The Leftovers (Pozůstalí) Noemova archa v Miracle?

Noemova archa v Miracle?

Noemova archa v Miracle?

Již v první řadě The Leftovers měla zvířata zvláštní význam. Neustále se objevovali jeleni, šílení psi… Ve druhé řadě se to různou havětí také jen hemží. Navíc v poslední epizodě Nora mluvila o Noemově arše. Jaký by mohla mít která zvířata skrytý význam? To ši přečtěte v našem článku.


4 0
1.11.2015

Jako řada dalších zajímavých úvah se i tento článek objevil na webu watchingthelef­tovers a jeho autorem je John Bucher.

První řada The Leftovers byla plná zívřat a metafor a obraznosti. Od psů po jeleny se čtyřnozí tvorové proháněli Mapletonem a dodávali záhadnost příběhům lidí žijících kolem nich. V poslední epizodě Patti Levin rozhodně na zvířata hodně myslela. Slyšeli jsme od ní „Šťastná kachna!“ a „Byla jsem děsivá kočka“, stejně jako něco o „největším obětním beránkovi v historii civilizace“.


Zde je pár dalších zvířat, která se ve druhé řadě objevila:

Hadi
V úvodní scéně druhé řady jsme viděli hada, který ohrožuje novorozence v dávné době a nakonec zaútočí a zabije jeho matku. Vymřeli už hadi v této oblasti, nebo se dočkáme toho, že znovu udeří?

Cvrčci
Než John odešel z domova, aby se vypořádal s Isaacem, bez ohledu na to, jaké síly jsou zodpovědné za Eviino zmizení, zápolil se cvrčky. Jsou morem jeho domova? Doufejme, že bude mít větší úspěch s pátráním po tom, co se stalo jeho dceři, než měl s tím bojem se cvrčky.

Ptáci
Ač ještě musíme zjistit, jaký je v tom smysl, víme, že Erika Murphyová držela v lese zakopaného v krabici ptáka. Je ten pták symbolem nějakého tajemství, které skrývá? Odletěla její dcera Evie pryč, jako ten pták, kterého vypustila z té krabice?

Kozy
Ve scéně, která nikoho z místních nepřekvapila, přivedli do restaurace, kde Murphyovi jedli, kozu a přede všemi ji zabili. Další kozu jsme viděli, jak byla vlečena z obchodu, kde se Nora zastavila, aby koupila cigarety a alkohol. Jsou ta obětování koz známkou událostí ze Starého zákona, které se v Jardenu staly, nebo je ve hře ještě něco záludnějšího?

Krocani
Ač trochu přeneseně, Wild Turkey je specifický likér, který Nora kupovala, když se v krámě setkala s Virgilem. Mohla by to být jen náhoda, ale autoři tohoto seriálu jen zřídka nechávají nějaký detail náhodě. Osobně očekávám, že Turkey (krocan) bude mít nějaký význam.

Ryby
Když v Jardenu zmizela voda, ryby zůstaly na suchu. Viděli jsme jak mrtvé ryby, tak pár co sebou házely v kalužích. A zbytky vody z pramenů v Miracle lidé rychle vysbírali. Je zvláštní, že ryby tam nechali.

Motýli
Pokud jste se pořádně dívali, když Kevin s Norou leželi v posteli, mohli jste vidět ta tetování z různých typů křídel a jednoho kompletního motýla na zádech. Motýli nejsou běžnou součástí tetování policistů. Něco mi říká, že ten motýl má větší význam, než zatím víme.

Sovy
Ač jsme je ještě neviděli, sovy byly slyšet během závěrečné epizody tohoto týdne. Když Jill koukala z okna a sledovala Michaela, jak seškrabává ceduli „Ověřeno“ z jejich domu, sovy oznamovaly hrozící změny, které určitě uvidíme v nadcházejících týdnech.

Můry
Můry se rojí kolem jediného světla mezi Garveyovic a Murpyhovic domem. Možná je to symbolika těch, kdož netrpělivě čekají před branami Jardenu, nebo je to možná symbolika světla, které má být odhaleno. To je účel toho tance těch můr – účel, který se brzy dozvíme.

Psi
Jedním z nejnepříjem­nějších obrazů, které jsem tento týden viděl, byl pobíhající pes, za nímž vlálo vodítko a majitel nebyl v dohledu. Patti Levin vyprávěla příběh, který disponoval stejnými prvky. Psi rozhodně měli význam i v první řadě The Leftovers. Budou stejně důležití i v řadě druhé?

Myslíte si, že zvířata mají v The Leftovers skutečně nějaký skrytý význam?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál The Leftovers ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Co je cílem Leftovers?

To krásně shrnul Damon Lindelof

Tenhle seriál není pro každého. Někteří lidé ho budou milovat a jiní ho mít rádi nebudou, ale chceme, aby všichni něco cítili.

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Titulky

Titulky k seriálu pro vás překládali Danyssimo a Milenka

Stáhnout je můžete v profilech jednotlivých epizod nebo v rubrice Titulky