zrejme aj dcéru, syn zmrzačený, uvidíme ďalej – kráľ Konstantin a Whitgar z Bebbanburgu

16.3.2022 | 11:00:33

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější Dánové

Reklama

Nejoblíbenější Sasové

Narozeniny

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama