The Leftovers (Pozůstalí) Damon Lindelof: Míříme do města, kde nikdo nezmizel

Damon Lindelof: Míříme do města, kde nikdo nezmizel

Damon Lindelof: Míříme do města, kde nikdo nezmizel

Po prezentaci první řady seriálu The Leftovers jsme si mysleli, že lidé mizeli po celém světě. Žádné město nezůstalo této skutečnosti ušetřeno. Nikdo se bolesti nevyhl. Z vyjádření tvůrce seriálu Damona Lindelofa ohledně druhé řady to ovšem vypadá, že minimálně jedno město zůstalo nedotčeno.


2 0
19.7.2015

Damon Lindelof poskytl rozhovor pro Vulture.com, kde mimo jiné prozradil, co nás čeká ve druhé řadě. Přečtěte si sami.

V první upoutávce vidíme dlouhou kolonu aut na silnici k městu v Texasu, cedule u nějž hlásá „Nula Zmizelých“. Co nám můžete říct k tomu, co nás čeká?


Už jsme potvrdili, že seriál opouští své geografické umístění. Už nebudeme v New Yorku. Tuto rodinnou jednotku, kterou jsme stvořili a kterou zbožňujeme – Kevina a Noru s Jill a mimčem, které našli na svém prahu – bereme na nové místo, které je v Texasu. A, což jsme dali i do promo videa, toto město tvrdí, že zde nebyla žádná zmizení. Bude to mít trochu jiný emocionální náboj.

První řada je o všech těch lidech, kteří byli dotčeni oním Náhlým vytržením. Ztratili někoho, nebo byli blízcí někomu, kdo někoho ztratil. A co kdyby se tito lidé přestěhovali do města, kde nikdo nikoho neztratil? Jaké by takové město bylo? Odrazovým můstkem je tak trochu myšlenka seriálu The Twilight Zone, ale protože naše šou je velmi průkopnická, líbí se mi způsob, jakým prezentujeme velmi nekomerční žánr.

Poznámka redakce: Když Damon mluví o The Twilight Zone, pravděpodobně se jedná o seriál stanice CBS, který běžel v letech 1959–1964. Tvůrcem je Rod Sterling a údajně se jedná o nejslavnější fantastický seriál po Star Treku. Jedná se o řadu uzavřených povídek fantastického rázu, které někdy obsahovaly i prvky hororu. Na scénářích se podílela řada renomovaných autorů (Richard Matheson, Charles Beaumont, Ray Bradbury aj.). Zásadní myšlenkou většiny epizod je to, jak do obyčejného života vstoupí iracionálno, zvrátí zaběhlý chod věcí, díky čemuž dostane závěr překvapivou pointu, která si v sobě často nese i morální ponaučení.

Mě osobně se po přečtení tohoto Damonova vyjádření zmocnila čirá hrůza nad tím, co ze seriálu ve druhé řadě udělají a zda to vůbec bude mít ještě něco společného s The Leftovers, které jsme znali. Bylo jasné, že po šokujícím závěru první řady se bude muset děj přesunout do trochu jiné roviny. Nemohla být další řada o tom, jak parta psychopatů v bílém pobíhá po městě a jen tak z dlouhé chvíle ho terorizuje, ale takovýhle zvrat jsem asi vskutku nečekala. Sice moje oblíbenější postavy zůstávají a pošuci v bílém mi chybět nebudou, ale z města bez zmizelých lidí a zcela jiného náboje mám trochu strach. No, můžeme jen doufat…

Jak toto vyjádření tvůrce seriálu Damona Lindelofa zapůsobilo na vás? Myslíte, že se vám tento nový svět bude líbit? Čekáte, že bude druhá řada lepší, než řada první?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál The Leftovers ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Co je cílem Leftovers?

To krásně shrnul Damon Lindelof

Tenhle seriál není pro každého. Někteří lidé ho budou milovat a jiní ho mít rádi nebudou, ale chceme, aby všichni něco cítili.

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Titulky

Titulky k seriálu pro vás překládali Danyssimo a Milenka

Stáhnout je můžete v profilech jednotlivých epizod nebo v rubrice Titulky